Orienteering Australia

Competitors entered to AusChamps - Event 1 - Australian Sprint Championships

Event informationShow entries by organisation

Name: AusChamps - Event 1 - Australian Sprint Championships
Organisers: Orienteering Queensland / Toohey Forest Orienteers
Date: Saturday 24 September 2016

The entry list is updated every five minutes.

621 competitors entered in total.

M/W10N (15)

NameOrganisationPunching card number
Callum BryantEnoggeroos2056601
Amy DuftyBibbulmun Orienteers1470356
Lachlan FergusonUgly Gully Orienteers2084723
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Adrian GarbelliniEnoggeroos2082217
Ewan GregsonRed Roos2074269
Torun JoergensenPeninsula and Plains348212
Cate NemethToohey Forest Orienteers2053229
Emrys RogersRange Runners Orienteering Club2098973
Matilda RogersRange Runners Orienteering Club2053207
Alara WilliamsRange Runners Orienteering Club2086760
Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Club2084713
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518
Hamish ZinzanPeninsula and Plains9190710
Thomas ZinzanPeninsula and Plains9180808

W10A (7)

NameOrganisationPunching card number
Sophie ArthurMelbourne Forest Racers2075069
Mali BrennanRange Runners Orienteering Club1396824
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1302877
Luca HoggParawanga Orienteers257901
Milla KeyMelbourne Forest Racers9200357
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men9062709
Eleanor WilliamsBendigo Orienteers1396790

W12A (12)

NameOrganisationPunching card number
Madeline BallochBullecourt Boulder Bounders2053238
Noelle ChittyLOST7205851
Alice EganPeninsula and Plains1403375
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club1931372
Sara GarbelliniEnoggeroos2082556
Emily HayesAuckland9181104
Justine HobsonBushflyers7041810
Natalie MillerBushflyers1124327
Ella RogersRange Runners Orienteering Club2053209
Nea ShinglerBig Foot Orienteers9080405
Daisy YorkPeninsula and Plains9040624
Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains9140504

W14A (28)

NameOrganisationPunching card number
Cara BraddingNo club membership1811002
Rani BrennanRange Runners Orienteering Club1396819
Tessa BurnsHawkes Bay2073262
Tia ChittyLOST7207410
Olivia CollinsNorth West2019334
Mikayla CooperAustralopers9200579
Anna Cory-WrightAuckland1021130
Ellen CurrieGaringal Orienteers2054793
Laura de JongRange Runners Orienteering Club2068530
Serena DoyleUringa Orienteers9101317
Serryn EenjesBendigo Orienteers1398021
Sylvie FraterAuckland2800817
Julia GannonRange Runners Orienteering Club2068430
Nina GannonRange Runners Orienteering Club2068431
Abigail GeorgeTintookies Orienteers9201051
Joanna GeorgeTintookies Orienteers9201053
Mikaela GrayUgly Gully Orienteers9201052
Rebecca GreenwoodAuckland981631
Lina HeuerWallaringa Orienteering Club2099392
Kaia JoergensenPeninsula and Plains9150804
Ellen JohnsonBushflyers2074210
Sophie JonesUringa Orienteers1395367
Kasey LaneRange Runners Orienteering Club7300319
Eleanor McLeanEsk Valley1398650
Skye McMullenBibbulmun Orienteers1400717
Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West9101681
Jessica SewellNorth West2056671
Caitlyn SteerBendigo Orienteers7202842

W16A (34)

