Orienteering Australia

Competitors entered to 2015 Victorian Middle Distance Championships & NOL 12 - Creswick

Event informationShow entries by organisation

Name: 2015 Victorian Middle Distance Championships & NOL 12 - Creswick
Organisers: Orienteering Victoria / Yarra Valley Orienteering Club
Date: Saturday 26 September 2015

The entry list is updated every five minutes.

817 competitors entered in total.

M/W10 Novice (13)

NameOrganisationPunching card number
Louise BarbourBig Foot Orienteers2062816
Callum BryantEnoggeroos2056601
Miles BryantEnoggeroos2056608
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Max FranksHawkes Bay2033449
Alton FreemanBig Foot Orienteers9101999
Ella HoggParawanga Orienteers264032
Torun JoergensenPeninsula and Plains348212
Milla KeyMelbourne Forest Racers9200357
Matilda RogersOrienteering Queensland2053207
Aoife RotheryBig Foot Orienteers955511
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men204123
Lyra SimpsonBig Foot Orienteers263486

W10A (6)

NameOrganisationPunching card number
Sophie ArthurMelbourne Forest Racers2075069
Julia BarbourBig Foot Orienteers235800
Emma CatesYarra Valley Orienteering Club2080254
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1302877
Kyla MooreNorth West432049
Eleanor WilliamsBendigo Orienteers1396790

W12A (10)

NameOrganisationPunching card number
Laura de JongRange Runners Orienteering Club2068530
Serryn EenjesBendigo Orienteers1398021
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club1931372
Emily HayesAuckland9181104
Kaia JoergensenPeninsula and Plains7150804
Skye McMullenBibbulmun Orienteers1400717
Natalie MillerBushflyers41102
Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West9101681
Ella RogersRange Runners Orienteering Club2053209
Nea ShinglerBig Foot Orienteers9080405

W14A (24)

NameOrganisationPunching card number
Claire BurgessNewcastle Orienteering Club2084724
Karina CherryBendigo Orienteers1396787
Mikayla CooperAustralopers9200579
Ellen CurrieGaringal Orienteers2054793
Ella CuthbertBushflyers2073072
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2036814
Serena DoyleUringa Orienteers9101317
Amy EnkelaarAustralopers9101511
Nina GannonRange Runners Orienteering Club2068431
Abigail GeorgeTintookies Orienteers9201051
Joanna GeorgeTintookies Orienteers9201053
Mikaela GrayUgly Gully Orienteers417775
Lucy HillRange Runners Orienteering Club2053205
Sophie JonesUringa Orienteers1395367
Michaela MaynardBibbulmun Orienteers1400726
Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1407375
Eleanor McLeanEsk Valley1398650
Zoe MelhuishParawanga Orienteers2020620
Lauren MurrayRange Runners Orienteering Club2068424
Arabella PhillipsEsk Valley505957
Jessica SewellNorth West2056671
Caitlyn SteerBendigo Orienteers1392446
Jessica StephensAustralopers9200584
Caitlin YoungBushflyers1602093

W16A (19)

NameOrganisationPunching card number
Rachel AllenAustralopers9101012
Zazi BrennanRange Runners Orienteering Club9101367
Katie Cory-WrightPeninsula and Plains1999239
Georgina DibbleNorth West2041679
Laurel GannonRange Runners Orienteering Club9101370
Danielle GoodallCounties Manukau783521
Alyce HeapYalanga Orienteers2056611
Marisol HunterPeninsula and Plains2056672
Rebecca KennedyWestern Plains Orienteers2054763
Tegan KnightbridgeNorth West982098
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers9200623
Tara MelhuishParawanga Orienteers2020606
Carolyne NelNo club membership9102406
Meredith NormanTjuringa Orienteers9005346
Caroline PigerreUgly Gully Orienteers1396807
Jess RogersRange Runners Orienteering Club2053204
Briana StevenNo club membership436965
Jenna TidswellHawkes Bay9201047
Miho YamazakiWeston Emus2014102

W17-20E (23)

NameOrganisationPunching card number
Celsey AdamsEsk Valley2009878
Melissa AnnettsGaringal Orienteers2024107
Charlotte BraderTintookies Orienteers407997
Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders9200620
Georgia CreaghNo club membership1406567
Rosie DalheimMelbourne Forest Racers9100996
Anna DowlingWellington Ranges9005155
Zoe DowlingWellington Ranges9005159
Bronte GannonRange Runners Orienteering Club9200574
Sophie HarrisonPeninsula and Plains982065
Ella JohnsonEsk Valley1040851
Georgia JonesUringa Orienteers9101011
Nicola MarshallAustralopers9200635
Lara MolloyWellington9005303
Winnie OakhillUgly Gully Orienteers9201057
Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club1602072
Mikaela RönnbäckBig Foot Orienteers402362
Leisha SpowartBendigo Orienteers502569
Olivia SprodTintookies Orienteers9101752
Asha SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005160
Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005187
Heidi StolbergerNorth West1408000
Gabrielle WithersEnoggeroos9888824

