Orienteering Australia

Competitors entered to Melbourne Sprint Weekend Race 3, Yarra Valley Grammar - NOL Sprint Relay, Open Individual

Event informationShow entries by organisation

Name: Melbourne Sprint Weekend Race 3, Yarra Valley Grammar - NOL Sprint Relay, Open Individual
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Sunday 11 March 2018

The entry list is updated every five minutes.

291 competitors entered in total.

M21E (40)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers8641487
Osama AliYarra Valley Orienteering Club405643
Karl BicevskisTAS Foresters1391773
David BrownridgeVIC Victoria9200065
Gary BuchanEureka Orienteers9002311
Gareth CandyAbominable O-Men1396390
Ben CazzolatoTjuringa Orienteers8300469
Nicholas CollinsVIC Victoria9200099
Peter CollinsVIC Victoria7202837
Aidan DawsonNSW Stingers8140796
Jarrah DayTAS Foresters9005157
Martin DentCBR Cockatoos8631650
Matt DoyleCBR Cockatoos9101510
Craig FeuerherdtVIC Victoria683124
William GardnerVIC Victoria8090493
Peter HobbsVIC Victoria7200123
Peter HodkinsonVIC Victoria8020816
Mikkel Kaae-NielsenVIC Victoria999929
Tuomas KariAngelniemen Ankkuri8150814
Teemu KarjalainenNo club membership
Jade KerberTAS Foresters2009877
Geoff LawfordEureka Orienteers8291030
Ian LawfordCBR Cockatoos8050293
Jonathan McCombTAS Foresters8647255
Ashley NankervisTAS Foresters9005196
Brodie NankervisTAS Foresters8185590
Dirk NankervisTAS Foresters2009871
Christopher NauntonVIC Victoria8200577
Jack NeumannQLD Cyclones9005347
Todd NeveVIC Victoria1392408
Rob PrestonNSW Stingers8654982
Kerrin RattraySA Arrows9200882
James RobertsonVIC Victoria683116
Simon RouseVIC Victoria7011107
Matthew SchepisiVIC Victoria8001080
Ricky ThackrayWA Nomads8633228
Blair TrewinVIC Victoria8641490
Simon UppillSA Arrows1395955
Konsta VanhanenNSW Stingers8647276
Toby WilsonNSW Stingers8652590

W21E (27)

NameOrganisationPunching card number
Sonia AliYarra Valley Orienteering Club2009841
Bridget AndersonSA Arrows2013205
Nicola BlatchfordNSW Stingers1392477
Clare BrownridgeVIC Victoria7200204
Bec ButlerTAS Foresters1391790
Jenny CasanovaSA Arrows1392403
Michele DawsonNSW Stingers8471994
Anna DowlingTAS Foresters9005155
Maree DoyleNSW Stingers9191362
Cassandra DuttonDandenong Ranges Orienteering Club
Anna FitzgeraldNSW Stingers9160376
Liis JohansonVIC Victoria505569
Ella JohnsonTAS Foresters1040851
Shannon JonesCBR Cockatoos8655038
Jaana KariLänsi-Rajan Rasti9150814
Natasha KeyVIC Victoria8642236
Belinda LawfordCBR Cockatoos8290591
Tamsin MoranCBR Cockatoos1403075
Krystal NeumannQLD Cyclones8009911
Kathryn PrestonVIC Victoria8655389
Briohny SeamanNSW Stingers8643989
Anna SheldonQLD Cyclones8041226
Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348036
Natasha SpargWA Nomads9005326
Olivia SprodSA Arrows9101752
Lanita SteerVIC Victoria9005187
Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club2086632

M20E (29)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanSA Arrows8641498
Remi AfnanYalanga Orienteers9201365
Simeon BurrillQLD Cyclones9005349
Toby CazzolatoTjuringa Orienteers8300104
Nicholas CongediSA Arrows449464
Duncan CurrieNSW Stingers8646125
Max DalheimVIC Victoria9100499
Joseph DickinsonTAS Foresters8355355
Jaiden FidgeQLD Cyclones9101365
Jed FlemingTAS Foresters1391767
Thomas GarbelliniQLD Cyclones8640954
Alastair GeorgeNSW Stingers9101122
Daniel GrayQLD Cyclones8644940
Ryan GrayQLD Cyclones8650366
Angus HainesSA Arrows8008880
Patrick JaffeVIC Victoria8260498
Aston KeyVIC Victoria9201456
Michael LoughnanVIC Victoria8636573
Riley MartinOrienteering Association of WA8644934
Brody McCarthyVIC Victoria7300058
Robin MennetBushflyers8220101
Patrick MillerCBR Cockatoos8650360
Tristan MillerCBR Cockatoos8644933
Tuve MoellerNSW Stingers980510
Zac NeedhamCBR Cockatoos8652600
Ethan PenckYalanga Orienteers2056607
Noah PolandCBR Cockatoos8012001
Leith SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348029
Ryan StocksCBR Cockatoos8650871

