Orienteering Australia

Competitors entered to Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry

Event informationShow entries by organisation

Name: Oceania 2019 - Riverina Run 3 Days- Multi Day Entry
Organisers: Orienteering ACT / Orienteering NSW
Date: Tuesday 1 October 2019 - Thursday 3 October 2019

The entry list is updated every five minutes.

441 competitors entered in total.

Men A (92)

NameOrganisationPunching card number
Greg BarbourBig Foot Orienteers8645226
Neil BarrBendigo Orienteers888244
Greg BateNo club membership2025616
Matt BixleyPeninsula and Plains1415751
Ollie BixleyDunedin2097765
Paul BortonAuckland7740528
Stephen BradleyNo club membership1407655
Andrew BrennanRange Runners Orienteering Club9102053
Andrew BurnsNo club membership2073265
Wes CampbellWagga and Riverina Occasional Orienteers
Christophe ChazalmartinNo club membership1980552
Matthew CohenAustralopers8652433
Nick CollinsTaranaki8002000
Steve CooperYalanga Orienteers352038
Alistair Cory-WrightPeninsula and Plains8123123
William CoxRange Runners Orienteering Club2053232
Duncan CurrieGaringal Orienteers8646125
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8654983
Jemery DayAustralopers2009863
Cameron de L'IsleNorth West8625536
Cédric DedieuConvergence1396629
Martin DentRed Roos8631650
Fabien DevaudNo club membership9001038
Bill EdwardsHutt Valley8657475
Kieran EdwardsHutt Valley2096690
Oliver EdwardsHutt Valley2120538
Oliver EganPeninsula and Plains8657186
Stuart EnglebackWellington8652553
Jake EvansKnox Grammar School
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Jordi FigarolaNo club membership8655272
Mark FraterAuckland8181067
Joseph GarbelliniEnoggeroos2082542
Thomas GarbelliniEnoggeroos8640954
Richard GardnerOctavian Droobers8271254
William GardnerOctavian Droobers8090493
Tony GarrParawanga Orienteers9101123
Alastair GeorgeBig Foot Orienteers8657686
David GeorgeTintookies Orienteers9101323
Jon GlanvilleParawanga Orienteers2052041
Angus HainesSA Arrows8008500
Jake HansonNo club membership9811433
Julian HayesAuckland9141063
Peter HobbsVIC Victoria7200123
Wilbert HollingerLagan Valley Orienteers8002148
Rohan HyslopParawanga Orienteers8090125
Fedor IskhakovRed Roos8667631
Simonius JagerNo club membership51067
Carsten JoergensenPeninsula and Plains7010250
Andrew JohnsonBushflyers2076526
Aston KeyMelbourne Forest Racers8642133
Jensen KeyMelbourne Forest Racers8644508
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
Alex Koch-LowndesKnox Grammar School
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
Martin KrauseBig Foot Orienteers8650377
Mathieu LandrieuConvergence1980120
Simon LouisAustralopers8203948
Peter McConaghyGaringal Orienteers7207325
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
James McQuillanWestern and Hills Orienteers8660004
Bruce MederBush n Beach Orienteering Club887297
Stephen MelhuishParawanga Orienteers9005186
Robert MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers7204450
Daniel MorcomTjuringa Orienteers1398395
Desmond NormanTjuringa Orienteers9561007
Jonty OramAuckland9001995
Bruce PeatCounties Manukau8657145
Craig PelvinDunedin8665503
Moss PelvinDunedin8653087
Mark PetrieSunshine Orienteers Club2027089
Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers2099969
David PolandBushflyers8061959
Noah PolandBushflyers8012001
Aaron PrincePeninsula and Plains8121109
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club8122218
Ben SchulzUgly Gully Orienteers204315
Clayton ShadboltPeninsula and Plains2097780
Dylan ShermanKnox Grammar School
Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers2026319
Scott SmithPeninsula and Plains7111999
Justin StaffordNewcastle Orienteering Club8664854
Matthew StocksBushflyers8652588
Greg TerrillBushflyers2108453
Keith TonkinBorder Liners8141158
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club8641490
Ian WarltersBush n Beach Orienteering Club
Felix WilliamsonWellington1419836
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers8660006
Stanley WoodsNo club membership2076094
Tony WoolfordBush n Beach Orienteering Club2075070
Tim WrightPeninsula and Plains