W17-20A (5)

NameOrganisationPunching card number
Emily AlderOrienteering ACT1398024
Heather BurridgeUgly Gully Orienteers9005188
Bo DavieBibbulmun Orienteers204023
Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers1602142
Steph HardingWellington1403393

W21E (31)

NameOrganisationPunching card number
Jenni AdamsPeninsula and Plains700829
Jo AllisonRed Roos1006133
Bridget AndersonOnkaparinga Hills Orienteering Club2013205
Malin AnderssonNewcastle Orienteering Club625462
Clare BakerMelbourne Forest Racers610278
Renee BeveridgeNorth West1242590
Clare BrownridgeBendigo Orienteers7200204
Amy BuckerfieldAustralopers1396358
Bec ButlerAustralopers1391790
Grace CraneAustralopers1006143
Michele DawsonGaringal Orienteers9005154
Thorlene EgertonBayside Kangaroos Orienteers2048049
Lauren GillisOnkaparinga Hills Orienteering Club2009862
Clare HawthorneWellington Ranges9711003
Sally-Anne HendersonNewcastle Orienteering Club364442
Marina IskhakovaBennelong Northside Orienteers1602101
Liis JohansonMelbourne Forest Racers505569
Natasha KeyMelbourne Forest Racers1010161
Belinda LawfordAbominable O-Men1409754
Lucy McGarvaWagga and Riverina Occasional Orienteers402341
Heather MuirEnoggeroos1602068
Krystal NeumannEnoggeroos7999111
Mace NeveRed Roos1602076
Rebecca PhillipsEsk Valley2009876
Aislinn PrendergastEureka Orienteers9101683
Kathryn PrestonCentral Highlands Orienteering Club1006132
Tessa RamsdenNo club membership9101836
Jayne SalesBig Foot Orienteers1250780
Anna SheldonUgly Gully Orienteers1006130
Natasha SpargBibbulmun Orienteers9005326
Jessie WestAustralopers1391808

W21A (4)

NameOrganisationPunching card number
Sonia AliAustralopers2009841
Kirsten BaadeUgly Gully Orienteers1396830
Grace BurrillBullecourt Boulder Bounders258841
Georgia RamsdenNo club membership216831

W35A (5)

NameOrganisationPunching card number
Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers9160376
Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club7003019
Liliia GlushchenkoBayside Kangaroos Orienteers416750
Fern HillyardWallaringa Orienteering Club1396886
Kerryn SearleBendigo Orienteers204254

W40A (11)

NameOrganisationPunching card number
Belinda AllisonRed Roos44200
Anne ArthurMelbourne Forest Racers1398400
Meisha AustinAustralopers9101506
Kim CarrollAustralopers1391796
Andrea EvesBibbulmun Orienteers1398665
Meredith GrayUgly Gully Orienteers417735
Hania LadaYarra Valley Orienteering Club204067
Anna SkarbekMelbourne Forest Racers349666
Natalie SmithParawanga Orienteers264033
Pik Kwan TangHKOXCC7777526
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1392401

W45A (27)

NameOrganisationPunching card number
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Cath ChalmersBig Foot Orienteers553550
Sally DevenishWestern Plains Orienteers9101026
Sheralee DorlingUgly Gully Orienteers1972611
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club9200646
Gudrun EschlboeckNaturfreunde Linz5458
Marquita GeldermanNorth West670629
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Edith GrayAbominable O-Men9005192
Jan HarrisonPeninsula and Plains1403377
Barbara HillGaringal Orienteers2037613
Alison InglisBushflyers2038391
Margaret JonesUringa Orienteers2041363
Tania KennedyGaringal Orienteers2080265
Kay KnightbridgeNorth West2041673
Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West409642
Coreen MaynardBibbulmun Orienteers1399632
Libby McLeayAuckland1124966
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club7668668
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Cryn RussellHawkes Bay2033448
Anita ScherrerRed Roos7140946
Suzanne StolbergerNorth West1602146
Kathryn TarrYarra Valley Orienteering Club2075076
Alexa TroedsonBig Foot Orienteers2026305
Gayle WestAustralopers1391807
Karen Wild-AllenAustralopers1398633

W50A (35)

