Competitors entered to 2017 Australian 3 Days

Event informationEnterShow entries by organisation

Name: 2017 Australian 3 Days
Organisers: Illawarra Kareelah Orienteers / Orienteering NSW / Southern Highlands Occasional Orienteers / Uringa Orienteers / Wagga and Riverina Occasional Orienteers
Date: Saturday 10 June 2017 - Monday 12 June 2017

The entry list is updated every five minutes.

118 competitors entered in total.

Men 20 Elite (2)

NameOrganisationPunching card number
Noah PolandBushflyers7012001
Toby WilsonGaringal Orienteers9101120

Women 20 Elite (1)

NameOrganisationPunching card number
Melissa AnnettsGaringal Orienteers2024107

Men 21 Elite (5)

NameOrganisationPunching card number
Gareth CandyAbominable O-Men1396390Charles Sturt University
Martin DentRed Roos8631650
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club9101646
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1931330
Rob WalterRed Roos1200909

Women 21 Elite (2)

NameOrganisationPunching card number
Marina IskhakovaACT Cockatoos1602101
Briohny SeamanWagga and Riverina Occasional Orienteers1602078Burngoogee, Charles Sturt University

M/W10N (7)

NameOrganisationPunching card number
Ariadna IskhakovaRed Roos2062824
Jonathan NolanUringa Orienteers2056434
Euan SheddenSouthern Highlands Occasional Orienteers41322
Rory SheddenSouthern Highlands Occasional Orienteers414413
Eleanor ThompsonNewcastle Orienteering Club4626653
Harriet ThompsonNewcastle Orienteering Club4626648
Mira WalterRed Roos41249

Men 10A (3)

NameOrganisationPunching card number
Connor DentRed Roos1418741
Elye DentRed Roos1418747
Hayden DentRed Roos1418742

Women 10A (1)

NameOrganisationPunching card number
Maggie MackayUringa Orienteers2056455

Women 12A (1)

NameOrganisationPunching card number
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club9201363

Men 14A (1)

NameOrganisationPunching card number
Remi AfnanYalanga Orienteers2046690

Women 14A (2)

NameOrganisationPunching card number
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club9201737
Ellen JohnsonOrienteering ACT2074210

Men 16A (3)

NameOrganisationPunching card number
Lachlan BillettWagga and Riverina Occasional Orienteers2036936
Tenzing JohnsonOrienteering ACT2076512
Finn MackayUringa Orienteers2056452

Women 16A (1)

NameOrganisationPunching card number
Ella CuthbertBushflyers2073072

Men 20A (1)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanYalanga Orienteers9101325

Men 21A (1)

NameOrganisationPunching card number
Robert HerkesGaringal Orienteers1799488

Men 35A (3)

NameOrganisationPunching card number
Fedor IskhakovRed Roos1399374
Simon LouisIllawarra Kareelah Orienteers7203948
Samuel WilsonRed Roos1600565

Women 35A (4)

NameOrganisationPunching card number
Kelly CandyAbominable O-Men49701Charles Sturt University
Kathie DentRed Roos7205866
Danielle KoprivaOrienteering NSW2057054Connorton, Burngoogee
Brook MartinGaringal Orienteers1602132

Men 40A (2)

NameOrganisationPunching card number
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club9200639
Angus SheddenSouthern Highlands Occasional Orienteers762601

Women 40A (2)

NameOrganisationPunching card number
Allison JonesRed Roos1200903
Ruth SheddenSouthern Highlands Occasional Orienteers895155

Men 45A (4)

NameOrganisationPunching card number
Gregory DominishGaringal Orienteers2048072
Andrew JohnsonOrienteering ACT2076526
Ant NolanUringa Orienteers1392466
David PolandBushflyers1600561

Women 45A (2)

NameOrganisationPunching card number
Toni BrownBushflyers1600571
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club9200646

Men 45AS (1)

NameOrganisationPunching card number
Stephan WagnerSouthern Highlands Occasional Orienteers1602125

Women 45AS (5)

