Orienteering Australia

Competitors entered to Victorian Orienteering Championships - Sprint Distance

Event informationShow entries by organisation

Name: Victorian Orienteering Championships - Sprint Distance
Organiser: Eureka Orienteers
Date: Sunday 25 November 2018

The entry list is updated every five minutes.

138 competitors entered in total.

W10A (2)

NameOrganisationPunching card number
Mia GavensBayside Kangaroos Orienteers
Clementine NeylonBendigo Orienteers1422053

W12A (6)

NameOrganisationPunching card number
Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers406657
Sophie ArthurMelbourne Forest Racers8650878
Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club
Milla KeyMelbourne Forest Racers8002097
Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering Club2099369
Eleanor WilliamsEureka Orienteers8240107

W14A (3)

NameOrganisationPunching card number
Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers204287
Amber LouwDandenong Ranges Orienteering Club2110778
Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering Club8652593

W16A (1)

NameOrganisationPunching card number
Caitlyn SteerBendigo Orienteers7202842

W17-20A (1)

NameOrganisationPunching card number
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2053998

W21A (6)

NameOrganisationPunching card number
Jenny BourneEureka Orienteers8190854
Clare BrownridgeBendigo Orienteers7200204
Victoria GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club
Natasha KeyMelbourne Forest Racers8642236
Belinda LawfordAbominable O-Men8290591
Aislinn PrendergastEureka Orienteers8645246

W35A (7)

NameOrganisationPunching card number
Melissa BivianoBayside Kangaroos Orienteers
Sarah CorfeEureka Orienteers8314997
Kate GavensBayside Kangaroos Orienteers7207408
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club1418743
Rebecca ShawBayside Kangaroos Orienteers7201556
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club8664845
Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club2086632

W45A (2)

NameOrganisationPunching card number
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers8655397
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664310

W55A (5)

NameOrganisationPunching card number
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers1392686
Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering Club8664848
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8633225
Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1392689
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club2080250

W60A (6)

NameOrganisationPunching card number
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club8643993
Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers204284
Sue KeyMelbourne Forest Racers8630848
Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers7204448
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971

W65A (4)

NameOrganisationPunching card number
Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Club502591
Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club8652591
Alison RadfordBendigo Orienteers8655037
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club767949

W70A (6)

NameOrganisationPunching card number
Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club2128300
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers204009
Barbara McCraeYarra Valley Orienteering Club502576
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers2042999
Dianne SearleBendigo Orienteers8654975

W75A (1)

NameOrganisationPunching card number
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570

M10A (2)

NameOrganisationPunching card number
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Evan GavensBayside Kangaroos Orienteers

M12A (2)

NameOrganisationPunching card number
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club1414986

M14A (6)

NameOrganisationPunching card number
Torren ArthurMelbourne Forest Racers8643988
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers1400074
Anttijussi KarjalainenMelbourne Forest Racers9201893
James LoveDandenong Ranges Orienteering Club8654858
Henry NeylonBendigo Orienteers1421834
Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club1418746

M16A (4)

NameOrganisationPunching card number
Mason ArthurMelbourne Forest Racers8641499
William DaveyMelbourne Forest Racers2082546
Jensen KeyMelbourne Forest Racers8644508
Archie NeylonBendigo Orienteers8636568

M17-20A (4)

NameOrganisationPunching card number
Max DalheimMelbourne Forest Racers8641495
Angus HainesOnkaparinga Hills Orienteering Club8008500
Aston KeyMelbourne Forest Racers8642133
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club8657689

M21A (17)

NameOrganisationPunching card number
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers8654850
Stephen BalharrieNo club membership
David BrownridgeBendigo Orienteers9200065
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers7202840
Ben GoonanBendigo Orienteers9200355
Richard GoonanBendigo Orienteers9200360
Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering Club7200123
Patrick JaffeMelbourne Forest Racers8260498
Michael KippNo club membership
Nathan LawsonMelbourne Forest Racers8645552
Brodie NankervisMelbourne Forest Racers8185590
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club7011107
Kristian RuuskaVictorian ARDF Group8001008
Andrew SlatteryRed Roos8481848
Oliver WilliamsSA Arrows8368595
Joe WoodleyMelbourne Forest Racers8657664

M35A (6)

NameOrganisationPunching card number
Gavin BennetteYarra Valley Orienteering Club
Gary BuchanEureka Orienteers9002311
Toby CooperEureka Orienteers9102001
Geoff LawfordEureka Orienteers8291030
Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering Club7207986
Dale TavernaCentral Highlands Orienteering Club1601480

M45A (10)

NameOrganisationPunching card number
Ian ChennellEureka Orienteers
Darren EenjesBendigo Orienteers8631305
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna630504
Eric LouwDandenong Ranges Orienteering Club2110764
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664299
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Jim RussellBendigo Orienteers8626796
Brad SaundersBayside Kangaroos Orienteers
Glen WhiteYarra Valley Orienteering Club1418740
Warwick WilliamsEureka Orienteers8060165

M55A (5)

NameOrganisationPunching card number
Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers9101375
Carl DalheimMelbourne Forest Racers8652436
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers2042980
David JaffeMelbourne Forest Racers7003017
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629

M60A (13)

NameOrganisationPunching card number
Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers8654977
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8654983
Ian DoddDandenong Ranges Orienteering Club8660013
John GavensBayside Kangaroos Orienteers7203947
James LithgowGaringal Orienteers8652598
Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering Club8636566
Chris NorwoodEureka Orienteers8421248
Greg PalmerNillumbik Emus Orienteering Club
Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers9102279
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club8643994
Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers7204446

M65A (4)

NameOrganisationPunching card number
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club8636815
Don FellNillumbik Emus Orienteering Club880003
Mark HennessyCentral Highlands Orienteering Club1602698
Harry WaterhouseTjuringa Orienteers405710

M70A (11)

NameOrganisationPunching card number
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Peter BeggsTuckonie Orienteering Club204101
Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club8664850
David GoddardYarra Valley Orienteering Club2110752
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Barry McCraeYarra Valley Orienteering Club1931301
John MeekingYarra Valley Orienteering Club204257
Dennis MewsBayside Kangaroos Orienteers7200125
Tony RadfordBendigo Orienteers8643991
Dennis TrewinYarra Valley Orienteering Club11162
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8641493

M75A (4)

NameOrganisationPunching card number
Blake GordonEureka Orienteers7200210
Desmond GregoryBayside Kangaroos Orienteers
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Peter SearleBendigo Orienteers8660484