Orienteering Australia

Competitors entered to Oceania 2019 - Event 3 Oceania & Australian Relay Championships Individual Entry

Event informationShow entries by organisation

Name: Oceania 2019 - Event 3 Oceania & Australian Relay Championships Individual Entry
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering Australia / Orienteering NSW
Date: Monday 30 September 2019

The entry list is updated every five minutes.

734 competitors entered in total.

M/W12 (47)

NameOrganisationPunching card number
Euan BestEsk Valley8667633
Harry BortonAuckland7170209
Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201507
Callum BryantEnoggeroos8062010
Miles BryantEnoggeroos8032008
Thomas CaristoEnoggeroos9201787
Marcus CazzolatoTjuringa Orienteers2086602
Grace Cory-WrightAuckland8657467
Leo CroxfordNelson8231107
Connor DentRed Roos8668728
Elye DentRed Roos8652596
Hayden DentRed Roos8667637
Amy DuftyBibbulmun Orienteers1470356
Larissa EdwardsHutt Valley887269
Will EnkelaarAustralopers2101985
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers8668730
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers8020198
Alton FreemanBig Foot Orienteers9101999
Adrian GarbelliniEnoggeroos2082217
Layla GoshtiParawanga Orienteers44142
Luca HoggParawanga Orienteers257901
Ariadna IskhakovaRed Roos8002027
Torun JoergensenPeninsula and Plains9091114
Logan KerrEsk Valley8664849
Jingni LiaoKnox Grammar School
Maggie MackayUringa Orienteers2056455
Ben MarschallTintookies Orienteers2082219
Kari MarshBig Foot Orienteers2064909
Nicola McConaghyGaringal Orienteers7207322
Mitchell MorcomTjuringa Orienteers8657137
Bruno NathanAuckland2113450
Curtis PepperBennelong Northside Orienteers2101976
Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers2099969
Greta PrincePeninsula and Plains9090609
Karin PrincePeninsula and Plains9070924
Tor PrincePeninsula and Plains9791022
Aoife RotheryRed Roos8645938
Elin SchulzUgly Gully Orienteers1602137
Luca SchulzUgly Gully Orienteers1602145
Lyra SimpsonBig Foot Orienteers8649289
Eddie StonerAustralopers8650370
Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers2116436
Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club7205852
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club1414986
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518
Anna WrightPeninsula and Plains
James WrightPeninsula and Plains

Men 14A (40)

NameOrganisationPunching card number
Dylan BryantEnoggeroos8022006
Liam BuyckAuckland2128486
Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers1421099
Charlie CooperAustralopers9200578
Riley CroxfordNelson8201205
Marcus DegenaarAustralopers4640923
Liam DuftyBibbulmun Orienteers1407376
Charlie FraterAuckland2073281
Oliver FreemanBig Foot Orienteers1398391
Paul GarbelliniEnoggeroos8660488
Matthew GreenwoodAuckland8012007
Tommi HaipolaBushflyers2140222
Cooper HorleyGaringal Orienteers8652437
Felix HuntNo club membership2132914
Flynn HunterNo club membership2056661
Kieran JosephGaringal Orienteers2037623
Riley KerrEsk Valley8660481
Saxon KrauseBig Foot Orienteers8656784
Isaac MaddenLOST1407394
Jamie MarshBig Foot Orienteers2064908
Jett McCombAustralopers8652440
Oliver McFarlaneBig Foot Orienteers8007037
James McGuireNo club membership2017743
Jacob MillerBushflyers
Daniel MorcomTjuringa Orienteers1398395
Joshua NewnesEnoggeroos8021005
Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers2099968
Owen RadajewskiParawanga Orienteers8668968
Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club2068453
Josh RobardsBushflyers2118515
Simon ShenKnox Grammar School
Henry ShortisKnox Grammar School
Alex SmithKnox Grammar School
Mitchell StephensYalanga Orienteers7300427
Ethan SunKnox Grammar School
Bodie TerrillBushflyers2108472
Callum WalandKnox Grammar School
Tom WeihartOnkaparinga Hills Orienteering Club8251121
Daniel WoodCounties Manukau8867351
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club2080246