NameOrganisationPunching card number
Ingrid BaadeUgly Gully Orienteers2054778
Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club1398389
Chris BrownEsk Valley1406101
Toni BrownBushflyers1600571
Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club213638
Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders256670
Liz ButlerAustralopers1391822
Diana CharltonNewcastle Orienteering Club402445
Jill CongediOnkaparinga Hills Orienteering Club1395960
Jean Cory-WrightNo club membership581024
Catherine CreelyBendigo Orienteers204244
Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club2036816
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers9651020
Barbara DawsonGaringal Orienteers1931363
Erica DimentTintookies Orienteers405740
Anitra DowlingEureka Orienteers204045
Vanessa FreemanBig Foot Orienteers353123
Sue GarrParawanga Orienteers9101030
Ana HercegParawanga Orienteers2020605
Airdrie LongGaringal Orienteers2073074
Christine MarshallAustralopers1391799
Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club7200358
Fiona McIntyreUgly Gully Orienteers1399610
Donelda NilesEsk Valley1391850
Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1392689
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club1931340
Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers1395369
Andrea SchiwyAustralopers9622502
Paula ShinglerBig Foot Orienteers2026301
Raewyn SimpsonRotorua442704
Janine SteerDandenong Ranges Orienteering Club204018
Tara SutherlandBushflyers2066404
Su Yan TayUgly Gully Orienteers1602118
Sally WayteAustralopers1398640

W55A (23)

NameOrganisationPunching card number
Liz AbbottParawanga Orienteers2038399
Liz BourneBullecourt Boulder Bounders258486
Diana Cossar-BurgessAustralopers2009847
Judy DavisAustralopers1391794
Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1399601
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers1392686
Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering Club600777
Anthea FeaverLOST1931394
Julie FlynnBendigo Orienteers683130
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club9101377
Carol HardingBushflyers2038395
Jane HardingWellington1407996
Karin HefftnerGaringal Orienteers402360
Carolyn JacksonMelbourne Forest Racers2042978
Sue KeyMelbourne Forest Racers1392408
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers430846
Elaine MurdochGaringal Orienteers2048822
Kathy PetrieSunshine Orienteers Club2027087
Phillippa PooleNorth West9101144
Rosie RutledgeAustralopers1391783
Jane SayeAbominable O-Men200072
Julie ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers44156
Hilary WoodCentral Coast Orienteers1956420

W60A (32)

NameOrganisationPunching card number
Wendy AndrewarthaAustralopers1391813
Valerie BarkerBushflyers1600556
Jennifer BinnsLOST1391618
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West1400702
Debbie ByersBig Foot Orienteers2026300
Jane CalderAustralopers2009842
Robyn ChapmanAustralopers1391782
Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers9200063
Robyn D'AscenzoBushflyers405068
Coral DowBushflyers2076513
Helen EdmondsNillumbik Emus Orienteering Club7003157
Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Club502591
Christine FranklinTjuringa Orienteers449461
Anne GarveyTuckonie Orienteering Club502582
Jan HardyAustralopers1391810
Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers204284
Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club7201558
Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Club1392595
Robyn PallasCentral Coast Orienteers1602100
Denise PikeDandenong Ranges Orienteering Club2054762
Helen PostWullundigong Orienteers of the West264048
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers1931377
Alison RadfordBendigo Orienteers9101411
Carol RamsdenNo club membership343942
Lynda RapkinsEnoggeroos1931355
Zita SankauskasOnkaparinga Hills Orienteering Club405726
Ann ScownAbominable O-Men1931396
Gayle ShepherdUringa Orienteers1400073
Barbara TassellAustralopers1391751
Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Club204155
Anne WilsonBullecourt Boulder Bounders2053228

W65A (30)

NameOrganisationPunching card number
Judy AllisonRed Roos1044244
Patricia AspinCounties Manukau212046
Ann BaylisRed Roos249547
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2038381
Janet BushAustralopers1391780
Jan CandyKulgun 225 Orienteers1407398
Sheila CollsYarra Valley Orienteering Club430990
Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club204297
Mary EnterBayside Kangaroos Orienteers204099
Janet FletcherLOST1400704
Judy HillBendigo Orienteers1411333
Janet HillyardTjuringa Orienteers44228
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Theresa HoweLOST264422
Schon HudsonNillumbik Emus Orienteering Club9200102
BJ JohnsonEureka Orienteers502574
Kerryne JonesRed Roos9200773
Barbara JunghansGaringal Orienteers402184
Dorothy KaneWellington355343
Janet KingBayside Kangaroos Orienteers437239
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club1931331
Mary Jane MahonyUringa Orienteers1602136
Barbara McCraeYarra Valley Orienteering Club502576
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Pat MiethkeParawanga Orienteers1403161
Mary MoenNorth West355360
Pauline MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers7204450
Pam PrimeTuckonie Orienteering Club204032
Joan SheldonUgly Gully Orienteers403518
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club767949

W70A (19)