Women A (31)

NameOrganisationPunching card number
Jenni AdamsPeninsula and Plains700829
Lydia BurnsNo club membership2073280
Danes CamilleConvergence1980560
Juliette CollaGoldseekers Orienteers2083122
Marina ComeskeyWellington2087469
Jean Cory-WrightPeninsula and Plains581024
Katie Cory-WrightPeninsula and Plains1999239
Susan GeorgeTintookies Orienteers1395956
Andy HeathcoteNo club membership8220505
Aliana HendersonNo club membership8656829
Bronwyn HolcombeAuckland2032788
Yiching HuangMoxina OK8648704
Marina IskhakovaRed Roos8670914
Natasha KeyMelbourne Forest Racers8642236
Libby McLeayAuckland1124966
Tara MelhuishParawanga Orienteers8650352
Ellie MolloyWellington8666847
Lara MolloyWellington8000156
Pauline MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers402394
Krystal NeumannEnoggeroos8009911
Elizabeth ParsonsAuckland1333336
Frances PeatCounties Manukau8020196
Kathy PetrieSunshine Orienteers Club2027087
Sara PrincePeninsula and Plains761110
Tessa RamsdenNo club membership9101836
Imogene ScottAuckland8243341
Emily SorensenSA Arrows2046699
Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005187
Briana StevenPeninsula and Plains7205861
Merran WarltersBush n Beach Orienteering Club2103602
Sarah WrightPeninsula and Plains

Men B (62)

NameOrganisationPunching card number
Tim AshmanLincoln Orienteers2080253
Russell BlatchfordIllawarra Kareelah Orienteers1398393
Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201562
Tony BryantEnoggeroos8021977
Sebastian BurgessAustralopers1398638
Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders2053221
Bill ButlerAustralopers1391825
Gary CarrollAustralopers1391795
Phil ClemLincoln Orienteers7207819
Guy Cory-WrightAuckland8657464
Dave CroftsAuckland8656827
Martin CrosbyAuckland8657381
Michael CroxfordNelson8171274
Andrew Cumming ThomParawanga Orienteers8652599
Colin CurrieGaringal Orienteers1399380
Charles DragarAustralopers9200392
Jeff DunnAustralopers8664056
Paul EnkelaarAustralopers9102041
Mark FreemanBig Foot Orienteers8641070
Simon GeorgeBig Foot Orienteers8657536
Jeff GreenwoodAuckland8071963
Murray HainesSunshine Orienteers Club2086749
Dhruv HariharanKnox Grammar School
Tony HillGaringal Orienteers8650870
Jack JanetzkiWagga and Riverina Occasional Orienteers9201680
Ian JessupGaringal Orienteers1931387
Mark JillardBushflyers2118540
Dion KeechMelbourne Forest Racers1405971
Jamie KennedyGaringal Orienteers8664304
Saxon KrauseBig Foot Orienteers8656784
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629
David McGheeBennelong Northside Orienteers8655393
Nick MelhuishParawanga Orienteers8680018
Rob MurphyNorth West7051973
Tate NeedhamRed Roos9005194
Steve OramAuckland7771964
Tom O'SullivanKnox Grammar School
Paul PacqueEsk Valley1406110
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Alexandre PeltierNo club membership2051461
Wayne PepperBennelong Northside Orienteers2131122
Roch PrendergastEureka Orienteers8000170
Gareth ProsserNo club membership2125686
Lance ReadUgly Gully Orienteers1180180
Paul SalmonAuckland1419840
David SchulzToohey Forest Orienteers354658
Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers8260176
Mark ShinglerBig Foot Orienteers8040162
Andy SimpsonBig Foot Orienteers8645939
Robert SmithTintookies Orienteers2080255
David C StewartAuckland1418626
Anthony StonerAustralopers8646165
Graham TeahanRed Kiwi436794
Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club2057060
John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club9101684
Pat van BerkelHutt Valley1421814
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club8643994
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113
Michael WarltersUringa Orienteers8654985
Tim WebbDunedin8656778
Martin WilsonBerkshire Orienteers8230647
Isaac WongHKAYP8000288

