Orienteering Australia

Competitors entered to Oceania 2019 - Event 3 Oceania & Australian Relay Championships Individual Entry

Event informationEnterShow entries by organisation

Name: Oceania 2019 - Event 3 Oceania & Australian Relay Championships Individual Entry
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia / Orienteering NSW
Date: Monday 30 September 2019

The entry list is updated every five minutes.

317 competitors entered in total.

M/W12 (31)

NameOrganisationPunching card number
Euan BestEsk Valley8667633
Harry BortonAuckland7170209
Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201507
Callum BryantEnoggeroos8062010
Miles BryantEnoggeroos8032008
Thomas CaristoEnoggeroos9201787
Grace Cory-WrightAuckland8657467
Leo CroxfordNelson8231107
Connor DentRed Roos8668728
Elye DentRed Roos8652596
Hayden DentRed Roos8667637
Amy DuftyBibbulmun Orienteers1470356
Will EnkelaarAustralopers2101985
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Alton FreemanBig Foot Orienteers9101999
Luca HoggParawanga Orienteers257901
Ariadna IskhakovaRed Roos8002027
Torun JoergensenPeninsula and Plains9091114
Logan KerrEsk Valley8664849
Greta PrincePeninsula and Plains9090609
Karin PrincePeninsula and Plains9070924
Tor PrincePeninsula and Plains9791022
Aoife RotheryRed Roos8645938
Lyra SimpsonBig Foot Orienteers8649289
Eddie StonerAustralopers8650370
Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers2116436
Benjamin HY WongHKAYP8001314
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518
Anna WrightPeninsula and Plains
James WrightPeninsula and Plains

Men 14A (10)

NameOrganisationPunching card number
Dylan BryantEnoggeroos8022006
Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers1421099
Riley CroxfordNelson8201205
Liam DuftyBibbulmun Orienteers1407376
Oliver FreemanBig Foot Orienteers1398391
Matthew GreenwoodAuckland8012007
Makhaya HoggParawanga Orienteers2014117
Riley KerrEsk Valley8660481
Jett McCombAustralopers8652440
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club2080246

Women 14A (9)

NameOrganisationPunching card number
Sophie BestEsk Valley7207980
Kate BortonAuckland7170606
Kate BraidKulgun 225 Orienteers1399375
Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club8670351
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club8654972
Milla KeyMelbourne Forest Racers8002097
Kyla MoorePeninsula and Plains432049
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men9062709
Nea ShinglerBig Foot Orienteers8080405

Men 16A (14)

NameOrganisationPunching card number
Remi AfnanYalanga Orienteers9201365
Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201509
Toby CazzolatoTjuringa Orienteers8300104
Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1399628
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers1407419
Ryan MoorePeninsula and Plains2800781
Moss PelvinDunedin8653087
Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the West9101685
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men9041004
Leith SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348029
Niko StonerAustralopers8642013
Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers2116430
Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers2116412
Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076524

Women 16A (13)

NameOrganisationPunching card number
Niamh CassarWestern and Hills Orienteers2116437
Zali DaleLOST7207989
Laura de JongRange Runners Orienteering Club2068530
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club8652435
Rebecca GreenwoodAuckland8022003
Justine HobsonBushflyers7041810
Kaia JoergensenPeninsula and Plains9150804
Zali McCombAustralopers8652432
Natalie MillerBushflyers1124327
Julia Powell-DaviesAustralopers8654971
Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West9101681
Daisy YorkPeninsula and Plains9040624
Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains9140504

Men 18A (1)

NameOrganisationPunching card number
Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076509

Women 18A (2)

NameOrganisationPunching card number
Anna Cory-WrightAuckland8657466
Serena DoyleNSW Stingers8646115

Men 20 Elite (9)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanYalanga Orienteers8641498
Alvin CraigNSW Stingers8657141
Max DalheimVIC Victoria8641495
Alastair GeorgeNSW Stingers8657686
Jensen KeyOrienteering Victoria8644508
Patrick MillerCBR Cockatoos8650360
Tristan MillerCBR Cockatoos8644933
Ewan ShinglerNSW Stingers8250602
Will TidswellHawkes Bay9201056

Women 20 Elite (7)

NameOrganisationPunching card number
Abigail GeorgeSA Arrows9201051
Joanna GeorgeSA Arrows8654974
Eleanor McLeanEsk Valley1398650
Tara MelhuishCBR Cockatoos8650352
Zoe MelhuishCBR Cockatoos8650358
Arabella PhillipsEsk Valley8653103
Caroline PigerreQLD Cyclones8656828

Men 21 Elite (8)