Women 14A (26)

NameOrganisationPunching card number
Julia BarbourBig Foot Orienteers1007733
Louise BarbourBig Foot Orienteers2062816
Sophie BestEsk Valley7207980
Kate BortonAuckland7170606
Kate BraidKulgun 225 Orienteers1399375
Mali BrennanRange Runners Orienteering Club8680105
Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club8670351
Rachel DustonNo club membership8665528
Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club8654972
Sasha EvesBibbulmun Orienteers1407372
Abbie FaulknerTjuringa Orienteers2128275
Sara GarbelliniEnoggeroos8680014
Andy HeathcoteNo club membership8220505
Milla KeyMelbourne Forest Racers8002097
Jemima LloydTintookies Orienteers9102050
Kelly McKinnonNo club membership8667352
Chloe MillerBushflyers2118664
Kyla MoorePeninsula and Plains432049
Ruby NathanAuckland8090123
Grace PickeringCounties Manukau1350135
Tara PowellAustralopers8680108
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men9062709
Nea ShinglerBig Foot Orienteers8080405
Eve TagueRange Runners Orienteering Club2053219
Martine ValaisWestern and Hills Orienteers2101974
Eleanor WilliamsEureka Orienteers8240107

Men 16A (40)

NameOrganisationPunching card number
Remi AfnanYalanga Orienteers9201365
Torren ArthurMelbourne Forest Racers8643988
Nathan BortonAuckland7023840
Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201509
Jordi CanadellBushflyers2118513
Toby CazzolatoTjuringa Orienteers8300104
Luke ClementsNo club membership1418045
William CoxRange Runners Orienteering Club2053232
Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1399628
Oliver EdwardsHutt Valley2120538
Mason EvesBibbulmun Orienteers1407399
Zefa Fa'avaeNelson8665441
Luke FarrandNo club membership2144803
Samuel GarbelliniEnoggeroos8642015
Max GrivellTintookies Orienteers
Dhruv HariharanKnox Grammar School
Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders8680021
Oscar JohnstonTjuringa Orienteers8111005
Toby LangBushflyers8680081
Jack MarschallTintookies Orienteers
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers8670507
Oskar MellaNewcastle Orienteering Club8657697
Ryan MoorePeninsula and Plains2800781
Tom O'SullivanKnox Grammar School
Moss PelvinDunedin8653087
Ben PoortenaarAustralopers1405974
Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the West9101685
Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club2098976
Clayton ShadboltPeninsula and Plains2097780
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men9041004
Leith SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348029
David StocksBushflyers8636575
Niko StonerAustralopers8642013
Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers8667932
Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers2116412
Sam Taylor SinclairNo club membership2120638
Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club1418746
Cameron WillIllawarra Kareelah Orienteers8670917
Felix WilliamsonWellington1419836
Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076524

Women 16A (37)

NameOrganisationPunching card number
Sam BixleyDunedin2097750
Jemima Bradfield SmithCentral Highlands Orienteering Club1100998
Rani BrennanRange Runners Orienteering Club8650359
Lucy BurleyYalanga Orienteers2118883
Zoe CarterTjuringa Orienteers2128296
Niamh CassarWestern and Hills Orienteers2116437
Zali DaleLOST7207989
Laura de JongRange Runners Orienteering Club2068530
Anna DustonNo club membership8662179
Serryn EenjesBendigo Orienteers8641009
Alice EganPeninsula and Plains8655471
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club8652435
Jessie FaavaeNelson8665521
Juliet FraterAuckland8120904
Paulina HarrisonNo club membership
Emily HayesAuckland9181104
Justine HobsonBushflyers7041810
Kaia JoergensenPeninsula and Plains8310941
Ellen JohnsonBushflyers2074210
Iida LehtonenGaringal Orienteers8644575
Andra LeungGaringal Orienteers2101984
Caitlin MaddenLOST408648
Hannah MangnallNelson2073240
Caitlyn MarxNo club membership2017742
Zali McCombAustralopers8652432
Natalie MillerBushflyers1124327
Ana PenckYalanga Orienteers8654857
Julia Powell-DaviesAustralopers8654971
Kyla RaywardNo club membership
Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West9101681
Ella RogersRange Runners Orienteering Club8660009
Penelope SalmonAuckland8655431
Zara StewartAuckland8222520
Zoe TerrillBushflyers2108456
Sofia ToesAuckland2097741
Daisy YorkPeninsula and Plains9040624
Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains9140504

