Orienteering Australia

Competitors entered to Australian and QLD MTBO Championships

Event informationShow entries by organisation

Name: Australian and QLD MTBO Championships
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Saturday 19 May 2018 - Sunday 20 May 2018

The entry list is updated every five minutes.

104 competitors entered in total.

M14 (1)

NameOrganisationPunching card number
Dylan BryantEnoggeroos1601729

M21 (7)

NameOrganisationPunching card number
Paulo Alvear FujiiEnoggeroos8631649
Glen CharltonNewcastle Orienteering Club1399371
Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers7207979
Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers7202840
Hamish MackieBig Foot Orienteers8645940
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers8633228
Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers8650872

M40 (8)

NameOrganisationPunching card number
Tony BryantEnoggeroos9200637
Ori GudesUringa Orienteers8657693
Craig JeffsMulti Terrain Bike Orienteers2075778
Randall LathamSunshine Orienteers Club
Kieran MacdonellBushflyers2046656
Owen MatthewsSunshine Orienteers Club2086753
Andrew PinsentMulti Terrain Bike Orienteers2028455Middle Stage, Long Stage
Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club8647250

M50 (12)

NameOrganisationPunching card number
Gordon BossleyMulti Terrain Bike Orienteers2053249
Ben CoetzerWullundigong Orienteers of the West
Terry GraySunshine Orienteers Club2069295
Michael HalmyBennelong Northside Orienteers8200560
David HillSunshine Orienteers Club1392059
Craig HollandOrienteering Queensland1931352Sprint Stage, Middle Stage
Tony HowesUgly Gully Orienteers8647251
Andrew PowerNewcastle Orienteering Club8636564
Cam SchubertRange Runners Orienteering Club
John SkiltonNo club membership9999123Sprint Stage, Middle Stage
Craig SteffensMulti Terrain Bike Orienteers8650868
Johannes WeversNo club membership9102042Long Stage

M60 (14)

NameOrganisationPunching card number
Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers8654976
David FirmanEnoggeroos8636832
John GavensBayside Kangaroos Orienteers
Walter KelemenSunshine Orienteers Club2053250Long Stage
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
Athol LesterMulti Terrain Bike Orienteers8650356
Robert LewinNewcastle Orienteering Club402398Middle Stage, Long Stage
Robert PrenticeNewcastle Orienteering Club
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club9101758
Richard RobinsonSunshine Orienteers Club8002026Sprint Stage, Middle Stage
Michael SchaferSunshine Orienteers Club1396815
Joe SherriffDunedin2038451
Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers7204446
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113

M70 (6)

NameOrganisationPunching card number
Rick ArmstrongAlbury-Wodonga Orienteering Club8657138
Andrew CampbellAlbury-Wodonga Orienteering Club1398059
Reid MoranToohey Forest Orienteers8640972Sprint Stage, Long Stage
Mike MoynihanSunshine Orienteers Club2053246
Bernie NicholsSunshine Orienteers Club256677
Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club8641488

W14 (1)

NameOrganisationPunching card number
Kate McKennaUgly Gully Orienteers

W20 (2)

NameOrganisationPunching card number
Anastasia HeikkilaSunshine Orienteers Club8650357
Rhiannon PrenticeNewcastle Orienteering Club

W21 (2)

NameOrganisationPunching card number
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8633225
Jayne SalesMelbourne Forest Racers1250780

W40 (3)

NameOrganisationPunching card number
Tamsin BarnesRange Runners Orienteering Club8641500
Debbie GordonSunshine Orienteers Club1392069
Clare LonerganBushflyers2046693

W50 (12)

NameOrganisationPunching card number
Deb BainPeninsula and Plains8002024
Diana CharltonNewcastle Orienteering Club
Terri GraySunshine Orienteers Club7200112
Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club8650369
Jenny HillSunshine Orienteers Club
Clare LeungOrienteering Queensland1602050
Amanda MackieBig Foot Orienteers2065550
Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club7200358
Joanne RogersSunshine Orienteers Club2056575
Janelle SchaferSunshine Orienteers Club1396828
Norah SkiltonNo club membership9999246Sprint Stage, Middle Stage
Linda ThompsonNo club membership9101513Long Stage

W60 (8)

NameOrganisationPunching card number
Susan BlissnerNo club membership2075787
Sue ClarkeSunshine Orienteers Club2053241Long Stage
Kay HaarsmaTintookies Orienteers
Andrea HarrisParadise Lost Orienteers8650872
Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers
Kathy PetrieSunshine Orienteers ClubMiddle Stage, Long Stage
Julie StantonSunshine Orienteers Club2092286
Jo WilsonNo club membership2038454

W70 (2)

NameOrganisationPunching card number
Ann IngwersenParawanga Orienteers9200777
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club8636569

Rec Score (20)

NameOrganisationPunching card number
Kim BeckinsaleSunshine Orienteers Club2092288Long Stage
Cody GrothNo club membershipMiddle Stage
Simon GrothNo club membershipMiddle Stage
Tianna GrothNo club membershipMiddle Stage
Tracey GrothNo club membershipMiddle Stage
Hugh HaldaneNo club membershipMiddle Stage
Kyla HaldaneNo club membershipMiddle Stage
Phil HaldaneNo club membershipMiddle Stage
Raylene HaldaneNo club membershipMiddle Stage
Greg KromeSunshine Orienteers Club2056613
Michele KromeSunshine Orienteers Club2053242
Mitchell KromeSunshine Orienteers Club2092282
Jan LevertonSunshine Orienteers Club2080715Long Stage
Janet McKennaUgly Gully OrienteersMiddle Stage
Peter McKennaUgly Gully OrienteersMiddle Stage
Rick MilneMulti Terrain Bike Orienteers2092284
Robert MilneMulti Terrain Bike Orienteers2024106
Mike NorwoodMulti Terrain Bike Orienteers346923
Peter YoungMulti Terrain Bike Orienteers2080717
Tarli YoungMulti Terrain Bike Orienteers2075779

Short (2)

NameOrganisationPunching card number
Iain DuncanSunshine Orienteers Club8650381
Terry JohnsenEnoggeroosMiddle Stage, Long Stage

Long (4)

NameOrganisationPunching card number
Chantal DonnellyNo club membershipLong Stage
Sam PatersonMulti Terrain Bike Orienteers2034298
Elizabeth RoseNo club membershipLong Stage
Dion TaylorSunshine Orienteers Club2054802Long Stage