NameOrganisationPunching card number
Claire BurgessNewcastle Orienteering Club2084724
Karina CherryBendigo Orienteers1396787
Alicia CiacicNillumbik Emus Orienteering Club7203955
Marina ComeskeyWellington2087469
Ella CuthbertBushflyers2073072
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2036814
Ellie de JongRange Runners Orienteering Club2068532
Georgina DibbleNorth West2041679
Zara DoyleUringa Orienteers9101512
Meghan DrewAuckland7202906
Amy EnkelaarAustralopers9101511
Samara FletcherBendigo Orienteers1601478
Laurel GannonRange Runners Orienteering Club9101370
Joanna HillGaringal Orienteers2042675
Lucy HillRange Runners Orienteering Club2053205
Emily LiBushflyers2086604
Sarah LimTjuringa Orienteers2056602
Michaela MaynardBibbulmun Orienteers1400726
Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1407375
Zoe MelhuishParawanga Orienteers2020620
Lauren MurrayRange Runners Orienteering Club2068424
Aleisha NearyCounties Manukau2017743
Meredith NormanTjuringa Orienteers9005346
Arabella PhillipsEsk Valley505957
Josephine ReevesHutt Valley224680
Amber RiddleHutt Valley7436814
Sofie SafkovaNo club membership
Georgia SkeltonCounties Manukau2073289
Emily SorensenTintookies Orienteers2046699
Jessica StephensAustralopers9200584
Briana StevenPeninsula and Plains7205861
Jenna TidswellHawkes Bay9201047
Miho YamazakiOrienteering ACT2014102
Caitlin YoungBushflyers1602093

W-20E (29)

NameOrganisationPunching card number
Emily AlderRed Roos1398024
Rachel AllenAustralopers9101012
Melissa AnnettsGaringal Orienteers2024107
Lauren BaadeUgly Gully Orienteers9200356
Charlotte BraderTintookies Orienteers
Zazi BrennanRange Runners Orienteering Club
Ellenna CaudwellCounties Manukau2017741
Katie Cory-WrightPeninsula and Plains8123123
Rosie DalheimMelbourne Forest Racers
Anna DowlingWellington Ranges
Zoe DowlingWellington Ranges
Bronte GannonRange Runners Orienteering Club9200574
Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers1602142
Hannah GoddardEsk Valley2009870
Alyce HeapYalanga Orienteers
Amelia HorneRed Kiwi2073243
Ella JohnsonEsk Valley1040851
Georgia JonesUringa Orienteers
Tegan KnightbridgeNorth West982098
Jacinta MackayAustralopers9200585
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers8633234
Tara MelhuishParawanga Orienteers2020606
Carolyne NelHawkes Bay9102056
Caroline PigerreUgly Gully Orienteers1396807
Jess RogersRange Runners Orienteering Club2053204
Asha SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005160
Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005187
Heidi StolbergerNorth West1408000
Gabrielle WithersEnoggeroos

W-20A (5)

NameOrganisationPunching card number
Alice BillsCentral Highlands Orienteering Club2057053
Maree DoyleUringa Orienteers9191362
Tiana MorrisonEnoggeroos1396805
Sheena O,BrienCounties Manukau2017742
Samantha WallaceWestern Plains Orienteers2036848

W21E (16)

NameOrganisationPunching card number
Jo AllisonRed Roos8630940
Bridget AndersonOnkaparinga Hills Orienteering Club2013205
Helen BaadeUgly Gully Orienteers
Nicola BlatchfordNewcastle Orienteering Club
Helen BreslinUgly Gully Orienteers
Clare BrownridgeBendigo Orienteers7200204
Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders
Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club
Katelyn EffeneyUgly Gully Orienteers1392060
Natasha KeyMelbourne Forest Racers1010161
Belinda LawfordAbominable O-Men1409754
Laurina NeumannBendigo Orienteers9101988
Katie ReynoldsAbominable O-Men2046579
Olivia SprodTintookies Orienteers
Charlotte WatsonRed Roos895159
Rachel WestBibbulmun Orienteers

W21A (2)

NameOrganisationPunching card number
Kirsten BaadeUgly Gully Orienteers1396830
Amy HarmerWestern and Hills Orienteers1602104

W35A (1)

NameOrganisationPunching card number
Nicole WilliamsRange Runners Orienteering Club2086758

W40A (11)

NameOrganisationPunching card number
Anne ArthurMelbourne Forest Racers1398400
Meisha AustinAustralopers9101506
Alison BryantEnoggeroos9200638
Fiona CaristoEnoggeroos426750
Kim CarrollAustralopers1391796
Kim EnkelaarAustralopers9101693
Elizabeth FergusonUgly Gully Orienteers2084709
Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers9160376
Meredith GrayUgly Gully Orienteers417735
Cathy HoggParawanga Orienteers9200889
Kate MarschallTintookies Orienteers2056605

W45A (21)