NameOrganisationPunching card number
Valerie BrammallEsk Valley1391841
Bryony CoxGaringal Orienteers7003160
Belinda DaleYarra Valley Orienteering Club502596
Kate FortuneWellington355375
Dale Ann GordonEureka Orienteers7200211
Jenny HawkinsOrienteering NSW223472
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers204009
Sandra HoggParawanga Orienteers41214
Jan MooreTuckonie Orienteering Club2027094
Sylvia MurphyTuckonie Orienteering Club2048067
Barbara PopeUgly Gully Orienteers258422
Sally SalierAustralopers1391803
Dianne SearleBendigo Orienteers502595
Jenny SheahanBayside Kangaroos Orienteers204030
Robin SpriggsUgly Gully Orienteers1931335
Ann SuttonRed Roos41203
Janet TarrYarra Valley Orienteering Club204083
Jan ThomasTuckonie Orienteering Club204268
Sue ThomsonGaringal Orienteers213692

W75A (4)

NameOrganisationPunching card number
Dorothy AdrianNillumbik Emus Orienteering Club204093
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570
Valerie RobinsonNo club membership2033485
Hilary SimpsonOctavian Droobers9010839

W80A (3)

NameOrganisationPunching card number
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Club204278
Maureen OgilvieUringa Orienteers2054783
Joyce RowlandsNillumbik Emus Orienteering Club204204

M10A (6)

NameOrganisationPunching card number
Dylan BryantEnoggeroos1601729
Charlie CooperAustralopers9200578
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers1400074
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Oliver FreemanBig Foot Orienteers1398391
Chris NemethToohey Forest Orienteers1392063

M12A (10)

NameOrganisationPunching card number
Remi AfnanYalanga Orienteers2046690
Torren ArthurMelbourne Forest Racers1392599
Solomon CameronBendigo Orienteers1396783
Ryan CatesYarra Valley Orienteering Club2080241
Toby LangBushflyers2042972
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1407419
Bryn PiiroinenBushflyers44123
Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the West9101685
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men41233
David StocksBushflyers2041365

M14A (26)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanYalanga Orienteers9101325
Joshua AllenAustralopers2009857
Mason ArthurMelbourne Forest Racers1392685
Alex BattagliaWellington Ranges9101119
Saxon CharlesBullecourt Boulder Bounders9101755
Mason EvesBibbulmun Orienteers1407399
Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders9101365
Magnus FossumBayside Kangaroos Orienteers7200350
Jaidyn GluskieAustralopers1403677
Ryan GrayUgly Gully Orienteers417768
Tom HardingPeninsula and Plains2036164
Patrick HayesAuckland9072001
Tom KennedyGaringal Orienteers2024103
Jensen KeyMelbourne Forest Racers1602134
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club2054768
Joel McMullenBibbulmun Orienteers1470355
Tristan MillerBushflyers2038401
Ryan MooreNorth West2053334
Kane MoreBibbulmun Orienteers9101507
Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekkers408637
Ethan PenckYalanga Orienteers2056607
Noah PolandBushflyers7012001
Ewan ShinglerBig Foot Orienteers9002506
Liam StolbergerNorth West429020
Will TidswellHawkes Bay9201056
Jack WigneyBendigo Orienteers1392413

M16A (38)

NameOrganisationPunching card number
Patrick Bradfield SmithMelbourne Forest Racers1100998
Johann BurgessAustralopers2009846
Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers9101516
Henry CameronBendigo Orienteers9101503
Jimmy CameronBendigo Orienteers1392014
Dominic ClearyPeninsula and Plains7100017
Duncan CurrieGaringal Orienteers1398388
Max DalheimMelbourne Forest Racers9100499
Callum DavisBig Foot Orienteers1400068
George EnglebackNo club membership1403378
Edward FinnieWullundigong Orienteers of the West1398664
Jed FlemingEsk Valley1391767
Even FossumBayside Kangaroos Orienteers7200116
Alastair GeorgeBig Foot Orienteers9101122
Hugh GingellGaringal Orienteers2041036
Mark GlanvilleParawanga Orienteers2030210
Daniel GrayUgly Gully Orienteers9101517
Angus HainesOnkaparinga Hills Orienteering Club2054777
Felix HarrisonPeninsula and Plains1220027
Jayden HarveyUgly Gully Orienteers9102047
William HayesAuckland9991206
Jack HillRange Runners Orienteering Club2053203
Glenn JamesBendigo Orienteers1206516
Aston KeyMelbourne Forest Racers1010137
Michael LoughnanBendigo Orienteers1392018
Oliver MartinWullundigong Orienteers of the West9005321
Lachlan McCarthyOnkaparinga Hills Orienteering Club2046685
Patrick MillerBushflyers2038392
Daniel MoncktonNorth West8630909
Cameron MorrisonEnoggeroos1396825
Zac NeedhamRed Roos2053120
Christian PiiroinenBushflyers2074219
Justin ShaoWallaringa Orienteering Club449470
Kurtis ShukerNo club membership2033497
Bayley Stephens-EllisonHawkes Bay9101136
Ryan StocksBushflyers2036809
Calum SutherlandTaranaki1407999
Luke WestAustralopers9101682

