Competitors entered to 2017 Australian MTBO Carnival - Sprint Championships

Event informationShow entries by organisation

Name: 2017 Australian MTBO Carnival - Sprint Championships
Organisers: Newcastle Orienteering Club / Orienteering NSW
Date: Saturday 7 October 2017

The entry list is updated every five minutes.

160 competitors entered in total.

M12 (2)

NameOrganisationPunching card number
Nat CarrollSouthern Highlands Orienteers7204449
Aidan GuinnessParawanga Orienteers2019385

W12 (2)

NameOrganisationPunching card number
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club9201363
Aoife RotheryBig Foot Orienteers8645938

M14 (3)

NameOrganisationPunching card number
Alec PowerNewcastle Orienteering Club1392479
Angus SmithNo club membership
Lachlan YoungBushflyers2073071

W14 (1)

NameOrganisationPunching card number
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club9201737

M16 (1)

NameOrganisationPunching card number
Riley MartinSouth-West Orienteering Trekkers9101993

W16 (7)

NameOrganisationPunching card number
Serena DoyleUringa Orienteers9101317
Serryn EenjesBendigo Orienteers8641009
Saskia LearmonthNo club membership
Rhiannon PrenticeNewcastle Orienteering Club402489
Jessica SewellNorth West8625616
Jorja SimpsonNo club membership
Caitlin YoungBushflyers1602093

W17-20 (2)

NameOrganisationPunching card number
Tegan KnightbridgeNorth West982098
Tayla SimpsonNo club membership

M21 (14)

NameOrganisationPunching card number
Conal Boland-BristowPeninsula and Plains982073
Glen CharltonNewcastle Orienteering Club1399371
Liam DrewNo club membership981685
Fedor IskhakovRed Roos1399374
Simon LouisIllawarra Kareelah Orienteers8203948
Fergus MackieBig Foot Orienteers2037717
Angus RobinsonBayside Kangaroos Orienteers8341995
Andrew SlatteryRed Roos407986
Tom SpencerNo club membership1403368
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers9200454
William ThompsonNewcastle Orienteering Club2101877
Steven TodkillNewcastle Orienteering Club1931328
Konsta VanhanenGoldseekers Orienteers9999099
Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers2034291

W21 (14)

NameOrganisationPunching card number
Renee BeveridgeNorth West1242590
Cath ChalmersBig Foot Orienteers8642221
Marquita GeldermanNorth West8290667
Antonia HagaOK Botnia1009762
Sally-Anne HendersonNewcastle Orienteering Club364442
Marina IskhakovaRed Roos1602101
Lucy MackieBig Foot Orienteers417912
Angela PrattNo club membership437968
Sara PrincePeninsula and Plains761110
Jayne SalesMelbourne Forest Racers1250780
Georgia SkeltonCounties Manukau8633226
Natasha SpargWullundigong Orienteers of the West9005326
Cassandra ThompsonNewcastle Orienteering Club2099396
Danielle WinslowAustralopers406219

M40 (12)

NameOrganisationPunching card number
Greg BarbourBig Foot Orienteers8645226
Ian DaltonKulgun 225 Orienteers9005200
Shane DoyleUringa Orienteers9201059
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club9200639
Ori GudesUringa Orienteers2027090
Neil KerrisonBay of Plenty1401144
Hamish MackieBig Foot Orienteers9101696
Bevan PrattNo club membership
Brent SimpsonTaranaki2023067
Craig SteffensMulti Terrain Bike Orienteers9005185
Peter SwansonRotorua8230664
Phil WhiteBay of Plenty981681

W40 (10)

NameOrganisationPunching card number
Tamsin BarnesRange Runners Orienteering Club8641500
Jacqueline BlaySouthland
Rachel DrewHutt Valley2041672
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club9200646
Nicole HaighNewcastle Orienteering Club430819
Cath HeppelthwaiteAuckland418549
Claire HeppenstallPeninsula and Plains203268
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8633225
Erin SwansonNo club membership8300474
Kelly YoungBushflyers2073089

M50 (25)