NameOrganisationPunching card number
Jenni AdamsPeninsula and Plains700829
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Alison ComerAuckland1417153
Sally DevenishWestern Plains Orienteers9101026
Sheralee DorlingDartford Orienteering Klubb1972611
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club9200646
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Edith GrayAbominable O-Men9005192
Barbara HillGaringal Orienteers2037613
Alison InglisBushflyers2038391
Julie IrvineBush n Beach Orienteering Club1931374
Margaret JonesUringa Orienteers7207403
Alison MartinSouth-West Orienteering Trekkers
Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West409642
Coreen MaynardBibbulmun Orienteers1399632
Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1407393
Kayleen MorrisonEnoggeroos417780
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club7668668
Gayle WestAustralopers1391807
Karen Wild-AllenAustralopers1398633

W50A (30)

NameOrganisationPunching card number
Ingrid BaadeUgly Gully Orienteers2054778
Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club1398389
Toni BrownBushflyers1600571
Linda BurridgeUgly Gully Orienteers256637
Liz CanningWellington Ranges1391762
Kirsty ClaytonDunedin2016434
Jill CongediOnkaparinga Hills Orienteering Club1395960
Jean Cory-WrightPeninsula and Plains581024
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers9651020
Barbara DawsonGaringal Orienteers1931363
Sue HancockWellington Ranges405084
Ana HercegParawanga Orienteers2020605
Margaret KerteszBendigo Orienteers1406073
Clare LeungUgly Gully Orienteers1602050
Airdrie LongGaringal Orienteers2073074
Libby McLeayAuckland1124966
Kim NankervisEsk Valley2009880
Donelda NilesEsk Valley1391850
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Frances PowellUgly Gully Orienteers1602055
Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club1931340
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Andrea SchiwyAustralopers9622502
Paula ShinglerBig Foot Orienteers2026301
Lyn StantonAuckland1416418
Suzanne StolbergerNorth West1602146
Tara SutherlandBushflyers2066404
Su Yan TayUgly Gully Orienteers1602118
Genevieve WebbDunedin2016422
Katharine WebbDunedin364017

W55A (15)

NameOrganisationPunching card number
Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers7205859
Chris BrownEsk Valley1406101
Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders256670
Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1396182
Diana Cossar-BurgessAustralopers2009847
Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club2036816
Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1399601
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers1392686
Anthea FeaverLOST1931394
Julie FlynnBendigo Orienteers683130
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club9101377
Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1392689
Kathy PetrieSunshine Orienteers Club2027087
Sally WayteAustralopers1398640
Helen WoodPeninsula and Plains1403371

W60A (13)

NameOrganisationPunching card number
Jenny BourneEureka Orienteers1409752
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West1400702
Debbie ByersBig Foot Orienteers2026300
Jan HardyAustralopers1391810
Andrea HarrisParadise Lost Orienteers2075779
Robyn PallasCentral Coast Orienteers1602100
Jacquie RandUgly Gully Orienteers1602144
Lynda RapkinsEnoggeroos1931355
Ann ScownAbominable O-Men1931396
Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers2065543
Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Club204155
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1392401
Hilary WoodCentral Coast Orienteers1956420

W65A (10)

NameOrganisationPunching card number
Judy AllisonRed Roos1044244
Marian ArthurTintookies Orienteers407960
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2038381
Rhonda BowlingEnoggeroos258477
Janet BushAustralopers1391780
Jan CandyKulgun 225 Orienteers1407398
Judith HayToohey Forest Orienteers7140849
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Barbara TassellAustralopers1391751
Lois WestBibbulmun Orienteers1391612

W70A (11)

NameOrganisationPunching card number
Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club44209
Jill DaltonHutt Valley1408143
Penny DuftyBibbulmun Orienteers9200621
Janet FletcherLOST1400704
Toni FrankBibbulmun Orienteers7205863
Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club223472
Sandra HoggParawanga Orienteers41214
Ann IngwersenParawanga Orienteers9200777
Robin SpriggsUgly Gully Orienteers1931335
Ann SuttonRed Roos41203
Janet TarrYarra Valley Orienteering Club204083

W75A (3)