Women B (40)

NameOrganisationPunching card number
Ann BixleyDunedin2097769
Sam BixleyDunedin2097750
Valerie BrammallEsk Valley1391841
Toni BrownBushflyers8051962
Mary BullockBushflyers2133842
Anna Cory-WrightAuckland1021130
Diana Cossar-BurgessAustralopers2009847
Martina CraigNewcastle Orienteering Club7492148
Kathie DentRed Roos8667936
Rachael DonovanNo club membership2111419
Alitia DougallBennelong Northside Orienteers9101687
Rebecca GreenwoodAuckland8022003
Carol HardingBushflyers2038395
Clare HawthorneAustralopers8645286
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Barbara HillGaringal Orienteers8652439
Cathy HoggParawanga Orienteers9200889
Tania KennedyGaringal Orienteers8657692
Anne LeroyATLAS1980534
Carey MartinDunedin8628559
Cathy McCombAustralopers8650877
Mary McDonaldAbominable O-Men1405978
Ocean MercierHutt Valley442775
Meredith NormanTjuringa Orienteers9005346
Winnie OakhillUgly Gully Orienteers9201057
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Jeni PelvinDunedin8650875
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Jess RogersRange Runners Orienteering Club8656805
Bronwyn RosieAuckland8080968
Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers8197703
Paula ShinglerBig Foot Orienteers8080563
Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348036
Silke SpeierBushflyers2020616
Lyn StantonAuckland8155096
Aurelie ValaisWestern and Hills Orienteers2108279
Mary WadsworthAuckland8657465
Genevieve WebbDunedin8642293
Hilary WoodCentral Coast Orienteers8655400
Karen WoodsAuckland419054

Men C (46)

NameOrganisationPunching card number
John AndersonGaringal Orienteers1399381
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Anthony BarrableRAFO8007444
Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering Club7418067
Martin BicevskisAustralopers8633235
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers8655035
Pat BodgerPeninsula and Plains257924
Mike CalderAustralopers1391800
Lewis CarterTjuringa Orienteers2082214
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Tim CoxGaringal Orienteers7003159
Nick DaleLOST1392047
Andrew de L'IsleNorth West8058508
Trevor DimentTintookies Orienteers405730
Renny DuckettAustralopers1391781
Phil DuftyBibbulmun Orienteers264055
Bert ElsonAustralopers8664060
Stan FosterWaikato981683
Wayne GriggsAustralopers1403672
Michael HalmyBennelong Northside Orienteers8200560
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Bryan HardyWullundigong Orienteers of the West7207984
Greg HawthorneAustralopers7155158
Andrew HobsonBushflyers7702906
Mike HoweLOST1400709
Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club9101691
Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1931382
Robert LewinNewcastle Orienteering Club8657144
Jim MackayUringa Orienteers7002150
Geoff MeadNorth West982076
Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers9005206
Dave MiddletonNorth West9200640
Geoff PeelNewcastle Orienteering Club8655036
Lindsay PenderAustralopers1391801
Robert PrestonNewcastle Orienteering Club402472
Trevor SauerSunshine Orienteers Club403511
Warwick SelbyGaringal Orienteers8652594
Alistair StewartAuckland8201938
Garry StewartSouthern Highlands Orienteers2036808
Ethan SunKnox Grammar School
Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers2116431
Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers7500500
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers8650865
David WintersLincoln Orienteers2056606
Michael WoodHutt Valley8653135
Lachlan YeldsKnox Grammar School