Men 18A (22)

NameOrganisationPunching card number
Mason ArthurMelbourne Forest Racers8641499
Adam BatemanNo club membership8644531
Ollie BixleyDunedin2097765
Cameron BonarNorth West8650457
Mitchell CooperAuckland7207407
William DaveyVIC Victoria2082546
Kieran EdwardsHutt Valley2096690
Jake EvansKnox Grammar School
Callum FarmerCounties Manukau2017741
Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders8665453
Tom HardingPeninsula and Plains2036164
Patrick HayesNo club membership8200197
Tenzing JohnsonBushflyers2076512
Alex Koch-LowndesKnox Grammar School
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club8657689
Archie NeylonBendigo Orienteers8636568
Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club2068425
Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club2068426
Ayrton ShadboltPeninsula and Plains8662218
Ewan ShinglerBig Foot Orienteers8250602
Brendan WilsonBushflyers8220202
Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club8680078

Women 18A (9)

NameOrganisationPunching card number
Cara BraddingNorth West8650466
Anna Cory-WrightAuckland8657466
Amy CulhamHawkes Bay8629960
Serena DoyleNSW Stingers8646115
Sylvie FraterAuckland8040802
Julia GannonQLD Cyclones8642187
Nina GannonQLD Cyclones8644926
Rebecca GreenwoodAuckland8022003
Joanna HillGaringal Orienteers8650867

Men 20 Elite (22)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanSA Arrows8641498
Joshua AllenTAS Foresters8625462
Alvin CraigNSW Stingers8657141
Duncan CurrieNSW Stingers8646125
Max DalheimVIC Victoria8641495
Oliver EganPeninsula and Plains8657186
Bayley FisherTAS Foresters2068753
Thomas GarbelliniQLD Cyclones8640954
Alastair GeorgeNSW Stingers8657686
Andrew KerrCBR Cockatoos8000360
Jensen KeyVIC Victoria8644508
Ronan LeeHawkes Bay8652550
Michael LoughnanVIC Victoria8636573
Patrick MillerCBR Cockatoos8650360
Tristan MillerCBR Cockatoos8644933
Ethan PenckSA Arrows8668787
Noah PolandBushflyers8012001
Tom PoortenaarTAS Foresters1407959
Scott SmithPeninsula and Plains7111999
Ryan StocksBushflyers8650871
Liam StolbergerNorth West
Will TidswellHawkes Bay9201056

Women 20 Elite (24)

NameOrganisationPunching card number
Rachel AllenTAS Foresters8631656
Claire BurgessNSW Stingers8667630
Tessa BurnsHawkes Bay2073262
Marina ComeskeyWellington2087469
Mikayla CooperTAS Foresters8636565
Katie Cory-WrightPeninsula and Plains1999239
Ellen CurrieNSW Stingers8651791
Ella CuthbertCBR Cockatoos8642296
Ellie de JongQLD Cyclones2068532
Abigail GeorgeSA Arrows9201051
Joanna GeorgeSA Arrows8654974
Tshinta HopperNSW Stingers8657696
Eleanor McLeanEsk Valley1398650
Tara MelhuishCBR Cockatoos8650352
Zoe MelhuishCBR Cockatoos8650358
Meredith NormanSA Arrows9005346
Arabella PhillipsTAS Foresters8653103
Caroline PigerreQLD Cyclones8656828
Ivy ProsserCBR Cockatoos8499242
Jess RogersQLD Cyclones8656805
Jessica SewellNorth West8625616
Emily SorensenSA Arrows2046699
Briana StevenPeninsula and Plains7205861
Caitlin YoungCBR Cockatoos8653101