NameOrganisationPunching card number
Pam CoxToohey Forest Orienteers258444
Barbara PopeUgly Gully Orienteers258422
Valerie RobinsonCounties Manukau2033485

W80A (1)

NameOrganisationPunching card number
Maureen OgilvieUringa Orienteers2054783

W85A (1)

NameOrganisationPunching card number
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Club1931369

M10A (9)

NameOrganisationPunching card number
Miles BryantEnoggeroos2056608
Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers2038375
Liam DuftyBibbulmun Orienteers1407376
Will EnkelaarAustralopers2101985
James FergusonUgly Gully Orienteers2082216
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Paul GarbelliniEnoggeroos2084718
Makhaya HoggParawanga Orienteers2014117
Ben MurrayRange Runners Orienteering Club2068528

M12A (16)

NameOrganisationPunching card number
Remi AfnanYalanga Orienteers2046690
Torren ArthurMelbourne Forest Racers1392599
Dylan BryantEnoggeroos1601729
Toby CazzolatoTjuringa Orienteers2086602
Charlie CooperAustralopers9200578
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers1400074
Matthew GreenwoodAuckland982088
Rhys IrvineBush n Beach Orienteering Club
Isaac MacdonaldPeninsula and Plains9060107
Connor MartinSouth-West Orienteering Trekkers9201366
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1407419
Joseph MurrayRange Runners Orienteering Club2068454
Chris NemethToohey Forest Orienteers1392063
Alexander RobertsParadise Lost Orienteers2421567
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men9041004
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club2080246

M14A (33)

NameOrganisationPunching card number
Mason ArthurMelbourne Forest Racers1392685
Dexter CanningWellington Ranges9101992
Mitchell CooperNo club membership
Alvin CraigNewcastle Orienteering Club516150
William DaveyMelbourne Forest Racers2082546
Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1399628
Mason EvesBibbulmun Orienteers1407399
Cayleb FidgeBullecourt Boulder Bounders2053224
Samuel GarbelliniEnoggeroos2075054
Toby GossageNo club membership4630755
Ryan GrayUgly Gully Orienteers9201054
Max GrivellTintookies Orienteers2099394
Ben HobsonBushflyers7022310
Andrew KerrParawanga Orienteers9101124
Jensen KeyMelbourne Forest Racers1602134
Finn MackayUringa Orienteers2056452
Jack MarschallTintookies Orienteers2056604
Mykal MarshamParawanga Orienteers2086589
Riley MartinSouth-West Orienteering Trekkers9101993
Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers2054784
Kynen NeillSouth-West Orienteering Trekkers9102004
Archie NeylonBendigo Orienteers1600058
Ethan PenckYalanga Orienteers2056607
Ben PoortenaarAustralopers1405974
Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club2068425
Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club2068426
Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the West9101685
Ewan ShinglerBig Foot Orienteers9002506
David StocksBushflyers2041365
Hadyn TangMelbourne Forest Racers2101878
Will TidswellHawkes Bay9201056
Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076509
Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076524

M16A (40)

NameOrganisationPunching card number
Joshua AllenAustralopers2009857
Alex BattagliaWellington Ranges9101119
Lachlan BillettWagga and Riverina Occasional Orienteers2036936
Jason BondNo club membership1409942
Roy BrowningUgly Gully Orienteers
Saxon CharlesBullecourt Boulder Bounders9101755
Duncan CurrieGaringal Orienteers1398388
Isaac EganPeninsula and Plains1403374
Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders9101365
Edward FinnieWullundigong Orienteers of the West1398664
Jed FlemingEsk Valley1391767
Alastair GeorgeBig Foot Orienteers9101122
Jaidyn GluskieAustralopers1403677
Daniel GrayUgly Gully Orienteers9101517
Tom HardingPeninsula and Plains2036164
Jayden HarveyUgly Gully Orienteers9102047
Patrick HayesAuckland9072001
Glenn JamesBendigo Orienteers1206516
Aston KeyMelbourne Forest Racers9201456
Ronan LeeHawkes Bay9102733
Angus LeungGaringal Orienteers2062803
Michael LoughnanBendigo Orienteers1392018
Hugo McCahon-BoersmaGaringal Orienteers2075062
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club7300058
Patrick MillerBushflyers2038392
Tristan MillerBushflyers2038401
Cameron MorrisonEnoggeroos1396825
Daniel MurrayRange Runners Orienteering Club2068428
Zac NeedhamRed Roos2053120
Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekkers9101995
Noah PolandBushflyers7012001
Tom PoortenaarAustralopers1407959
Angus PowellUgly Gully Orienteers2074214
Murray PowellUgly Gully Orienteers2067713
Daniel RobertsParadise Lost Orienteers2082559
Sebastian SafkaNorth West1403413
Ayrton ShadboltPeninsula and Plains2097758
Ryan StocksBushflyers2036809
Liam StolbergerNorth West9101997
Liam ThompsonAuckland442738

