Orienteering Australia

Competitors entered to State League #3: NSW Long Distance Championships

Event informationShow entries by organisation

Name: State League #3: NSW Long Distance Championships
Organiser: Big Foot Orienteers
Date: Sunday 3 April 2016

The entry list is updated every five minutes.

330 competitors entered in total.

M/W10N (6)

NameOrganisationPunching card number
Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club869741
Alton FreemanBig Foot Orienteers9101999
Ariadna IskhakovaBennelong Northside Orienteers2062824
Kari MarshBig Foot Orienteers2064909
Ingrid Shelton AgarOrienteering ACT41233
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518

M10A (4)

NameOrganisationPunching card number
Nat CarrollSouthern Highlands Orienteers7204449
Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers2038375
Jamie MarshBig Foot Orienteers2064908
Ivan StukovWestern and Hills Orienteers2095098

W12A (2)

NameOrganisationPunching card number
Nea ShinglerBig Foot Orienteers9080405
Yekatrina StukovWestern and Hills Orienteers1399378

M12A (4)

NameOrganisationPunching card number
Oliver FreemanBig Foot Orienteers1398391
Patrick Shelton AgarOrienteering ACT9041001
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club2080246
Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076524

W14A (6)

NameOrganisationPunching card number
Ella CuthbertBushflyers2073072
Serena DoyleUringa Orienteers9101317
Mikaela GrayUgly Gully Orienteers417775
Sophie JonesUringa Orienteers1395367
Tiia MarshBig Foot Orienteers2064904
Zoe MelhuishParawanga Orienteers2020620

M14A (9)

NameOrganisationPunching card number
Alvin CraigNewcastle Orienteering Club516150
Cayleb FidgeBullecourt Boulder Bounders2053224
Ryan GrayUgly Gully Orienteers417768
Toby LangNo club membership2042972
Finn MackayUringa Orienteers2056452
Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers2054784
Bryn PiiroinenBushflyers44123
David StocksBushflyers2041365
Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076509

W16A (5)

NameOrganisationPunching card number
Claire BurgessNewcastle Orienteering Club2084724
Zoe CuthbertBushflyers2066404
Joanna HillGaringal Orienteers2042675
Rebecca KennedyWestern Plains Orienteers2054763
Miho YamazakiOrienteering ACT2014102

M16A (11)

NameOrganisationPunching card number
Joshua AllenAustralopers2009857
Lachlan BillettWagga and Riverina Occasional Orienteers2036936
Duncan CurrieGaringal Orienteers1398388
Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders9101365
Alastair GeorgeBig Foot Orienteers9101122
Daniel GrayUgly Gully Orienteers9101517
Tom KennedyGaringal Orienteers2024103
Angus LeungGaringal Orienteers2062803
Patrick MillerBushflyers2038392
Noah PolandBushflyers7012001
Ryan StocksBushflyers2036809

M Junior B (1)

NameOrganisationPunching card number
Jakob DoyleUringa Orienteers9101316

W Junior B (2)

NameOrganisationPunching card number
Maree DoyleUringa Orienteers9191362
Zara DoyleUringa Orienteers9101512

W20A (11)

NameOrganisationPunching card number
Rachel AllenAustralopers9101012
Melissa AnnettsGaringal Orienteers2024107
Rosie DalheimMelbourne Forest Racers9100996
Zoe DowlingWellington Ranges9005159
Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers1602142
Ella JohnsonEsk Valley1040851
Georgia JonesUringa Orienteers9101011
Tara MelhuishParawanga Orienteers2020606
Caroline PigerreUgly Gully Orienteers1396807
Asha SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005160
Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005187

M20A (19)

NameOrganisationPunching card number
Ewan BarnettBushflyers2020618
Johann BurgessAustralopers2009846
Max DalheimMelbourne Forest Racers9100499
Aidan DawsonGaringal Orienteers1602110
Joseph DickinsonEsk Valley1398643
Hugh GingellGaringal Orienteers2041036
Daniel HillGaringal Orienteers9005153
Patrick JaffeMelbourne Forest Racers9005208
Alex KennedyGaringal Orienteers2024101
Stephen MelhuishParawanga Orienteers9005186
Oliver MillBushflyers2038397
Ashley NankervisEsk Valley9005196
Zac NeedhamRed Roos2053120
Sebastian O'HalloranAustralopers8111998
Jesse PiiroinenBushflyers2014120
Hamish ProsserAbominable O-Men309990
Jake WestAustralopers9101689
Luke WestAustralopers9101682
Toby WilsonGaringal Orienteers9101120