Women C (51)

NameOrganisationPunching card number
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570
Elizabeth BicevskisAustralopers8643992
Louise BortonAuckland7020475
Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201563
Chris BrownEsk Valley1406101
Janet BushAustralopers1391780
Liz ButlerAustralopers1391822
Jane CalderAustralopers2009842
Hilary CaneAustralopers9200581
Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1396182
Kirsty ClaytonDunedin2016434
Elise ClemLincoln Orienteers7208033
Alison ComerAuckland8061967
Bryony CoxGaringal Orienteers7003160
Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1399601
Erica DimentTintookies Orienteers405708
Susan EdwardsHutt Valley8279791
Kim EnkelaarAustralopers9101693
Keren FaulknerTjuringa Orienteers2133849
Julie FlynnBendigo Orienteers8631306
Vanessa FreemanBig Foot Orienteers353123
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club8643993
Edith GrayAbominable O-Men8116911
Helena GriggsAustralopers1391779
Jan HardyAustralopers1418737
Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club8650369
Jo HobsonBushflyers7692803
Zoe KarantzasNo club membership361645
Christine KiddierBorder Liners8630958
Kate MarschallTintookies Orienteers
Pat MiethkeParawanga Orienteers1403161
Donelda NilesEsk Valley1418735
Annette OrchardAuckland1403363
Joanna ParrBig Foot Orienteers2026307
Margaret PeelNewcastle Orienteering Club8654848
Phillippa PooleNorth West9101144
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Annette RogersRange Runners Orienteering Club1414989
Rosie RutledgeAustralopers7207976
Andrea SchiwyAustralopers8212502
Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers1392058
Michelle SchulzUgly Gully Orienteers255395
Joanna StewartAuckland8650465
Sarah StewartAuckland1415712
Chris StocksBushflyers2067714
Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers2116417
Jenelle TempletonBayside Kangaroos Orienteers204155
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club1392401
Sally WayteAustralopers1398640
Katharine WebbDunedin8665506
Joanne WoodsNo club membership8667129

Men D (26)

NameOrganisationPunching card number
Phil BestEsk Valley1391757
Ben CazzolatoTjuringa Orienteers8300469
Michael D'AscenzoBushflyers200079
Iain DuncanSunshine Orienteers Club8650381
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers1411332
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers1405975
Charlie FraterAuckland2073281
Matthew GreenwoodAuckland8012007
Tommi HaipolaBushflyers2140222
John HardingParawanga Orienteers9101994
Joshua MansellBushflyers2118885
Ken MansellBushflyers2140208
Ben McConaghyGaringal Orienteers7207323
Timothy McConaghyGaringal Orienteers7207321
Oliver McFarlaneBig Foot Orienteers8007037
James McGuireNo club membership2017743
Jacob MillerNo club membership
David ShadboltNo club membership2132988
Simon ShenKnox Grammar School
Henry ShortisKnox Grammar School
Trevor SimpsonOctavian Droobers8110839
Alex SmithKnox Grammar School
Eddie StonerAustralopers8650370
Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers2116412
Callum WalandKnox Grammar School
James WrightPeninsula and Plains

Women D (16)

NameOrganisationPunching card number
Wendy AndrewarthaAustralopers1391813
Natalia BeliakovaBig Foot Orienteers235800
Sussan BestEsk Valley9102928
Alison BryantEnoggeroos9200638
Gemma BurleyYalanga Orienteers2134503
Robyn D'AscenzoBushflyers405068
Josephine GarbelliniEnoggeroos2082549
Sian GardnerOctavian Droobers221484
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers8664848
Milla KeyMelbourne Forest Racers8002097
Wendy McConaghyGaringal Orienteers7207324
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club1418743
Lucy PeljoEnoggeroos
Karin PrincePeninsula and Plains9070924
Adrienne ShadboltPeninsula and Plains2097758
Sandra StewartSouthern Highlands Orienteers1395366