M-20E (47)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanYalanga Orienteers
Ewan BarnettBushflyers2020618
Johann BurgessAustralopers8631648
Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteers
Simeon BurrillBullecourt Boulder Bounders
Jimmy CameronBendigo Orienteers
Lachlan CherryBendigo Orienteers1392020
Peter CollinsBayside Kangaroos Orienteers7202837
Nicholas CongediOnkaparinga Hills Orienteering Club
Ed Cory-WrightPeninsula and Plains
Max DalheimMelbourne Forest Racers
Jarrah DayAustralopers9005157
Riley de JongRange Runners Orienteering Club9101998
Joseph DickinsonEsk Valley1398643
Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers
Oliver EganPeninsula and Plains1403373
George EnglebackWellington
Mark GlanvilleParawanga Orienteers2030210
Max GriffithsNorth West9200499
Angus HainesOnkaparinga Hills Orienteering Club2054777
Tommy HayesAuckland9111997
William HayesAuckland
Callum HillNorth West
Jack HillRange Runners Orienteering Club2053203
Patrick JaffeMelbourne Forest Racers9005208
Will KennedyWallaringa Orienteering Club1396882
Ciaran LaneParawanga Orienteers9101023
Joseph LynchWellington
Oliver MartinWullundigong Orienteers of the West9005321
Lachlan McCarthyOnkaparinga Hills Orienteering Club2046685
Stephen MelhuishParawanga Orienteers9005186
Oliver MillBushflyers2038397
Joshua MorrisonEnoggeroos
Ashley NankervisEsk Valley
Jack NeumannEnoggeroos9005347
Sebastian O'HalloranAustralopers8111998
Jesse PiiroinenBushflyers
Andrei PopoviciAuckland
Rowan RamamurthyEnoggeroos
David RawnsleyHawkes Bay2043220
Kurtis ShukerCounties Manukau2033497
Calum SutherlandTaranaki
Jake WestAustralopers9101689
Luke WestAustralopers9101682
Ryan WilliamsAuckland7201435
Toby WilsonGaringal Orienteers9101120
Maxime WyrschUgly Gully Orienteers1394269

M-20A (3)

NameOrganisationPunching card number
Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2053998
Tyler EvesBibbulmun Orienteers1407372
Hugh GingellGaringal Orienteers2041036

M21E (27)

NameOrganisationPunching card number
Paulo Alvear FujiiEnoggeroos8631649
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers
Robert BennettNewcastle Orienteering Club
Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Club
Lee CoadyWestern and Hills Orienteers
Matt DoyleCentral Highlands Orienteering Club
Mark GregsonRed Roos
Andrew HillWestern and Hills Orienteers
Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering Club
Lachlan HowardEnoggeroos
Michal HubacekTJ Slovan Luhacovice
Carsten JoergensenPeninsula and Plains7010250
Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers
Atte LahtinenGoldseekers Orienteers
Ian LawfordAbominable O-Men9101502
Stuart LawrieAustralopers
Alex MasseyNewcastle Orienteering Club
Eric MorrisBennelong Northside Orienteers8633233
Duncan MorrisonNo club membership2026296
Kurt NeumannEnoggeroos
Max NeumannEnoggeroos
John NieuwenhovenTintookies Orienteers1392402
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club
James SheldonUgly Gully Orienteers7205853
David ShepherdRed Roos8630938
Aaron Simson-WoodsNo club membership204312
Simon UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club870728

M21A (1)

NameOrganisationPunching card number
Daniel Del DotBushflyers2086748

M35A (4)