NameOrganisationPunching card number
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Nicole DavisLOST1400711
Salme FullerIllawarra Kareelah Orienteers258822
Maria OrrNewcastle Orienteering Club2053130
Gayle ShepherdUringa Orienteers1400073

Men 50A (2)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers407987
Peter AnnettsGaringal Orienteers1392476

Women 50A (3)

NameOrganisationPunching card number
Erica DimentTintookies Orienteers405708
Sue GarrParawanga Orienteers9101030
Linda SestaUringa Orienteers2037723

Men 55A (4)

NameOrganisationPunching card number
Trevor DimentTintookies Orienteers405730
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers9190313
Jim MackayUringa Orienteers2056450
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113Connorton, Charles Sturt University

Women 55A (1)

NameOrganisationPunching card number
Airdrie LongGaringal Orienteers2103600

Men 55AS (1)

NameOrganisationPunching card number
Peter OrrNewcastle Orienteering Club1400061

Men 60A (7)

NameOrganisationPunching card number
Ian DempseyNewcastle Orienteering Club2066403Connorton, Burngoogee
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
Murray HainesSunshine Orienteers Club2086749
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
Grant McDonaldAbominable O-Men1398397
Johnny PetersenGaringal Orienteers8001111Connorton, Burngoogee
Roch PrendergastEureka Orienteers1931353

Women 60A (6)

NameOrganisationPunching card number
Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers7205855
Anne GarveyTuckonie Orienteering Club502582
Mary McDonaldAbominable O-Men1405978
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers2065543Connorton, Burngoogee
Vicki WilmottIllawarra Kareelah Orienteers402322

Men 65A (7)

NameOrganisationPunching card number
Paul ElamTuckonie Orienteering Club9200103
Keith FifieldRed Roos44538
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Bill JonesRed Roos1602092
Richard MatthewsLOST1391615
Tony RadfordBendigo Orienteers9101422
Robert SprySouthern Highlands Occasional Orienteers1602109Connorton

Women 65A (4)

NameOrganisationPunching card number
Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers9200063
Val HodsdonSouthern Highlands Occasional Orienteers9102828
Kerryne JonesRed Roos9200773
Alison RadfordBendigo Orienteers9101411

Men 65AS (1)

NameOrganisationPunching card number
Bill MonaghanParawanga Orienteers1600560

Women 65AS (1)

NameOrganisationPunching card number
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2038381

Men 70A (8)

NameOrganisationPunching card number
Terry BluettBennelong Northside Orienteers1931383
Rod DominishEnoggeroos
Dave LottyUringa Orienteers2056432
Dick OgilvieUringa Orienteers2036820
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers1931336
Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers9101322Connorton, Burngoogee
Dennis TrewinBushflyers11162
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteers9200062

Women 70A (5)

NameOrganisationPunching card number
Toni FrankBibbulmun Orienteers7205863
Jitka KoprivaUringa Orienteers2056437Connorton, Burngoogee
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club1931331
Mary Jane MahonyUringa Orienteers1602136
Robin SpriggsUgly Gully Orienteers1931335

Men 75A (5)

NameOrganisationPunching card number
John HodsdonSouthern Highlands Occasional Orienteers9200772
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club9101691
Peter MeyerSouthern Highlands Occasional Orienteers9005206
Alex TarrYarra Valley Orienteering Club204082
Frank TomasWallaringa Orienteering Club407968

Women 75A (2)

NameOrganisationPunching card number
Janet MorrisWestern and Hills Orienteers2054788
Janet TarrYarra Valley Orienteering Club204083

Men 80A (2)

NameOrganisationPunching card number
Brian ClelandUringa Orienteers1931354
Barry HanlonWestern and Hills Orienteers402493

Women 85A (1)

NameOrganisationPunching card number
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Club1931369

Men Open B (1)

NameOrganisationPunching card number
William ThompsonNewcastle Orienteering Club2101877

Women Open B (2)

NameOrganisationPunching card number
Jane BolandUringa Orienteers2056451
Cassandra ThompsonNewcastle Orienteering Club2099396

Open Easy (1)

NameOrganisationPunching card number
William NolanUringa Orienteers2042977