M17-20E (40)

NameOrganisationPunching card number
Ewan BarnettBushflyers2020618
Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders9005349
Louis CameronBendigo Orienteers1392411
Lachlan CherryBendigo Orienteers1392020
Nic CherryBendigo Orienteers1396834
Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteers9200099
Peter CollinsBayside Kangaroos Orienteers7202837
Nicholas CongediOnkaparinga Hills Orienteering Club449464
Ed Cory-WrightPeninsula and Plains971006
Aidan DawsonGaringal Orienteers1602110
Jarrah DayAustralopers9005157
Riley de JongRange Runners Orienteering Club9101998
Cameron de L'IsleNorth West9101121
Joseph DickinsonEsk Valley1398643
Matt DoyleCentral Highlands Orienteering Club9101510
Max GriffithsNorth West9200499
Stephen HardingPeninsula and Plains2033334
Tommy HayesAuckland9111997
Callum HillNorth West9897989
Daniel HillGaringal Orienteers9005153
Patrick JaffeMelbourne Forest Racers9005208
Alex KennedyGaringal Orienteers2024101
Will KennedyWallaringa Orienteering Club1396882
Ciaran LaneParawanga Orienteers9101023
Stephen MelhuishParawanga Orienteers9005186
Oliver MillRed Roos2038397
Joshua MorrisonEnoggeroos1396811
Ashley NankervisEsk Valley9005196
Jack NeumannEnoggeroos9005347
Sebastian O'HalloranAustralopers8111998
Jonty OramAuckland9001995
Jesse PiiroinenBushflyers2014120
Hamish ProsserAbominable O-Men309990
Angus RobinsonBayside Kangaroos Orienteers7003020
Thomas StolbergerNorth West1403370
Aidan TayUgly Gully Orienteers9911911
David TayUgly Gully Orienteers1601734
Jake WestAustralopers9101689
Ryan WilliamsAuckland7201435
Toby WilsonGaringal Orienteers9101120

M17-20A (4)

NameOrganisationPunching card number
Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2053998
Tavish EenjesBendigo Orienteers1602699
Timothy JacksonMelbourne Forest Racers2042992
Nicholas SpauldingTop End Orienteers9102058

M21E (47)

NameOrganisationPunching card number
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers741108
Rob BakerMelbourne Forest Racers9200061
Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Club9101330
Peter BrayMelbourne Forest Racers895150
David BrownridgeBendigo Orienteers9200065
Gareth CandyAbominable O-Men504292
Dane CavanaghEnoggeroos840625
Glen CharltonNewcastle Orienteering Club1399371
Matthew CraneAbominable O-Men501062
Jock DavisBig Foot Orienteers1931376
Theo FleurentOrienteering ACT1407900
Ben GoonanBendigo Orienteers9200355
Richard GoonanBendigo Orienteers9200360
Mark GregsonUgly Gully Orienteers504909
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers797246
Nick HannWellington981682
Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering Club7200123
Andy HoggParawanga Orienteers7204447
Carsten JoergensenPeninsula and Plains7010250
Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers9005199
Leon KeelyBendigo Orienteers886554
Sam Choi LamHKOXCC9200608
Ian LawfordAbominable O-Men9101502
Jason McCraeRed Roos9101028
Henry McNultyLOST1207225
Eric MorrisBennelong Northside Orienteers7200203
Brodie NankervisEsk Valley9005158
Christopher NauntonBendigo Orienteers9200577
Todd NeveMelbourne Forest Racers7204444
John NieuwenhovenTintookies Orienteers1392402
Mats OgdénNorth West1394891
Matthew PattenEsk Valley9101505
Rob PrestonNewcastle Orienteering Club1006131
Christoph PrunscheNo club membership884821
Ben RattrayOnkaparinga Hills Orienteering Club770909
Kerrin RattrayOnkaparinga Hills Orienteering Club9200882
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club9101646
Jim RussellBendigo Orienteers7003014
Tomas RusySK Kamenice2051509
David ShepherdRed Roos1006144
Darren SouthwellNo club membership204147
Ralph StreetMelbourne Forest Racers503536
Jonathan SutcliffeBayside Kangaroos Orienteers33064
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers9200454
Steven TodkillNewcastle Orienteering Club1931328
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1931330
Simon UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club870728

M21A (4)

NameOrganisationPunching card number
Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers403550
Tyson HillyardWallaringa Orienteering Club1911982
Stuart LawrieAustralopers1391770
Andrew SlatteryTintookies Orienteers407986

M35A (9)