Men E (12)

NameOrganisationPunching card number
Austin ClemLincoln Orienteers8001136
Leo CroxfordNelson8231107
Elye DentRed Roos8652596
Logan KerrEsk Valley8664849
Russell KerrEsk Valley9101754
Juha LehtonenGaringal Orienteers
Jingni LiaoKnox Grammar School
Barry PearceWestern and Hills Orienteers44206
Curtis PepperBennelong Northside Orienteers2101976
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club1414986
Benjamin HY WongHKAYP8001314
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518

Women E (23)

NameOrganisationPunching card number
Louise BarbourBig Foot Orienteers2062816
Kate BortonAuckland7170606
Loretta CollaGoldseekers Orienteers2015184
Grace Cory-WrightAuckland8657467
Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club8670351
Fiona de L'IsleNorth West1220221
Larissa EdwardsHutt Valley887269
Jane HardyWullundigong Orienteers of the West264043
Luca HoggParawanga Orienteers257901
Lan KellyTjuringa Orienteers7300068
Miia LehtonenGaringal Orienteers2118665
Caitlyn MarxNo club membership2017742
Kelly McKinnonNo club membership8667352
Chloe MillerBushflyers2118664
Hind NeedhamRed Roos2053105
Grace PickeringCounties Manukau1350135
Hermione Powell-DaviesAustralopers8654984
Hilary SimpsonOctavian Droobers8010839
Lyra SimpsonBig Foot Orienteers8649289
Jacqueline StephensYalanga Orienteers2099374
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club8664845
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club8007040
Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains9140504

Men F (17)

NameOrganisationPunching card number
Harry BortonAuckland7170209
Hugh BradleyNo club membership1407659
Miles BryantEnoggeroos8032008
Marcus CazzolatoTjuringa Orienteers2086602
Connor DentRed Roos8668728
Hayden DentRed Roos8667637
Will EnkelaarAustralopers2101985
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers1400074
Alton FreemanBig Foot Orienteers9101999
Adrian GarbelliniEnoggeroos2082217
Tom JanetzkiWagga and Riverina Occasional Orienteers2036934
Ben MansellBushflyers2125697
Ben MarschallTintookies Orienteers
Aiden McQuillanWestern and Hills Orienteers2037153
Bruno NathanAuckland2113450
Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers414413
Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club7205852

Women F (11)

NameOrganisationPunching card number
Layla DentRed Roos1418747
Kate FortuneWellington2113423
Ariadna IskhakovaRed Roos8002027
Torun JoergensenPeninsula and Plains9091114
Lilja LehtonenGaringal Orienteers2120526
Maggie MackayUringa Orienteers2056455
Indigo NewnesEnoggeroos
Greta PrincePeninsula and Plains9090609
Gabrielle SalmonNo club membership2111417
Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers2116436
Anna WrightPeninsula and Plains

Men G (9)

NameOrganisationPunching card number
Callum BryantEnoggeroos8062010
Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteers2037616
Eino LehtonenGaringal Orienteers
Baxter PeelNewcastle Orienteering Club44154
Tor PrincePeninsula and Plains9791022
Emrys RogersRange Runners Orienteering Club2098973
Luca SchulzUgly Gully Orienteers1602145
Euan SheddenSouthern Highlands Orienteers41322
Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers2116424

Women G (5)

NameOrganisationPunching card number
Veronika IskhakovaRed Roos2062824
Angelina KozmaBayside Kangaroos Orienteers9190313
Nicola McConaghyGaringal Orienteers7207322
Matilda RogersRange Runners Orienteering Club2053207
Elin SchulzUgly Gully Orienteers1602137