NameOrganisationPunching card number
Richard BegleyKulgun 225 Orienteers1400719
John BrayanGaringal Orienteers2073095
Ben CoetzerWullundigong Orienteers of the West1392055
Martin EtheringtonParawanga Orienteers364098
Rob GardenNorth West8240649
Darren GosseNorth West216889
Andrew HaighNewcastle Orienteering Club9140466
Michael HalmyBennelong Northside Orienteers8200560
Stephen HanlonCentral Highlands Orienteering Club7200121
Tony HowesUgly Gully Orienteers8647251
David KingWellington355339
Michael KnightbridgeNorth West2041674
Andrew McNeillNo club membership242502
Alister MetherellPeninsula and Plains8648383
Bob MorganBennelong Northside Orienteers2052055
Bruce PatersonBayside Kangaroos Orienteers7676767
Andrew PowerNewcastle Orienteering Club8636564
Steve PyattNorth West1408027
Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers8641492
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club9101758
Andrew SkeltonCounties Manukau2087461
John SkiltonMulti Terrain Bike Orienteers8652431
Duncan SullivanLOST9102010
Sean SunleyTuckonie Orienteering Club302899
Ken YoungBushflyers1602056

W50 (11)

NameOrganisationPunching card number
Deb BainPeninsula and Plains887301
Diana CharltonNewcastle Orienteering Club402445
Monica DicksonEureka Orienteers7200208
Sally DicksonPeninsula and Plains432232
Kay HaarsmaTintookies Orienteers7200209
Amanda MackieBig Foot Orienteers2065550
Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club7200358
Dianne MichelsNew Zealand Challenge team242586
Anne MortimerBay of Plenty419063
Norah SkiltonMulti Terrain Bike Orienteers8652438
Julie SunleyTuckonie Orienteering Club2024108

M60 (21)

NameOrganisationPunching card number
Dave ArmstrongNo club membership982083
Rick ArmstrongAlbury-Wodonga Orienteering Club2017017
Nick CollinsTaranaki8002000
Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers9005210
David FirmanEnoggeroos8636832
John GavensBayside Kangaroos Orienteers7203947
James LithgowGaringal Orienteers9005345
Grant MacDonaldNelson981633
Roel MichelsNo club membership
Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers2033917
Robert PrenticeNewcastle Orienteering Club44243
Graeme ReadPeninsula and Plains1406577
Richard RobinsonSunshine Orienteers Club8002026
Eoin RotheryBig Foot Orienteers8640950
Michael RoylanceBig Foot Orienteers417917
John ScownOrienteering ACT1931395
Joe SherriffNo club membership2038451
Neil SinclairTaranaki248785
Jim SutherlandHutt Valley2113371
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060
Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers7204446

W60 (10)

NameOrganisationPunching card number
Josie BolandPeninsula and Plains982077
Carolyn CusworthBayside Kangaroos Orienteers204354
Sue KeyMelbourne Forest Racers8630848
Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers7204448
Alison MacDonaldNelson981626
Vivienne PrincePeninsula and Plains982081
Ann ScownOrienteering ACT1931396
Jacqui SinclairTaranaki887294
Peta WhitfordYarra Valley Orienteering Club502572
Jo WilsonSouthland2038454

M70 (11)

NameOrganisationPunching card number
Andrew CampbellFar North Orienteering Club1398059
Ken DowlingEureka Orienteers204044
Steve FlickBennelong Northside Orienteers2036812
Graham FowlerNewcastle Orienteering Club402434
Chris GeldermanNorth West2113381
Blake GordonEureka Orienteers7200210
Reid MoranToohey Forest Orienteers8640972
Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club8641488
Gavin ScottHutt Valley2113373
Keith WadeTuckonie Orienteering Club2073085
Michael WoodHutt Valley8637587

W70 (5)

NameOrganisationPunching card number
Yett GeldermanNorth West2113429
Dale Ann GordonEureka Orienteers7200211
Ann IngwersenParawanga Orienteers9200777
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club8636569
Toy MartinNewcastle Orienteering Club1931373

Recreational (9)

NameOrganisationPunching card number
Darren EenjesBendigo Orienteers1392457
Lynda HewsonNewcastle Orienteering Club2053111
Ian JessupGaringal Orienteers1931387
Kay KnightbridgeNorth West2041673
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
Hamish LearmonthNo club membership
Janine Van LeeuwenNo club membership
Charley WrightNo club membership
Jason WrightNo club membership