W20E (21)

NameOrganisationPunching card number
Rachel AllenTAS Foresters8631656
Ellen CurrieNSW Stingers8651791
Ella CuthbertCBR Cockatoos8642296
Sarah DaviesVIC Victoria2036814
Zoe DowlingTAS Foresters9005159
Serena DoyleNSW Stingers8646115
Abigail GeorgeSA Arrows9201051
Joanna GeorgeSA Arrows9201053
Rebecca GeorgeNSW Stingers1602142
Sarah LimSA Arrows2056602
Jo Anna MaynardWA Nomads8633234
Lily McFarlaneWA Nomads1407375
Tara MelhuishCBR Cockatoos8650352
Zoe MelhuishCBR Cockatoos8650358
Meredith NormanSA Arrows9005346
Winnie OakhillQLD Cyclones9201057
Arabella PhillipsTAS Foresters505957
Caroline PigerreQLD Cyclones8656828
Miia SalmiMelbourne Forest Racers
Asha SteerVIC Victoria9005160
Caitlin YoungCBR Cockatoos1602093

M12 (7)

NameOrganisationPunching card number
Connor DentRed Roos1418741
Elye DentRed Roos8652596
Hayden DentRed Roos1418742
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110753
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club1414986

W12 (6)

NameOrganisationPunching card number
Sophie ArthurMelbourne Forest Racers8650878
Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club
Milla KeyMelbourne Forest Racers9200357
Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering Club2099398
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men9062709
Eleanor WilliamsBendigo Orienteers8240107

Junior Boys (12)

NameOrganisationPunching card number
Torren ArthurMelbourne Forest Racers8643988
Alvin CraigNewcastle Orienteering Club7826315
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers1400074
Samuel GarbelliniEnoggeroos8642015
James LoveDandenong Ranges Orienteering Club2110755
Jett McCombAustralopers8652440
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1407419
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men9041004
John SteerBendigo Orienteers1392446
Hadyn TangMelbourne Forest Racers2101878
Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club1418746
Joseph WilsonBushflyers8021003

Junior Girls (5)

NameOrganisationPunching card number
Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers204287
Luca BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering Club1001021
Justine HobsonBushflyers7041810
Zali McCombAustralopers8652432
Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering Club1601480

Senior Boys (6)

NameOrganisationPunching card number
Mason ArthurMelbourne Forest Racers8641499
Ben HobsonBushflyers7022310
Jensen KeyMelbourne Forest Racers8644508
Archie NeylonBendigo Orienteers1600058
David StocksBushflyers8636575
Brendan WilsonBushflyers8030202

Senior Girls (3)

NameOrganisationPunching card number
Arika BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering Club9595015
Venla-Linnea KarjalainenNo club membership9201890
Caitlyn SteerBendigo Orienteers7202842

M40 (10)

NameOrganisationPunching card number
Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers9101375
Andras BogdanovitsDandenong Ranges Orienteering Club8654847
Andrew HobsonBushflyers7702906
Dion KeechMelbourne Forest Racers1405971
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers9190313
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club2099369
David NeylonBendigo Orienteers
Matthew StocksBushflyers8652588
Warwick WilliamsBendigo Orienteers8060165
Greg WilsonBushflyers9181070

W40 (16)

NameOrganisationPunching card number
Anne ArthurMelbourne Forest Racers1398400
Brooke AyresBayside Kangaroos Orienteers
Fiona CaristoYarra Valley Orienteering Club9102822
Erdenetsetseg ChoijinsurenEureka Orienteers256604
Melanie ChristieUringa Orienteers2103587
Martina CraigNewcastle Orienteering Club7202807
Edith GrayAbominable O-Men9005192
Susan HallissyBushflyers9701024
Jo HobsonBushflyers7692803
Margaret KerteszBendigo Orienteers1406073
Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110756
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club
Cathy McCombAustralopers8650877
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club1418743
Chris StocksBushflyers2067714
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club1601475