NameOrganisationPunching card number
David BrownridgeBendigo Orienteers9200065
Jarrah DayCBR Cockatoos8656796
Riley de JongRange Runners Orienteering Club9101998
Martin DentCBR Cockatoos8631650
James McQuillanNSW Stingers8660004
Jonty OramAuckland9001995
Hamish ProsserCBR Cockatoos8340196
Ben RattrayRed Roos8663331

Women 21E (11)

NameOrganisationPunching card number
Clare BrownridgeVIC Victoria7200204
Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club1392403
Kathie DentCBR Cockatoos8667936
Rebecca GeorgeNSW Stingers8655395
Yiching HuangMoxina OK8648704
Natasha KeyOrienteering Victoria8642236
Ellie MolloyWellington8666847
Krystal NeumannEnoggeroos8009911
Mace NeveCBR Cockatoos8650367
Briohny SeamanNSW Stingers8643989
Asha SteerVIC Victoria9005160

Men 21AS (4)

NameOrganisationPunching card number
Christophe ChazalmartinNo club membership1980552
Cameron de L'IsleNorth West8625536
Cédric DedieuConvergence1396629
Mathieu LandrieuConvergence1980120

Men 35A (11)

NameOrganisationPunching card number
Matthew CohenAustralopers8652433
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club8643987
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Fedor IskhakovRed Roos8667631
Istvan KerteszGaringal Orienteers8210982
Simon LouisAustralopers8203948
Craig PelvinDunedin8665503
Aaron PrincePeninsula and Plains8121109
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club7011107
Andrew ScottPeninsula and Plains8644495
Justin StaffordNewcastle Orienteering Club8664854

Women 35A (10)

NameOrganisationPunching card number
Sussan BestEsk Valley9102928
Louise BortonAuckland7020475
Nikolett HalmaiGaringal Orienteers9121083
Cathy HoggParawanga Orienteers9200889
Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1392478
Marina IskhakovaRed Roos8670914
Ocean MercierHutt Valley442775
Sara PrincePeninsula and Plains761110
Marta ScottPeninsula and Plains8656765
Rachel WestBibbulmun Orienteers1391620

Men 45A (28)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers8641487
Paul BortonAuckland7740528
Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201562
Graham BraidKulgun 225 Orienteers9102003
Ben CazzolatoTjuringa Orienteers8300469
Alistair Cory-WrightPeninsula and Plains8123123
Stephen CraigNewcastle Orienteering Club8668721
Dave CroftsAuckland8656827
Michael CroxfordNelson8171274
Jock DavisBig Foot Orienteers8668786
Shane DoyleUringa Orienteers8646162
Craig DuftyBibbulmun Orienteers1391619
Miles EllisBig Foot Orienteers8667636
Paul EnkelaarAustralopers9102041
Mark FreemanBig Foot Orienteers8641070
Carsten JoergensenPeninsula and Plains7010250
Jamie KennedyGaringal Orienteers8664304
Russell KerrEsk Valley9101754
Jonathan McCombAustralopers8647255
Alan MoorePeninsula and Plains2053334
Rob MurphyNorth West7051973
Tate NeedhamRed Roos9005194
John Shelton AgarAbominable O-Men9005341
Anthony StonerAustralopers8646165
Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers2116431
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club8641490
Michael WarltersUringa Orienteers8654985
Tim WrightPeninsula and Plains

Women 45-54 (29)

NameOrganisationPunching card number
Jenni AdamsPeninsula and Plains700829
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201563
Fiona CaristoEnoggeroos9102822
Cath ChalmersRed Roos8642221
Alison ComerAuckland8061967
Martina CraigNewcastle Orienteering Club8670355
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers8655397
Justine EdwardsCounties Manukau8666186
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club8660003
Kim EnkelaarAustralopers9101693
Vanessa FreemanBig Foot Orienteers353123
Marquita GeldermanNorth West8290667
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Edith GrayAbominable O-Men9005192
Alison InglisBushflyers2038391
Tania KennedyGaringal Orienteers8657692
Cathy McCombAustralopers8650877
Nicola NyghBig Foot Orienteers250493
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Jeni PelvinDunedin8650875
Hermione Powell-DaviesAustralopers8654984
Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348036
Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers2116417
Alexa TroedsonBig Foot Orienteers2026305
Mary WadsworthAuckland8657465
Genevieve WebbDunedin8642293
Katharine WebbDunedin8665506
Sarah WrightPeninsula and Plains

Men 55A (35)