W21A (8)

NameOrganisationPunching card number
Jo AllisonRed Roos1006133
Nicola BlatchfordNewcastle Orienteering Club1392477
Grace CraneAustralopers1006143
Michele DawsonGaringal Orienteers9005154
Alitia DougallBennelong Northside Orienteers9101687
Marina IskhakovaBennelong Northside Orienteers1602101
Allison JonesRed Roos1200903
Barbora PijakovaKOB Sokol Pezinok9999009

M21A (16)

NameOrganisationPunching card number
Andrew BarnettBushflyers2006737
Robert BennettNewcastle Orienteering Club1602067
Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Club9101330
Lee CoadyWestern and Hills Orienteers9005152
Matthew CraneOrienteering ACT501062
Matt DoyleCentral Highlands Orienteering Club9101510
Theo FleurentBushflyers1407900
Emil GranqvistParawanga Orienteers951001
Lachlan HowardEnoggeroos2067720
Tomas KrajcaRed Roos681866
Alex MasseyNewcastle Orienteering Club1398382
Henry McNultyLOST1207225
Eric MorrisBennelong Northside Orienteers7200203
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club9101646
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1931330
Rob WalterRed Roos1200909

W21AS (3)

NameOrganisationPunching card number
Phoebe DentCentral Coast Orienteers1602090
Moira KüfferAbominable O-Men7204445
Jane McKennaUringa Orienteers1250500

M21AS (4)

NameOrganisationPunching card number
Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers403550
Robert HerkesGaringal Orienteers1799488
Samuel WilsonRed Roos1600565
Jose ZapataCentral Coast Orienteers1602058

W Open B (3)

NameOrganisationPunching card number
Pia CunninghamBushflyers2076501
Carolyn DaviesGaringal Orienteers1602088
Connie McNameeBig Foot Orienteers204178

M Open B (2)

NameOrganisationPunching card number
Daniel Del DotBushflyers2086748
Ernest WindschuttelGaringal Orienteers2053985

W35A (3)

NameOrganisationPunching card number
Martina CraigNewcastle Orienteering Club7202807
Georgina MackenCentral Coast Orienteers9101760
Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers895155

M35A (4)

NameOrganisationPunching card number
Stephen CraigNewcastle Orienteering Club7583468
Fedor IskhakovBennelong Northside Orienteers1399374
Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers2026319
James SouthwellBennelong Northside Orienteers1600051

M35AS (2)

NameOrganisationPunching card number
Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club7300060
Alan KüfferAbominable O-Men1392591

W40A (4)

NameOrganisationPunching card number
Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers9160376
Meredith GrayUgly Gully Orienteers417735
Anna HasanParawanga Orienteers1602094
Tracy MarshBig Foot Orienteers2019520

M40A (5)

NameOrganisationPunching card number
Greg BarbourBig Foot Orienteers9101757
Paul CuthbertBushflyers9200624
Tate NeedhamRed Roos9005194
Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers762601
Tony WoolfordBush n Beach Orienteering Club2075070

W45A (8)

NameOrganisationPunching card number
Barbara HillGaringal Orienteers2037613
Margaret JonesUringa Orienteers2041363
Tania KennedyGaringal Orienteers2080265
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club7668668
Linda SestaUringa Orienteers2037723
Chris StocksBushflyers2067714
Karen Wild-AllenAustralopers1398633

M45A (11)

NameOrganisationPunching card number
Peter AnnettsGaringal Orienteers1392476
Michael BurtRed Roos9200884
Shane DoyleUringa Orienteers9201059
Brenton GrayUgly Gully Orienteers1601731
Rohan HyslopParawanga Orienteers9200888
Paul MarshBig Foot Orienteers2025157
Ross MorrisonGaringal Orienteers2037092
Wayne PepperBennelong Northside Orienteers402177
Matthew StocksBushflyers2054782
Dmitry StukovWestern and Hills Orienteers9200783
Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1398390