Men 21 Elite (34)

NameOrganisationPunching card number
Robert BennettNSW Stingers8652589
Gene BeveridgeNorth West8228008
David BrownridgeVIC Victoria9200065
Simeon BurrillQLD Cyclones8670506
Stephen CraigNSW Stingers8668721
Matthew CraneCBR Cockatoos8657700
Aidan DawsonNSW Stingers8140796
Jarrah DayCBR Cockatoos8656796
Riley de JongQLD Cyclones9101998
Cameron de L'IsleNorth West8625536
Martin DentCBR Cockatoos8631650
Matt DoyleCBR Cockatoos9101510
Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers1407417
Wayne EliotWA Nomads9101690
Stuart EnglebackWellington8652553
Mark GregsonCBR Cockatoos8650864
Anton HallorOK Tisaren 8000007
Tommy HayesAuckland9111997
Peter HobbsVIC Victoria7200123
Simonius JagerNo club membership51067
Tomas KrajcaCBR Cockatoos8645300
James McQuillanNSW Stingers8660004
Stephen MelhuishCBR Cockatoos9005186
Brodie NankervisTAS Foresters8185590
Jack NeumannQLD Cyclones8651711
Kurt NeumannQLD Cyclones8000883
Todd NeveVIC Victoria1392408
Jonty OramAuckland9001995
Hamish ProsserCBR Cockatoos8340196
Ben RattrayRed Roos8663331
Andrew SmithNSW Stingers8646110
Andries SwartWA Nomads9201744
Simon UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club8655407
Toby WilsonNSW Stingers8652590

Women 21Elite (27)

NameOrganisationPunching card number
Jo AllisonCBR Cockatoos8630940
Toni BachvarovaNSW Stingers8656768
Evalin BrautigamSA Arrows1007827
Clare BrownridgeVIC Victoria7200204
Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club1392403
Grace CraneCBR Cockatoos8636567
Kathie DentCBR Cockatoos8667936
Zoe DowlingTAS Foresters9005159
Anna FitzgeraldNSW Stingers8651703
Rebecca GeorgeNSW Stingers8655395
Yiching HuangMoxina OK8648704
Lizzie InghamWellington8004019
Ella JohnsonTAS Foresters1040851
Natasha KeyVIC Victoria8642236
Nicola MarshallAustralopers9200635
Ellie MolloyWellington8666847
Lara MolloyWellington8000156
Krystal NeumannEnoggeroos8009911
Mace NeveCBR Cockatoos8650367
Winnie OakhillOrienteering Queensland9201057
Tessa RamsdenNo club membership9101836
Imogene ScottAuckland8243341
Briohny SeamanNSW Stingers8643989
Olivia SprodSA Arrows9101752
Asha SteerVIC Victoria9005160
Lanita SteerVIC Victoria9005187
Bridget UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club8666126

Men 21AS (3)

NameOrganisationPunching card number
Daniel Del DotEnoggeroos2086748
Jesse PiiroinenBushflyers2014120
Dylan ShermanKnox Grammar School

Women 21AS (4)

NameOrganisationPunching card number
Olivia BaxterLagan Valley Orienteers8900411
Zoe KarantzasNo club membership361645
Jenna LinehanRed Roos8126544
Vanessa RoundTintookies Orienteers1392410

Men 35A (21)

NameOrganisationPunching card number
Christophe ChazalmartinConvergence1980552
Matthew CohenAustralopers8652433
Cédric DedieuConvergence1396629
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club8643987
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Peter FozoGaringal Orienteers8643986
Tyson HillyardWallaringa Orienteering Club9101996
Adam HorleyGaringal Orienteers8644571
Istvan KerteszGaringal Orienteers8210982
Mathieu LandrieuConvergence1980120
Simon LouisAustralopers8203948
Craig PelvinDunedin8665503
Aaron PrincePeninsula and Plains8121109
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club8122218
Ben SchulzUgly Gully Orienteers204315
Andrew ScottPeninsula and Plains8644495
Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers2026319
Reuben SmithMelbourne Forest Racers760406
Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering Club7207986
Justin StaffordNewcastle Orienteering Club8664854
Jose ZapataRed Roos1602058