NameOrganisationPunching card number
Tony BryantEnoggeroos9200637
Matthew CohenAustralopers1398631
Toby CooperYarra Valley Orienteering Club204048
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club9200639
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Alexander IkinBayside Kangaroos Orienteers7201559
Fedor IskhakovBennelong Northside Orienteers1399374
Robin MarstonBayside Kangaroos Orienteers364269
Tim WardropYarra Valley Orienteering Club430993

M40A (7)

NameOrganisationPunching card number
Ian DaltonKulgun 225 Orienteers9005200
Dave DorlingUgly Gully Orienteers9722005
Hans EgefalkNo club membership444681
Brenton GrayUgly Gully Orienteers1601731
Matt HackettWestern and Hills Orienteers430805
Dion KeechMelbourne Forest Racers1405971
Rob MurphyNorth West7051973

M45A (27)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers407987
Peter AnnettsGaringal Orienteers1392476
Gary BuchanEureka Orienteers9002311
Andrew CameronBendigo Orienteers1602702
Greg CatesYarra Valley Orienteering Club2075082
Jean Paul CochereauConvergence1000213
Wim de JongRange Runners Orienteering Club1601732
Shane DoyleUringa Orienteers9201059
Egil FossumBayside Kangaroos Orienteers9101372
Mark FreemanBig Foot Orienteers44223
Ian HarrisonPeninsula and Plains364029
Rohan HyslopParawanga Orienteers9200888
Rob JessopParawanga Orienteers9005342
Ian JonesUringa Orienteers1395370
Andrew KennedyWallaringa Orienteering Club1392409
Michael KnightbridgeNorth West2041674
Mark LawsonNorth West242565
Steve LeicesterBayside Kangaroos Orienteers204399
Rob LewisBayside Kangaroos Orienteers204193
Paul LigginsMelbourne Forest Racers9200775
Andrew MartinWullundigong Orienteers of the West9005324
Peter MillerBushflyers2038400
Alan MooreNorth West341770
Neil SimsonToohey Forest Orienteers9201058
Scott SimsonNewcastle Orienteering Club7200118
Ed SteenbergenCentral Highlands Orienteering Club2025603
Mark WestAustralopers1391806

M50A (41)

NameOrganisationPunching card number
Simon AllenAustralopers1398634
Greg BarbourBig Foot Orienteers9101757
Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1931362
Gary CarrollAustralopers1391795
Peter CharltonNewcastle Orienteering Club402444
Don CherryBendigo Orienteers1392424
Mick CooperAustralopers9101519
Steve CooperYalanga Orienteers352038
Graeme DawsonGaringal Orienteers1602105
Jemery DayAustralopers2009863
Andrew de L'IsleNorth West7550557
Trevor DimentTintookies Orienteers405730
Rainer EschlboeckNaturfreunde Linz5500
Peter ForbesBendigo Orienteers1602691
Neil GannonRange Runners Orienteering Club9101319
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Simon GeorgeBig Foot Orienteers402494
Julian HayesAuckland9141063
Tony HillGaringal Orienteers2042667
Alan HornWellington257907
David JaffeMelbourne Forest Racers7003017
Campbell JamesBendigo Orienteers4406803
Jamie KennedyGaringal Orienteers1931307
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers9190313
Regis MainotCONVERGENCE1963081
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2080250
Tim McIntyreUgly Gully Orienteers2019381
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
Dirk NankervisEsk Valley1391765
Mark NemethToohey Forest Orienteers1392073
Peter O'LoughlinSouth-West Orienteering Trekkers418575
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Guy PigerreUgly Gully Orienteers1399602
Ari PiiroinenBushflyers2024109
Lance ReadUgly Gully Orienteers1180180
John Shelton AgarAbominable O-Men9005341
Mark ShinglerBig Foot Orienteers2025156
Andy SimpsonBig Foot Orienteers1393064
Martin SteerDandenong Ranges Orienteering Club880001
Martin WehnerOrienteering ACT44163
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers41000

M55A (44)

NameOrganisationPunching card number
Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers9101375
Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Club7202843
Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering Club7418067
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers1539500
Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club1398393
Mark BuckerfieldAustralopers1391787
Sebastian BurgessAustralopers1398638
Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders2053221
Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers9200884
Bill ButlerAustralopers1391825
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Chris CreelyBendigo Orienteers7202836
Martin CrosbyAuckland2028615
Colin CurrieGaringal Orienteers1399380
Carl DalheimMelbourne Forest Racers9601231
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club7003153
Ian DoddDandenong Ranges Orienteering Club580777
Michael DowlingWellington Ranges1406107
Jeff DunnAustralopers2009883
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
Mike HardingPeninsula and Plains432022
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers2042980
David JenkinsBushflyers9200776
Warren KeyMelbourne Forest Racers1010151
David KnightBayside Kangaroos Orienteers502573
Geoff LawfordEureka Orienteers1409751
Andrew LumsdenBig Foot Orienteers7201554
Peter MayNorthern Tablelands Orienteering Club9101520
Nigel McGuckianBendigo Orienteers1396782
Nick MelhuishParawanga Orienteers1399384
Gordon MuirEnoggeroos1602065
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club1400057
David PolandBushflyers1600561
Ian ProsserAbominable O-Men1600570
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club9101758
Eoin RotheryBig Foot Orienteers938040
Ian SimpsonRotorua1931343
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113
Larry WeissGaringal Orienteers1400070
Kin Ip WongNo club membership1815955
Peter WoodWellington982093
Kwok keung YeungHKOXCC1398023