W45AS (8)

NameOrganisationPunching card number
Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club213638
Diana CharltonNewcastle Orienteering Club402445
Barbara DawsonGaringal Orienteers1931363
Sally DevenishWestern Plains Orienteers9101026
Vanessa FreemanBig Foot Orienteers353123
Nicola NyghBig Foot Orienteers250493
Maria OrrNewcastle Orienteering Club2053130
Gayle ShepherdUringa Orienteers1400073

M45AS (5)

NameOrganisationPunching card number
Robert BradleyWestern and Hills Orienteers1931388
David McGheeBennelong Northside Orienteers7200111
Peter OrrNewcastle Orienteering Club1400061
Stephan WagnerSouthern Highlands Orienteers1602125
Dale WallaceWestern Plains Orienteers2052026

W50A (10)

NameOrganisationPunching card number
Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club1398389
Toni BrownBushflyers1600571
Sue GarrParawanga Orienteers9101030
Ana HercegParawanga Orienteers2020605
Airdrie LongGaringal Orienteers2073074
Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club7200358
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Paula ShinglerBig Foot Orienteers2026301
Tara SutherlandBushflyers2066404

M50A (16)

NameOrganisationPunching card number
Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1931362
Peter CharltonNewcastle Orienteering Club402444
Mark FreemanBig Foot Orienteers44223
Simon GeorgeBig Foot Orienteers402494
Tony HillGaringal Orienteers2042667
Ian JonesUringa Orienteers1395370
Jamie KennedyGaringal Orienteers1931307
Ellis LeungGaringal Orienteers2084719
Ari PiiroinenBushflyers2024109
Lance ReadUgly Gully Orienteers1180180
David RedheadGaringal Orienteers
John Shelton AgarOrienteering ACT9005341
Mark ShinglerBig Foot Orienteers2025156
Andy SimpsonBig Foot Orienteers1393064
Ross StewartBushflyers337199
Luke WilmottCentral Coast Orienteers2052044

W55A (6)

NameOrganisationPunching card number
Liz AbbottParawanga Orienteers2038399
Jane BarnettBushflyers2054787
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club9101377
Carol HardingBushflyers2038395
Jane SayeAbominable O-Men200072
Hilary WoodCentral Coast Orienteers1956420

M55A (18)

NameOrganisationPunching card number
Michael BurtonBig Foot Orienteers1602075
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club7003153
Graeme DawsonGaringal Orienteers1602105
Rod EckelsGaringal Orienteers364438
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
Cliff HowardEnoggeroos258863
David JenkinsBushflyers2036806
Jim MackayUringa Orienteers2056450
Nick MelhuishParawanga Orienteers1399384
Bob MorganBennelong Northside Orienteers2052055
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club1400057
David PolandBushflyers1600561
Ian ProsserAbominable O-Men1600570
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club9101758
Jim RussellBendigo Orienteers7003014
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113
Phil WalkerParawanga Orienteers9101021

W55AS (6)

NameOrganisationPunching card number
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2038381
Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers335381
Lisa LampeUringa Orienteers2056440
Julie ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers44156
Sandra StewartSouthern Highlands Orienteers1395366
Jill WalkerParawanga Orienteers200086

M55AS (9)

NameOrganisationPunching card number
Peter BerkholzNewcastle Orienteering Club1931371
Andrew Cumming ThomOrienteering ACT7003011
Dean GingellGaringal Orienteers2041044
Lisa GrantUringa Orienteers1403162
Michael HalmyBennelong Northside Orienteers1602080
Peter NewtonNewcastle Orienteering Club2048074
Alan SargeantBushflyers41213
Dennis SparlingGaringal Orienteers2026303
Garry StewartSouthern Highlands Orienteers2036808

W60A (10)

NameOrganisationPunching card number
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West1400702
Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers9200063
Christine FranklinTjuringa Orienteers449461
Sue KeyMelbourne Forest Racers8630848
Barbara MartinParawanga Orienteers9523399
Robyn PallasCentral Coast Orienteers1602100
Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers1931377
Lynda RapkinsEnoggeroos1931355
Ann ScownAbominable O-Men1931396
Anne WilsonBullecourt Boulder Bounders2053228