NameOrganisationPunching card number
Tony BryantEnoggeroos9200637
Michael BurtRed Roos9200884
Matthew CohenAustralopers1398631
Toby CooperEureka Orienteers9102001

M40A (7)

NameOrganisationPunching card number
Graham BraidKulgun 225 Orienteers9102003
Dave DorlingDartford Orienteering Klubb9722005
Craig DuftyBibbulmun Orienteers1391619
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club9200639
Paul EnkelaarAustralopers9102041
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Mark MurrayRange Runners Orienteering Club

M45A (17)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers407987
Peter AnnettsGaringal Orienteers1392476
Andrew CameronBendigo Orienteers1602702
Shane DoyleUringa Orienteers9201059
Darren EenjesBendigo Orienteers1392457
Scott FergusonUgly Gully Orienteers2082220
Joseph GarbelliniEnoggeroos2082542
Brenton GrayUgly Gully Orienteers1601731
Brendan HenrySunshine Orienteers Club2053991
Rohan HyslopParawanga Orienteers9200888
Andrew KennedyWallaringa Orienteering Club1392409
Richard LaneRange Runners Orienteering Club
Peter MillerBushflyers2038400
Greg MorrisonEnoggeroos2054775
Neil SimsonToohey Forest Orienteers9201058
Scott SimsonNewcastle Orienteering Club7200118
Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club2084725

M50A (34)

NameOrganisationPunching card number
Alan BallochBullecourt Boulder Bounders2053237
Andrew BrennanRange Runners Orienteering Club9102053
Gary CarrollAustralopers1391795
Don CherryBendigo Orienteers1392424
Mick CooperAustralopers9101519
Steve CooperYalanga Orienteers352038
Guy Cory-WrightAuckland640929
Jock DavisBig Foot Orienteers1931376
Jemery DayAustralopers2009863
Wim de JongRange Runners Orienteering Club1601732
Neil EganPeninsula and Plains1403372
Hugh FitzgeraldWellington Ranges7200454
Neil GannonRange Runners Orienteering Club9101319
Simon GeorgeBig Foot Orienteers402494
Jeff GreenwoodAuckland887270
Julian HayesAuckland9141063
Tony HillGaringal Orienteers2042667
Tony HowesUgly Gully Orienteers2086747
Ian JessupGaringal Orienteers1931387
Ian JonesUringa Orienteers1395370
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers9190313
Andrew MartinWullundigong Orienteers of the West9201353
Tim McIntyreUgly Gully Orienteers2019381
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
Mark NemethToohey Forest Orienteers1392073
Guy PigerreUgly Gully Orienteers1399602
John Shelton AgarAbominable O-Men9005341
Mark ShinglerBig Foot Orienteers2025156
Martin SteerDandenong Ranges Orienteering Club880001
Dale WallaceWestern Plains Orienteers2052026
Mark WestAustralopers1391806
Warwick WilliamsBendigo Orienteers204307
Murray WithersEnoggeroos2034297
Tony WoolfordBush n Beach Orienteering Club2075070

M55A (29)

NameOrganisationPunching card number
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers1539500
Sebastian BurgessAustralopers1398638
Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders2053221
Martin CrosbyAuckland2028615
Andrew Cumming ThomWeston Emus7003011
Colin CurrieGaringal Orienteers1399380
Carl DalheimMelbourne Forest Racers9601231
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club7003153
Michael DowlingWellington Ranges1406084
Peter EffeneyUgly Gully Orienteers9101508
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Mike HardingPeninsula and Plains432022
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers2042980
Cliff HowardEnoggeroos258863
Warren KeyMelbourne Forest Racers1010151
Geoff LawfordEureka Orienteers1409751
Aylwin LimTjuringa Orienteers2065558
Andrew LumsdenBig Foot Orienteers7201554
Jim MackayUringa Orienteers2056450
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629
Nick MelhuishParawanga Orienteers1399384
Stephen MorrisToohey Forest Orienteers417740
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club1400057
David PolandBushflyers1600561
Malcolm PowellUgly Gully Orienteers2074206
Mike SibbaldBibbulmun Orienteers1397457
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060

M60A (17)