M50 (15)

NameOrganisationPunching card number
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers8655035
Colin CurrieGaringal Orienteers1399380
Carl DalheimMelbourne Forest Racers9601231
Graeme DawsonGaringal Orienteers8130761
Michael DowlingWellington Ranges1406084
Shane DoyleUringa Orienteers8646162
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers2042980
David JaffeMelbourne Forest Racers7003017
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
Nick MelhuishParawanga Orienteers1399384
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
David PolandBushflyers8061959
Ian ProsserAbominable O-Men8391060
John Shelton AgarAbominable O-Men9005341

W50 (16)

NameOrganisationPunching card number
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers9651020
Barbara DawsonGaringal Orienteers8006162
Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering Club600777
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Sue HancockWellington Ranges405084
Carol HardingBushflyers2038395
Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers204284
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8633225
Sue KeyMelbourne Forest Racers8630848
Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1392689
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Andrea SchiwyAustralopers9622502
Janine SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005207
Tara SutherlandBushflyers2066404
Su Yan TayUgly Gully Orienteers8655033

M60 (24)

NameOrganisationPunching card number
Bruce BowenParawanga Orienteers9005350
Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers9200884
Russell CandyKulgun 225 Orienteers1392054
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers8654976
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8654983
Henk DeJongVictorian ARDF Group2041034
Nick DentCentral Coast Orienteers1008265
Philip EelesSouthampton Orienteering Club1396122
Don FellNillumbik Emus Orienteering Club880003
Rod GrayEureka Orienteers8040455
Bill JonesRed Roos1602092
David KnightBayside Kangaroos Orienteers502573
James LithgowGaringal Orienteers9005345
Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering Club8636566
Roch PrendergastEureka Orienteers1931353
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club402472
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers1931386
Vic SedunaryBayside Kangaroos Orienteers9101379
Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers9102279
Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers7204446
Graham WallisDandenong Ranges Orienteering Club2057048
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers8650865

W60 (16)

NameOrganisationPunching card number
Liz AbbottParawanga Orienteers2038399
Jenny BourneEureka Orienteers8190854
Jan CandyKulgun 225 Orienteers1407398
Sheila CollsYarra Valley Orienteering Club502921
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers1392686
Anne GarveyTuckonie Orienteering Club502582
Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club7201558
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Denise PikeDandenong Ranges Orienteering Club2054762
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers1931377
Alison RadfordBendigo Orienteers8655037
Jacquie RandUgly Gully Orienteers1602144
Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Club204155
Hilary WoodCentral Coast Orienteers1956420
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club767949

M70 (17)

NameOrganisationPunching card number
Ross BarrGaringal Orienteers2036851
Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club7200124
Paul ElamTuckonie Orienteering Club9200103
Darryl ErbacherParawanga Orienteers8641497
Desmond GregoryBayside Kangaroos Orienteers
Peter GroverDandenong Ranges Orienteering Club2042663
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Dave LottyUringa Orienteers2056432
Barry McCraeYarra Valley Orienteering Club1931301
Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers7200125
Tony RadfordBendigo Orienteers8643991
Mike SalvarisBayside Kangaroos Orienteers
Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers7500500
Dennis TrewinYarra Valley Orienteering Club11162
Eric WainwrightRed Roos9102821
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8641493

W70 (7)

NameOrganisationPunching card number
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570
Sue HealyNillumbik Emus Orienteering Club1931369
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers204009
Rosemary KullmannLOST1399622
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club8636569
Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers2042999
Dianne ShaldersVictorian ARDF Group502927

M Open (5)

NameOrganisationPunching card number
Gavin BennetteYarra Valley Orienteering Club
Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2053998
James GrayEureka Orienteers8653125
Adrian JäggiBayside Kangaroos Orienteers8644543
Trent SeamanWagga and Riverina Occasional Orienteers1602089

W Open (3)

NameOrganisationPunching card number
Kelly CandyAbominable O-Men49701
Kathie DentRed Roos7205866
Pat MiethkeParawanga Orienteers1403161

M/W Novice Open (6)

NameOrganisationPunching card number
Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers406657
Thomas CaristoYarra Valley Orienteering Club9201787
Angelina KozmaBayside Kangaroos Orienteers9070411
Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteers2037616
Clementine NeylonBendigo Orienteers
Henry NeylonBendigo Orienteers