Women 35A (19)

NameOrganisationPunching card number
Sussan BestEsk Valley9102928
Louise BortonAuckland7020475
Heather CheddaNo club membership
Phoebe DentRed Roos1602090
Alitia DougallBennelong Northside Orienteers9101687
Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers8657691
Nikolett HalmaiGaringal Orienteers9121083
Fern HillyardWallaringa Orienteering Club1396886
Cathy HoggParawanga Orienteers9200889
Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1392478
Marina IskhakovaRed Roos8670914
Kate MarschallTintookies Orienteers
Tracy MarshBig Foot Orienteers2019520
Ocean MercierHutt Valley442775
Sara PrincePeninsula and Plains761110
Kate RadfordNo club membership403507
Michelle SchulzUgly Gully Orienteers255395
Marta ScottPeninsula and Plains8656765
Rachel WestBibbulmun Orienteers1391620

Men 45A (54)

NameOrganisationPunching card number
Ruhi AfnanYalanga Orienteers8641487
Peter AnnettsGaringal Orienteers1392476
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers8654850
Graham AtkinsParawanga Orienteers2140238
Matt BixleyPeninsula and Plains1415751
Paul BortonAuckland7740528
Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201562
Robert BradleyWestern and Hills Orienteers9201742
Graham BraidKulgun 225 Orienteers9102003
Ben CazzolatoTjuringa Orienteers8300469
Alistair Cory-WrightPeninsula and Plains8123123
Dave CroftsAuckland8656827
Michael CroxfordNelson8171274
Nick DaleLOST1392047
Jock DavisBig Foot Orienteers8668786
Laurent DevaudNo club membership9001037
Shane DoyleUringa Orienteers8646162
Craig DuftyBibbulmun Orienteers1391619
Bill EdwardsHutt Valley8657475
Miles EllisBig Foot Orienteers8667636
Paul EnkelaarAustralopers9102041
Mark FraterAuckland8181067
Mark FreemanBig Foot Orienteers8641070
Neil GannonRange Runners Orienteering Club9101319
Joseph GarbelliniEnoggeroos2082542
Tony HillGaringal Orienteers8650870
Rohan HyslopParawanga Orienteers8090125
Carsten JoergensenPeninsula and Plains7010250
Dion KeechMelbourne Forest Racers1405971
Jamie KennedyGaringal Orienteers8664304
Russell KerrEsk Valley9101754
Paul MarshBig Foot Orienteers2025157
Jonathan McCombAustralopers8647255
Peter McConaghyGaringal Orienteers7207325
David McGheeBennelong Northside Orienteers8655393
Alan MoorePeninsula and Plains2053334
Greg MorcomTjuringa Orienteers8647252
Rob MurphyNorth West7051973
Tate NeedhamRed Roos9005194
Kris PattersonBullecourt Boulder Bounders258464
Wayne PepperBennelong Northside Orienteers2131122
John Shelton AgarAbominable O-Men9005341
Neil SimsonToohey Forest Orienteers9201058
Scott SimsonNewcastle Orienteering Club8667363
Matthew StocksBushflyers8652588
Anthony StonerAustralopers8646165
Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers2116431
John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club9101684
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club8641490
Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1398390
Michael WarltersUringa Orienteers8654985
Brett WeihartOnkaparinga Hills Orienteering Club9051121
Warwick WilliamsEureka Orienteers8060165
Tim WrightPeninsula and Plains

Women 45A (48)