NameOrganisationPunching card number
David AlderRed Roos
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club502589
Neil BarrBendigo Orienteers888244
Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering Club7418067
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Jeff DunnAustralopers2009883
Bert ElsonAustralopers9200580
John HardingParawanga Orienteers9101994
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
Bruce MederBush n Beach Orienteering Club887297
Paul PacqueEsk Valley1406110
Colin PriceCentral Coast Orienteers9200986
Eoin RotheryBig Foot Orienteers938040
John ScownAbominable O-Men1931395
Tapani SivénIF Åland439266
Robert SprySouthern Highlands Orienteers1602109
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club9101366

M65A (27)

NameOrganisationPunching card number
Robert AllisonRed Roos44144
Clive ArthurTintookies Orienteers204228
Mike BeveridgeNo club membership242598
Pat BodgerPeninsula and Plains257924
Russell CandyKulgun 225 Orienteers1392054
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Russell CreedToohey Forest Orienteers1399620
Henk DeJongBayside Kangaroos Orienteers2041034
Jeffrey DinningOnkaparinga Hills Orienteering Club1395957
John ErwinEureka Orienteers7200213
Ian FletcherLOST1397476
Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club9101378
Paul HoopmannTjuringa Orienteers407933
Keith JayIllawarra Kareelah Orienteers402364
Roy KalecinskiToohey Forest Orienteers2046662
Reid MoranToohey Forest Orienteers1602111
Derek MorrisonHawkes Bay257984
Lindsay PenderAustralopers1391801
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club44165
Robert RapkinsEnoggeroos1931356
Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers2058322
Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers7500500
Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1395959
Rob WestBibbulmun Orienteers1391611
Barry WheelerTintookies Orienteers405742
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers9200883
Michael WoodHutt Valley

M70A (17)

NameOrganisationPunching card number
Ross BarrGaringal Orienteers2036851
Terry BluettBennelong Northside Orienteers1931383
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West1392056
Phil DuftyBibbulmun Orienteers264055
Darryl ErbacherParawanga Orienteers44137
David HoggParawanga Orienteers41211
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Frank IngwersenParawanga Orienteers44142
James LaverAustralopers1398630
John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers7200202
Dave LottyUringa Orienteers2056432
Jim MerchantGaringal Orienteers2038384
Dick OgilvieUringa Orienteers2036820
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers1931336
Alex TarrYarra Valley Orienteering Club204082
Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers9101322
Eric WainwrightRed Roos1600562

M75A (7)

NameOrganisationPunching card number
Jim BowlingEnoggeroos258420
Lloyd GledhillGaringal Orienteers1931348
John HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200772
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club9101691
Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers9005206
John RobinsonCounties Manukau2033484
John SuttonRed Roos200094

M80A (2)

NameOrganisationPunching card number
Alan W CoxToohey Forest Orienteers2075072
Clive PopeUgly Gully Orienteers9200361

M85A (1)

NameOrganisationPunching card number
Ray KellyUgly Gully Orienteers258404

Open Moderate (1)

NameOrganisationPunching card number
Mal NeillSouth-West Orienteering Trekkers

Open Easy (7)

NameOrganisationPunching card number
Josephine GarbelliniEnoggeroos2082549
Wendy NeillSouth-West Orienteering Trekkers
Jen RamamurthyEnoggeroos2082212
Sundar RamamurthyEnoggeroos
Annette RogersRange Runners Orienteering Club2068627
Katie WallaceWestern Plains Orienteers2036847
Peter ZinzanPeninsula and Plains

M Junior B (1)

NameOrganisationPunching card number
Jakob DoyleUringa Orienteers9101316

M Open B (1)

NameOrganisationPunching card number
Andrew HobsonBushflyers7702906

W Junior B (2)

NameOrganisationPunching card number
Pia CunninghamBushflyers2076501
Montana FidgeBullecourt Boulder Bounders2075086

W Open B (6)

NameOrganisationPunching card number
Jane BarnettBushflyers2054787
Raelee EenjesBendigo Orienteers1392428
Jo HobsonBushflyers7692803
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club2080250
Sharon WithersEnoggeroos2046668
Melisa ZinzanPeninsula and Plains2097761