M60A (18)

NameOrganisationPunching card number
Don BarkerNorthern Tablelands Orienteering Club7203953
Bruce BowenParawanga Orienteers9005350
Nick DentCentral Coast Orienteers1602095
John HardingParawanga Orienteers2038394
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
James LithgowGaringal Orienteers9005345
Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers2033917
Johnny PetersenGaringal Orienteers8001111
Robert PrenticeNewcastle Orienteering Club44243
Colin PriceCentral Coast Orienteers9200986
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers1931386
Richard RobinsonSunshine Orienteers Club1396820
Eoin RotheryBig Foot Orienteers938040
Michael RoylanceBig Foot Orienteers417917
John ScownAbominable O-Men1931395
Karl SpackmanBig Foot Orienteers250490
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club9101366
Alan WattsNillumbik Emus Orienteering Club204019

W65A (6)

NameOrganisationPunching card number
Judy AllisonRed Roos1044244
Coral DowBushflyers2076513
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Carol JacobsonGaringal Orienteers2037097
Kerryne JonesRed Roos9200773
Pam PrimeTuckonie Orienteering Club204032

M65A (17)

NameOrganisationPunching card number
Robert AllisonRed Roos44144
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Ross DukerGaringal Orienteers9005183
Steve FlickBennelong Northside Orienteers2036812
Jim ForbesGaringal Orienteers2080245
Ron FrederickNillumbik Emus Orienteering Club502598
Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club9101378
Paul HoopmannTjuringa Orienteers8625645
Keith JayIllawarra Kareelah Orienteers402364
Bill JonesRed Roos1602092
Jim LeeNewcastle Orienteering Club409747
Richard MatthewsLOST1391615
Hugh MooreRed Roos409759
Robert RapkinsEnoggeroos1931356
Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers2058322
Doug WilsonBullecourt Boulder Bounders2053222
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers9200883

W70A (8)

NameOrganisationPunching card number
Ann BaylisRed Roos249547
Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club44209
Bryony CoxGaringal Orienteers7003160
Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club204356
Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club223472
Dianne SearleBendigo Orienteers502595
Ann SuttonRed Roos41203
Janet TarrYarra Valley Orienteering Club204083

M70A (25)

NameOrganisationPunching card number
Ross BarrGaringal Orienteers2036851
Terry BluettBennelong Northside Orienteers1931383
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West1392056
Hugh CameronAlbury-Wodonga Orienteering Club204061
John ChellewBendigo Orienteers1392684
Tim CoxGaringal Orienteers7003159
Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers402359
Tim DentYarra Valley Orienteering Club2042973
David GoddardYarra Valley Orienteering Club204355
Mike HoweLOST1400709
Ken JacobsonGaringal Orienteers2037096
Ron JunghansGaringal Orienteers1931318
John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers7200202
Dave LottyUringa Orienteers2056432
Jim MerchantGaringal Orienteers2038384
Dick OgilvieUringa Orienteers2036820
Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club910688
Trevor SauerSunshine Orienteers Club403510
Peter SearleBendigo Orienteers502585
John SuominenWeston Emus2014115
Alex TarrYarra Valley Orienteering Club204082
Alan ThompsonRed Roos249556
Dennis TrewinBushflyers11162
Eric WainwrightOrienteering ACT1600562
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteers9200062

W75A (1)

NameOrganisationPunching card number
Barbara PopeUgly Gully Orienteers258422

M75A (7)

NameOrganisationPunching card number
Bruce DawkinsBennelong Northside Orienteers1200901
John HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200772
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club9101691
Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers9005206
Robert MouattRed Roos41215
Peter PrimeTuckonie Orienteering Club1931322
John SuttonRed Roos200094

W80A (1)

NameOrganisationPunching card number
Maureen OgilvieUringa Orienteers2054783

M80A (5)

NameOrganisationPunching card number
Graeme CadmanYarra Valley Orienteering Club502568
Eino MeuronenBushflyers44166
Kevin PaineBushflyers9201046
Pauli PiiroinenBushflyers2020617
Clive PopeUgly Gully Orienteers9200361

Open Very Easy (1)

NameOrganisationPunching card number
Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers414413