M60A (40)

NameOrganisationPunching card number
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club502589
Neil BarrBendigo Orienteers888244
Bruce BowenParawanga Orienteers9005350
Charles BrownridgeBendigo Orienteers7202838
Mike CalderAustralopers1391800
Nick CollinsTaranaki981624
Ian DempseyNewcastle Orienteering Club2066403
Nick DentCentral Coast Orienteers1602095
Ken DowlingEureka Orienteers204044
Robert EdmondsNillumbik Emus Orienteering Club7003154
Bert ElsonAustralopers9200580
John ErwinEureka Orienteers7200213
Don FellNillumbik Emus Orienteering Club880003
Keith FifieldRed Roos44538
David FirmanEnoggeroos1931311
Lisa GrantUringa Orienteers1403162
Rod GrayEureka Orienteers9040455
John HardingParawanga Orienteers2038394
Geoff HudsonNillumbik Emus Orienteering Club9200101
Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers364265
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
James LithgowGaringal Orienteers9005345
Ian MackBayside Kangaroos Orienteers1395373
David MarshallAustralopers1391798
Chris NorwoodEureka Orienteers540604
Paul PacqueEsk Valley1406110
Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers2033917
Mark PetrieSunshine Orienteers Club2027089
Ken PostWullundigong Orienteers of the West9200452
Roch PrendergastEureka Orienteers1931353
Colin PriceCentral Coast Orienteers9200986
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers1931386
Peter RamsdenNo club membership249584
Ian RathboneWellington Ranges1391815
Al SankauskasOnkaparinga Hills Orienteering Club405727
John ScownAbominable O-Men1931395
Robert SprySouthern Highlands Orienteers1602109
Bill VandendoolMelbourne Forest Racers2042996
Alan WattsNillumbik Emus Orienteering Club204019
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers9200883

M65A (52)

NameOrganisationPunching card number
Robert AllisonRed Roos44144
Rick ArmstrongAlbury-Wodonga Orienteering Club2017017
Clive ArthurTintookies Orienteers204228
Ross BarrGaringal Orienteers2036851
Mike BeveridgeNo club membership242590
Terry BluettBennelong Northside Orienteers1931383
Russell CandyKulgun 225 Orienteers1392054
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Russell CreedToohey Forest Orienteers1399620
Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club7200124
Jeffrey DinningOnkaparinga Hills Orienteering Club1395957
Paul ElamTuckonie Orienteering Club9200103
Lincoln ErmNillumbik Emus Orienteering Club7200122
Daryl FleayBendigo Orienteers1392597
Ian FletcherLOST1397476
Ron FrederickNillumbik Emus Orienteering Club502598
Rob GardenNorth West981693
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club9101378
Mark HennessyCentral Highlands Orienteering Club1602698
Peter HillBendigo Orienteers1411335
Paul HoopmannTjuringa Orienteers8625645
Jeff HughesNillumbik Emus Orienteering Club204349
Bill JonesRed Roos1602092
Neil KaneWellington355344
Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers7200125
Dave MiddletonNorth West9200640
James MitchellUgly Gully Orienteers258436
Bill MonaghanParawanga Orienteers1600560
Hugh MooreRed Roos409759
Reid MoranToohey Forest Orienteers1602111
Derek MorrisonHawkes Bay257984
Lindsay PenderAustralopers1391801
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club44165
Tony RadfordBendigo Orienteers9101422
Robert RapkinsEnoggeroos1931356
Graham SargisonAustralopers1391811
Vic SedunaryBayside Kangaroos Orienteers204148
Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers2058322
Rob SimmonsAlbury-Wodonga Orienteering Club2017007
Tony SimpkinsLOST1391617
Robert SmithTintookies Orienteers407904
Graham TeahanRed Kiwi436794
Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers7500500
Alan ThompsonRed Roos249556
David TurnerNo club membership224697
Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1395959
Eric WainwrightOrienteering ACT1600562
Doug WilsonBullecourt Boulder Bounders2053222
Michael WoodHutt Valley887300
Ted WoodleyGaringal Orienteers2025160
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club530946

M70A (41)