NameOrganisationPunching card number
Jenni AdamsPeninsula and Plains700829
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Ann BixleyDunedin2097769
Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201563
Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club1931362
Fiona CaristoEnoggeroos9102822
Cath ChalmersRed Roos8642221
Alison ComerAuckland8061967
Martina CraigNewcastle Orienteering Club8670355
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers8655397
Justine EdwardsCounties Manukau8666186
Susan EdwardsHutt Valley8279791
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club8660003
Kim EnkelaarAustralopers9101693
Keren FaulknerTjuringa Orienteers2133849
Vanessa FreemanBig Foot Orienteers353123
Marquita GeldermanNorth West8290667
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Edith GrayAbominable O-Men8116911
Anna HasanParawanga Orienteers1602094
Clare HawthorneAustralopers8645286
Barbara HillGaringal Orienteers8652439
Kirsten HorleyGaringal Orienteers
Alison InglisBushflyers2038391
Melissa JosephGaringal Orienteers402387
Tania KennedyGaringal Orienteers8657692
Sharon LambertBennelong Northside Orienteers2037091
Karen LanganWestern and Hills Orienteers2064910
Cathy McCombAustralopers8650877
Libby McLeayAuckland1124966
Nicola NyghBig Foot Orienteers250493
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Jeni PelvinDunedin8650875
Hermione Powell-DaviesAustralopers8654984
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Bronwyn RosieAuckland8080968
Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348036
Silke SpeierBushflyers2020616
Chris StocksBushflyers2067714
Tara SutherlandParawanga Orienteers2066404
Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers2116417
Alexa TroedsonBig Foot Orienteers2026305
Mary WadsworthAuckland8657465
Genevieve WebbDunedin8642293
Katharine WebbDunedin8665506
Karen Wild-AllenAustralopers8660010
Shiona WillIllawarra Kareelah Orienteers2076504
Sarah WrightPeninsula and Plains

Men 55A (72)

NameOrganisationPunching card number
Simon AllenAustralopers1398634
Greg BarbourBig Foot Orienteers8645226
Neil BarrBendigo Orienteers888244
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers8655035
Russell BlatchfordIllawarra Kareelah Orienteers1398393
Andrew BrennanRange Runners Orienteering Club9102053
Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club8012051
Sebastian BurgessAustralopers1398638
Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders2053221
Michael BurtRed Roos8654977
Bill ButlerAustralopers1391825
Gary CarrollAustralopers1391795
Lewis CarterTjuringa Orienteers2082214
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Mick CooperAustralopers8636571
Steve CooperYalanga Orienteers352038
Guy Cory-WrightAuckland8657464
Martin CrosbyAuckland8657381
Andrew Cumming ThomParawanga Orienteers8652599
Colin CurrieGaringal Orienteers1399380
Carl DalheimMelbourne Forest Racers8652436
Alex DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers9101699
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8654983
Jemery DayAustralopers2009863
Tom de JonghBushflyers8230959
Charles DragarAustralopers9200392
Jeff DunnAustralopers8664056
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Simon GeorgeBig Foot Orienteers8657536
Jon GlanvilleParawanga Orienteers2052041
Stephen GoggsRed Roos1602071
Rod GrayEureka Orienteers8040455
Jeff GreenwoodAuckland8071963
Michael HalmyBennelong Northside Orienteers8200560
Julian HayesAuckland9141063
Peter HopperBennelong Northside Orienteers2037106
Ian JessupGaringal Orienteers1931387
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
Martin KrauseBig Foot Orienteers8650377
Geoff LawfordEureka Orienteers8291030
James LithgowGaringal Orienteers8652598
Jim MackayUringa Orienteers7002150
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629
David McCauleyWullundigong Orienteers of the West1421098
Andrew McCombOnkaparinga Hills Orienteering Club8630823
Grant McDonaldAbominable O-Men8654851
Tim McIntyreUgly Gully Orienteers2019381
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
Geoff MeadNorth West982076
Nick MelhuishParawanga Orienteers8680018
Desmond NormanTjuringa Orienteers9561007
Steve OramAuckland7771964
Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers8660008
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Bruce PeatCounties Manukau8657145
Ari PiiroinenBushflyers2024109
David PolandBushflyers8061959
Ian ProsserAbominable O-Men8391060
Lance ReadUgly Gully Orienteers1180180
Eoin RotheryRed Roos8640950
Mark ShinglerBig Foot Orienteers8040162
Andy SimpsonBig Foot Orienteers8645939
Greg TerrillBushflyers2108453
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club8061057
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113
Bernard WalkerAustralopers8657690
Phil WalkerParawanga Orienteers8665879
Tim WebbDunedin8656778
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers8660006
Tony WoolfordBush n Beach Orienteering Club2075070

