Orienteering Australia

Competitors entered to Melbourne City Race 2019, Docklands

Event informationShow entries by organisation

Name: Melbourne City Race 2019, Docklands
Organisers: Dandenong Ranges Orienteering Club / Orienteering Victoria
Date: Sunday 13 October 2019

The entry list is updated every five minutes.

151 competitors entered in total.

Men 1 - Long Hard (32)

NameOrganisationPunching card number
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers8654850
Mason ArthurMelbourne Forest Racers8641499
Toby CooperBayside Kangaroos Orienteers
Toby Richard CooperEureka Orienteers9102001
Duncan CurrieGaringal Orienteers8646125
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8654983
Stephen DunbarBayside Kangaroos Orienteers204187
Luke HainesBayside Kangaroos Orienteers8667933
Andrew HillWestern and Hills Orienteers8654849
Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering Club7200123
Peter HodkinsonOrienteering Victoria8020816
Aston KeyMelbourne Forest Racers9201456
Jensen KeyMelbourne Forest Racers8644508
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
Tom LothianBayside Kangaroos Orienteers7205857
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club8657689
Brodie NankervisEsk Valley8185590
Todd NeveMelbourne Forest Racers8002287
David PrenticeNillumbik Emus Orienteering Club406659
Kerrin RattrayMelbourne Forest Racers8000527
Jonathan RicksRed Roos2103867
Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers8641492
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club8122218
Andrew RowanBayside Kangaroos Orienteers2023883
Shannon RyanNo club membership
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers8633228
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1931330
Andrew TurnerNo club membership
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club8643994
Thomas WhiteheadNewcastle Orienteering Club2057043
Warwick WilliamsEureka Orienteers8060165

Men 2 - Medium Hard (15)

NameOrganisationPunching card number
Gavin BennetteYarra Valley Orienteering Club
Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club8664850
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Graeme DawsonGaringal Orienteers8130761
Darren EenjesBendigo Orienteers8631305
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers8667937
James LithgowGaringal Orienteers8652598
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629
Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering Club8636566
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Roch PrendergastEureka Orienteers8000170
Warwick SelbyGaringal Orienteers8652594
Daniel StottNo club membership220935
Keith TonkinBorder Liners8141158
Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club1418746

Men 3 - Short Hard (24)

NameOrganisationPunching card number
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club8636815
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Peter BeggsTuckonie Orienteering Club204101
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers364270
Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteering Club430986
Peter DickiePeninsula and Plains8196850
John GavensBayside Kangaroos Orienteers8667795
Peter GroverDandenong Ranges Orienteering Club2042663
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers2086609
Andrew HunterBayside Kangaroos Orienteers683113
James LoveDandenong Ranges Orienteering Club8654858
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664299
Barry McCraeYarra Valley Orienteering Club1931301
John MeekingYarra Valley Orienteering Club204257
Kevin MorrisBayside Kangaroos Orienteers7200119
Terry MurphyUringa Orienteers8667626
Rodney PhillipsMelbourne Forest Racers8657698
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers1931386
Alex RicksRed Roos2091459
Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers9102279
Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers7204446
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers8650865
Martin WilsonBerkshire Orienteers8230647
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8641493

Men 4 - Moderate (10)

NameOrganisationPunching card number
Ian BakerOrienteering Victoria204001
Carl DalheimMelbourne Forest Racers8652436
Lachlan FeuerherdtBendigo Orienteers8020190
Luke FeuerherdtBendigo Orienteers8020198
Desmond GregoryBayside Kangaroos Orienteers
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Russell PiochNo club membership
Mike SalvarisBayside Kangaroos Orienteers
Robert SprySouthern Highlands Orienteers1602109
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club1414986

Men 5 - Easy (4)

NameOrganisationPunching card number
Joel CrothersDandenong Ranges Orienteering Club2110773
Joshua FeuerherdtBendigo Orienteers8668730
Evan GavensBayside Kangaroos Orienteers
Noel McVeyTuckonie Orienteering Club2042993

Women 1 - Long Hard (12)

NameOrganisationPunching card number
Clare BrownridgeBendigo Orienteers7200204
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers8655397
Nicole FitzpatrickNo club membership
Kate GavensBayside Kangaroos Orienteers7207408
Liis JohansonMelbourne Forest Racers8638099
Natasha KeyMelbourne Forest Racers8642236
Arabella PhillipsEsk Valley8653103
Denise PikeDandenong Ranges Orienteering Club2054762
Yulia ShutkovskayaNillumbik Emus Orienteering Club7570
Natasha SpargOrienteering WA8633236
Asha SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005160
Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club2086632

Women 2 - Medium Hard (7)

NameOrganisationPunching card number
Julia BlairNo club membership
Susan CannellNo club membership
Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering Club2053998
Serryn EenjesBendigo Orienteers8641009
Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110756
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club1418743
Katherine TurnerNillumbik Emus Orienteering Club

Women 3 - Short Hard (31)

NameOrganisationPunching card number
Lace AdrianoNo club membership
Aleisha BaldBayside Kangaroos Orienteers
Sally BarlowDandenong Ranges Orienteering Club8000169
Melanie ChristieUringa Orienteers2103587
Barbara DawsonGaringal Orienteers8006162
Cassandra DuttonNo club membership
Raelee EenjesBendigo Orienteers1392428
Zoe FlemingBayside Kangaroos Orienteers
Kate FrancisMelbourne Forest Racers8647254
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club8643993
Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers204284
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8633225
Margaret KerteszEureka Orienteers1406073
Milla KeyMelbourne Forest Racers9200357
Sue KeyMelbourne Forest Racers8002282
Christine KiddierBorder Liners8630958
Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club8652591
Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers8667836
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664310
Jennifer Lud-ayenNo club membership
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Jeannette MerzOLG KAKOWA8638738
Christa RemolacioNo club membership
Linda SestaUringa Orienteers2037723
Rebecca ShawBayside Kangaroos Orienteers8000164
Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering Club8652593
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club8664845
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club8007040
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club767949
Isabella Zinzan-DickiePeninsula and Plains8140504

Women 4 - Moderate (13)

NameOrganisationPunching card number
Sophie ArthurMelbourne Forest Racers8650878
Brooke AyresBayside Kangaroos Orienteers
Sheila AyresBayside Kangaroos Orienteers
Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club7211208
Valerie BrammallEsk Valley1391841
Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering Club600777
Tegan HarrisNo club membership
Samantha LoveDandenong Ranges Orienteering Club2110755
Helen MurphyUringa Orienteers8667934
Natalie PiochNo club membership
Maree PlattBendigo Orienteers1411332
Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers2042999
Eleanor WilliamsEureka Orienteers8240107

Women 5 - Easy (3)

NameOrganisationPunching card number
Rachel EmburyNo club membership
Mia GavensBayside Kangaroos Orienteers
Lydia StottNo club membership