NameOrganisationPunching card number
Wayne AspinCounties Manukau2082953
Jim BowlingEnoggeroos258420
John BrammallEsk Valley1391840
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West1392056
Hugh CameronAlbury-Wodonga Orienteering Club204061
Terry CavanaghAustralopers861115
John ChellewBendigo Orienteers1392684
Tim CoxGaringal Orienteers7003159
Tim DentYarra Valley Orienteering Club2042973
Darryl ErbacherParawanga Orienteers44137
Graham FortuneWellington248784
Peter GalvinBendigo Orienteers204060
David GoddardYarra Valley Orienteering Club204355
Blake GordonEureka Orienteers7200210
Peter GroverDandenong Ranges Orienteering Club2042663
David HoggParawanga Orienteers41211
Mike HoweLOST1400709
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Peter JonesEureka Orienteers406652
Ron JunghansGaringal Orienteers1931318
Ross KellyAustralopers334999
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club407967
James LaverAustralopers1398630
John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers7200202
Dave LottyUringa Orienteers2053126
John MeekingYarra Valley Orienteering Club204257
Jim MerchantGaringal Orienteers2038384
Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers9101686
Terje MoenNorth West355357
Robert MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers7204455
Colin MorgansYarra Valley Orienteering Club2009868
Dick OgilvieUringa Orienteers2036820
Peter PrimeTuckonie Orienteering Club1931322
Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club2800620
Peter SearleBendigo Orienteers502585
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers1931336
John SuchOnkaparinga Hills Orienteering Club407953
Lindsay ThomasTuckonie Orienteering Club204267
David TilbrookOnkaparinga Hills Orienteering Club245681
Frank TomasWallaringa Orienteering Club407968
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteers9200062

M75A (11)

NameOrganisationPunching card number
Brian ClelandUringa Orienteers1931354
Neville CobboldUgly Gully Orienteers258887
John HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200772
Ken MooreTuckonie Orienteering Club502579
Robert MouattRed Roos41215
Clive PopeUgly Gully Orienteers9200361
Gordon QuantockWeston Emus44239
John RobinsonNo club membership2033484
John SheahanOrienteering Victoria204029
Trevor SimpsonOctavian Droobers9110839
John SuttonRed Roos200094

M80A (4)

NameOrganisationPunching card number
Graeme CadmanYarra Valley Orienteering Club502568
John DempsterYarra Valley Orienteering Club204298
Eino MeuronenBushflyers44166
Pauli PiiroinenBushflyers2020617

M85A (1)

NameOrganisationPunching card number
Neil SchaferGaringal Orienteers2042673

M90A (1)

NameOrganisationPunching card number
Hermann WehnerWeston Emus41216

M Open B (4)

NameOrganisationPunching card number
Osama AliNo club membership405643
Conor BendleAbominable O-Men2089791
Merv BendleDandenong Ranges Orienteering Club2057052
Daniel Del DotNo club membership2086748

W Open B (15)

NameOrganisationPunching card number
Sue BamentOnkaparinga Hills Orienteering Club407909
Jane BarnettBushflyers2054787
Natalia BeliakovaBig Foot Orienteers1007733
Chris BendleDandenong Ranges Orienteering Club2080260
Alison BryantEnoggeroos9200638
Kelly CandyAbominable O-Men49701
Raelee EenjesBendigo Orienteers1392428
Mariann FossumBayside Kangaroos Orienteers7200352
Sue HancockWellington Ranges405084
Margaret KerteszBendigo Orienteers1406073
Julia MooreNorth West418540
Helen SharpeNo club membership7034560
Carol SuchOnkaparinga Hills Orienteering Club405750
Linda VincentNewcastle Orienteering Club204130
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club406654

M Junior B (3)

NameOrganisationPunching card number
Jakob DoyleUringa Orienteers9101316
Daniel MurrayRange Runners Orienteering Club2068428
Francois PigerreUgly Gully Orienteers1392066

W Junior B (7)

NameOrganisationPunching card number
Lucy BartonParawanga Orienteers2086597
Megan BruceNorth West1410524
Alicia CiacicNillumbik Emus Orienteering Club1405871
Maree DoyleUringa Orienteers9191362
Catherine MurphyNorth West7030300
Rianna PocsidioOrienteering WA408622
Hannah SchnellBibbulmun Orienteers1407373

M/W Open Easy (9)

NameOrganisationPunching card number
Craig BruceNorth West204276
Loren BruceNorth West204115
Isabella BurridgeUgly Gully Orienteers256668
Joanne CherryBendigo Orienteers7202839
Lisa de JongRange Runners Orienteering Club2068531
Zara DoyleUringa Orienteers9101512
Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1407393
Carol MorgansYarra Valley Orienteering Club2009867
Annette RogersRange Runners Orienteering Club2068627

W Open Very Easy (2)

NameOrganisationPunching card number
Erika BruceNorth West204102
Megan KennedyNorth West204192