Women 55A (41)

NameOrganisationPunching card number
Helen BaxterLagan Valley Orienteers8550914
Jenny BourneEureka Orienteers8190854
Chris BrownEsk Valley1406101
Toni BrownBushflyers8051962
Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders256670
Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1396182
Kirsty ClaytonDunedin2016434
Jean Cory-WrightPeninsula and Plains581024
Diana Cossar-BurgessAustralopers2009847
Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers8654855
Barbara DawsonGaringal Orienteers8006162
Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1399601
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers1392686
Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers335381
Julie FlynnBendigo Orienteers8631306
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club8643993
Alex GannonRange Runners Orienteering Club7300065
Sue GarrParawanga Orienteers9101030
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Christine MarshallAustralopers1391799
Carey MartinDunedin8628559
Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West7205867
Teri McCombOnkaparinga Hills Orienteering Club
Mary McDonaldAbominable O-Men1405978
Donelda NilesEsk Valley1418735
Annette OrchardAuckland1403363
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Elizabeth ParsonsAuckland1333336
Kathy PetrieSunshine Orienteers Club2027087
Phillippa PooleNorth West9101144
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club8668788
Andrea SchiwyAustralopers8212502
Paula ShinglerBig Foot Orienteers8080563
Lyn StantonAuckland8155096
Janine SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005207
Su Yan TayUgly Gully Orienteers1602118
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1392401
Sally WayteAustralopers1398640
Margaret WilmottUringa Orienteers213681
Hilary WoodCentral Coast Orienteers8655400

Men 65+A (76)

NameOrganisationPunching card number
Robert AllisonRed Roos7441447
Tim AshmanLincoln Orienteers2080253
Wayne AspinCounties Manukau2082953
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Philip BaxterLagan Valley Orienteers8521206
Martin BicevskisAustralopers8633235
Terry BluettBennelong Northside Orienteers1931383
Pat BodgerPeninsula and Plains257924
Bruce BowenParawanga Orienteers8657688
Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West1392056
Wes CampbellWagga and Riverina Occasional Orienteers
Russell CandyKulgun 225 Orienteers8654981
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Nick CollinsTaranaki8002000
Tom DaviesWaikato355312
Nick DentCentral Coast Orienteers8655032
Rod DominishEnoggeroos2086476
Phil DuftyBibbulmun Orienteers264055
Bert ElsonAustralopers8664060
Darryl ErbacherParawanga Orienteers8641497
Keith FifieldRed Roos8654979
Ian FletcherLOST9201354
Steve FlickBennelong Northside Orienteers8664300
Stan FosterWaikato981683
Ron FrederickNillumbik Emus Orienteering Club502598
Rob GardenNorth West8240649
David GoddardYarra Valley Orienteering Club2110752
Murray HainesSunshine Orienteers Club2086749
Bryan HardyWullundigong Orienteers of the West7207984
Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club9101378
Greg HawthorneAustralopers7155158
John HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200772
David HoggParawanga Orienteers41211
Paul HoopmannTjuringa Orienteers8007029
Mike HoweLOST1400709
Frank IngwersenParawanga Orienteers2103590
Keith JayIllawarra Kareelah Orienteers8665089
Ron JunghansGaringal Orienteers8650869
Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers364265
Ralph KochYarra Valley Orienteering Club2042674
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club9101691
Jim LeeNewcastle Orienteering Club409747
David MarshallAustralopers1391798
John MeekingYarra Valley Orienteering Club204257
Jim MerchantGaringal Orienteers2038384
Dave MiddletonNorth West9200640
Reid MoranToohey Forest Orienteers8656790
Robert MouattRed Roos8020193
Paul PacqueEsk Valley1406110
Lindsay PenderAustralopers1391801
Mark PetrieSunshine Orienteers Club2027089
Ken PostWullundigong Orienteers of the West9200452
Roch PrendergastEureka Orienteers8000170
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club402472
Colin PriceCentral Coast Orienteers8636570
Tony RadfordBendigo Orienteers8643991
Robert RapkinsEnoggeroos8061949
John RobinsonNo club membership2033499
Trevor SauerSunshine Orienteers Club403511
Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers2058322
Robert SmithTintookies Orienteers2080255
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteers1931336
Alistair StewartAuckland8201938
John SuttonRed Roos200094
Alex TarrYarra Valley Orienteering Club7207987
Dennis TrewinYarra Valley Orienteering Club11162
Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1395959
Pat van BerkelHutt Valley1421814
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club8643994
Eric WainwrightRed Roos8655391
Ian WarltersBush n Beach Orienteering Club
Rob WestBibbulmun Orienteers1391611
Nicholas WilmottUringa Orienteers403529
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers8650865
David WintersLincoln Orienteers2056606
Michael WoodHutt Valley8653135