NameOrganisationPunching card number
Sebastian BurgessAustralopers1398638
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Guy Cory-WrightAuckland8657464
Martin CrosbyAuckland8657381
Carl DalheimMelbourne Forest Racers8652436
Alex DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers9101699
Jemery DayAustralopers2009863
Tom de JonghBushflyers8230959
Jeff DunnAustralopers8664056
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Simon GeorgeBig Foot Orienteers8657536
Jon GlanvilleParawanga Orienteers2052041
Jeff GreenwoodAuckland8071963
Ian JessupGaringal Orienteers1931387
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
David McCauleyWullundigong Orienteers of the West1421098
Andrew McCombOnkaparinga Hills Orienteering Club8630823
Tim McIntyreUgly Gully Orienteers2019381
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
Geoff MeadNorth West982076
Nick MelhuishParawanga Orienteers1399384
Steve OramAuckland7771964
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
David PolandBushflyers8061959
Ian ProsserAbominable O-Men8391060
Eoin RotheryRed Roos8640950
Mark ShinglerBig Foot Orienteers8040162
Andy SimpsonBig Foot Orienteers8645939
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113
Phil WalkerParawanga Orienteers8665879
Tim WebbDunedin8656778
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers8660006
Tony WoolfordBush n Beach Orienteering Club2075070

Women 55A (20)

NameOrganisationPunching card number
Chris BrownEsk Valley1406101
Toni BrownBushflyers8051962
Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1396182
Kirsty ClaytonDunedin2016434
Jean Cory-WrightPeninsula and Plains581024
Diana Cossar-BurgessAustralopers2009847
Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers8654855
Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1399601
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West7205867
Teri McCombOnkaparinga Hills Orienteering Club
Donelda NilesEsk Valley1418735
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Phillippa PooleNorth West9101144
Andrea SchiwyAustralopers8212502
Paula ShinglerBig Foot Orienteers8080563
Lyn StantonAuckland8155096
Su Yan TayUgly Gully Orienteers1602118
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1392401
Sally WayteAustralopers1398640

Men 65+A (35)

NameOrganisationPunching card number
Robert AllisonRed Roos7441447
Wayne AspinCounties Manukau2082953
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Martin BicevskisAustralopers8633235
Bruce BowenParawanga Orienteers8657688
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West1392056
Russell CandyKulgun 225 Orienteers8654981
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Nick CollinsTaranaki8002000
Phil DuftyBibbulmun Orienteers264055
Darryl ErbacherParawanga Orienteers8641497
Ian FletcherLOST9201354
Rob GardenNorth West8240649
Murray HainesSunshine Orienteers Club2086749
John HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200772
David HoggParawanga Orienteers41211
Mike HoweLOST1400709
Ron JunghansGaringal Orienteers8650869
Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers364265
Jim MerchantGaringal Orienteers2038384
Robert MouattRed Roos8020193
Paul PacqueEsk Valley1406110
Lindsay PenderAustralopers1391801
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club402472
Colin PriceCentral Coast Orienteers8636570
Tony RadfordBendigo Orienteers8643991
Robert RapkinsEnoggeroos8061949
John RobinsonNo club membership2033499
Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers2058322
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers1931336
Alistair StewartAuckland8201938
Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1395959
Pat van BerkelHutt Valley1421814
Eric WainwrightRed Roos8655391
Rob WestBibbulmun Orienteers1391611

Women 65+A (16)

NameOrganisationPunching card number
Judy AllisonRed Roos1044244
Valerie BarkerBushflyers1600556
Elizabeth BicevskisAustralopers8643992
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West1400702
Janet BushAustralopers1391780
Jan CandyKulgun 225 Orienteers1407398
Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers9200063
Janet FletcherLOST1400704
Kate FortuneWellington2113423
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Janet KingBayside Kangaroos Orienteers2082555
Pat MiethkeParawanga Orienteers1403161
Robyn PallasCentral Coast Orienteers8650866
Valerie RobinsonCounties Manukau2033485
Robin SpriggsUgly Gully Orienteers1931335
Lois WestBibbulmun Orienteers1391612

Men Open B (1)

NameOrganisationPunching card number
Andrew HobsonBushflyers7702906

Women Open B (3)

NameOrganisationPunching card number
Jo HobsonBushflyers7692803
Hind NeedhamRed Roos2053105
Jill WalkerParawanga Orienteers9101021

Mixed Hard (5)

NameOrganisationPunching card number
Robert BradleyWestern and Hills Orienteers9201742
Tony BryantEnoggeroos8021977
Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers335381
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club8655036
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club8654848

Mixed Moderate (5)

NameOrganisationPunching card number
Jane BarnettBushflyers2054787
Alison BryantEnoggeroos9200638
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Maria OrrNewcastle Orienteering Club2053130
Peter OrrNewcastle Orienteering Club1400061