Women 65+A (32)

NameOrganisationPunching card number
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570
Judy AllisonRed Roos1044244
Wendy AndrewarthaAustralopers1391813
Valerie BarkerBushflyers8007027
Elizabeth BicevskisAustralopers8643992
Liz BourneBullecourt Boulder Bounders2068482
Valerie BrammallEsk Valley1391841
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West1400702
Janet BushAustralopers1391780
Jan CandyKulgun 225 Orienteers1407398
Hilary CaneAustralopers9200581
Jill DaviesNo club membership2120642
Janet FletcherLOST1400704
Kate FortuneWellington2113423
Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club2128300
Jan HardyAustralopers1418737
Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club9101013
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers8664848
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Ann IngwersenParawanga Orienteers9200777
Janet KingBayside Kangaroos Orienteers2082555
Rosemary KullmannLOST1399622
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Pat MiethkeParawanga Orienteers1403161
Robyn PallasCentral Coast Orienteers8650866
Jacquie RandUgly Gully Orienteers8655396
Valerie RobinsonCounties Manukau2033485
Jane SayeAbominable O-Men200072
Robin SpriggsUgly Gully Orienteers1931335
Janet TarrYarra Valley Orienteering Club204083
Merran WarltersBush n Beach Orienteering Club2103602
Lois WestBibbulmun Orienteers1391612

Men Open B (3)

NameOrganisationPunching card number
Iain DuncanSunshine Orienteers Club8650381
Andrew HobsonBushflyers7702906
Lachlan YeldsKnox Grammar School

Women Open B (8)

NameOrganisationPunching card number
Meisha AustinAustralopers9101506
Mary BullockBushflyers2133842
Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club8650369
Jo HobsonBushflyers7692803
Hind NeedhamRed Roos2053105
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club1418743
Annette RogersRange Runners Orienteering Club1414989
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club8664845

Mixed Hard (8)

NameOrganisationPunching card number
Tony BryantEnoggeroos8021977
Fabien DevaudNo club membership9001038
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664299
Jennifer MardonNewcastle Orienteering Club2086572
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club8655036
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club8654848
Gareth ProsserNo club membership2125686
Andrew SlatteryRed Roos8481848

Mixed Moderate (15)

NameOrganisationPunching card number
Jane BarnettBushflyers2054787
Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering Club7418067
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers2038381
Alison BryantEnoggeroos9200638
Liz ButlerAustralopers1391822
Austin ClemLincoln Orienteers8001136
Elise ClemLincoln Orienteers7208033
Phil ClemLincoln Orienteers7207819
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664310
Ben McConaghyGaringal Orienteers7207323
Timothy McConaghyGaringal Orienteers7207321
Wendy McConaghyGaringal Orienteers7207324
Kim NankervisEsk Valley2009880
Peter OrrNewcastle Orienteering Club1400061

Mixed Easy (2)

NameOrganisationPunching card number
Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering Club2099398
Jacqueline StephensYalanga Orienteers2099374