Orienteering Australia

Competitors entered to Australian Nomination for Selection 2019 Australia - New Zealand Challenge

Event informationShow entries by organisation

Name: Australian Nomination for Selection 2019 Australia - New Zealand Challenge
Organisers: Orienteering Australia / Orienteering NSW
Date: Thursday 26 September 2019

The entry list is updated every five minutes.

119 competitors entered in total.

Men 20 Elite (8)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanSA Arrows8641498
Alvin CraigNSW Stingers8657141
Duncan CurrieNSW Stingers8646125
Thomas GarbelliniQLD Cyclones8640954
Alastair GeorgeNSW Stingers8657686
Angus HainesSA Arrows8008500
Andrew KerrCBR Cockatoos8000360
Ryan StocksCBR Cockatoos8650871

Women 20 Elite (10)

NameOrganisationPunching card number
Mikayla CooperAustralopers8636565
Ellen CurrieNSW Stingers8651791
Ella CuthbertParawanga Orienteers8642296
Ellie de JongRange Runners Orienteering Club2068532
Abigail GeorgeTintookies Orienteers9201051
Joanna GeorgeSA Arrows8654974
Tara MelhuishCBR Cockatoos8650352
Arabella PhillipsEsk Valley8653103
Jess RogersRange Runners Orienteering Club8656805
Caitlin YoungCBR Cockatoos8653101

Men 21 Elite (6)

NameOrganisationPunching card number
Simeon BurrillOrienteering Queensland9005349
Jarrah DayCBR Cockatoos8656796
Riley de JongRange Runners Orienteering Club9101998
Matt DoyleCBR Cockatoos9101510
Simon UppillSA Arrows8655407
Toby WilsonNSW Stingers8652590

Women 21 Elite (5)

NameOrganisationPunching card number
Bridget AndersonSA Arrows8666126
Krystal NeumannEnoggeroos7999111
Olivia SprodSA Arrows9101752
Asha SteerOrienteering Victoria9005160
Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering Club9005187

Men 16A (12)

NameOrganisationPunching card number
Torren ArthurMelbourne Forest Racers8643988
Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers9201509
Toby CazzolatoTjuringa Orienteers8300104
Samuel GarbelliniEnoggeroos8642015
Toby LangBushflyers9201055
Jack MarschallTintookies Orienteers2056604
Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers8670507
Oskar MellaNewcastle Orienteering Club8657697
Leith SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club348029
David StocksBushflyers8636575
Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers8667932
Bodie TerrillBushflyers2108472

Women 16A (8)

NameOrganisationPunching card number
Serryn EenjesBendigo Orienteers8641009
Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club8652435
Justine HobsonBushflyers7041810
Zali McCombAustralopers8652432
Natalie MillerBushflyers1124327
Ana PenckYalanga Orienteers8654857
Julia Powell-DaviesAustralopers8654971
Zoe TerrillBushflyers2108456

Men 18A (7)

NameOrganisationPunching card number
Joshua AllenAustralopers8625462
Mason ArthurMelbourne Forest Racers8641499
Jaiden FidgeBullecourt Boulder Bounders8665453
Brody McCarthyYarra Valley Orienteering Club8657689
Tristan MillerBushflyers8644933
Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club2068425
Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club2068426

Women 18A (3)

NameOrganisationPunching card number
Serena DoyleNSW Stingers9101317
Julia GannonQLD Cyclones8642187
Nina GannonQLD Cyclones8644926

Men 40A (3)

NameOrganisationPunching card number
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club8643987
Craig FeuerherdtBendigo Orienteers683124
Fedor IskhakovRed Roos8667631

Women 40A (3)

NameOrganisationPunching card number
Marina IskhakovaRed Roos8670914
Tracy MarshBig Foot Orienteers2019520
Rachel WestBibbulmun Orienteers1391620

Men 45A (7)

NameOrganisationPunching card number
Bruce ArthurMelbourne Forest Racers8654850
Gary BuchanEureka Orienteers9002311
Craig DuftyBibbulmun Orienteers1391619
Greg MorcomTjuringa Orienteers8647252
Matthew StocksBushflyers8652588
John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club9101684
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club1931330

Women 45A (3)

NameOrganisationPunching card number
Clare HawthorneAustralopers9711003
Cathy McCombAustralopers8650877
Silke SpeierBushflyers2020616

Men 50A (5)

NameOrganisationPunching card number
Jock DavisBig Foot Orienteers1931376
Shane DoyleUringa Orienteers9201059
Mark FreemanBig Foot Orienteers8641070
Paul MarshBig Foot Orienteers2025157
Michael WarltersUringa Orienteers8654985

Women 50A (6)

NameOrganisationPunching card number
Cath ChalmersRed Roos8642221
Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club8660003
Barbara HillGaringal Orienteers8652439
Alison InglisBushflyers2038391
Wendy ReadUgly Gully Orienteers1396330
Karen Wild-AllenAustralopers8660010

Men 55A (9)

NameOrganisationPunching card number
Simon AllenAustralopers1398634
Mick CooperAustralopers8636571
Jemery DayAustralopers2009863
Geoff LawfordEureka Orienteers8291030
Kenneth McLeanEsk Valley1391848
Mark ShinglerBig Foot Orienteers8040162
Andy SimpsonBig Foot Orienteers8645939
Greg TerrillBushflyers2108453
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers8660006

Women 55A (5)

NameOrganisationPunching card number
Chris BrownEsk Valley1406101
Toni BrownBushflyers8051962
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club8668788
Paula ShinglerBig Foot Orienteers8080563

Men 60A (5)

NameOrganisationPunching card number
Jeff DunnAustralopers8664056
Rod GrayEureka Orienteers9040455
David PolandBushflyers8061959
Eoin RotheryBig Foot Orienteers8640950
Robert VincentNewcastle Orienteering Club2053113

Women 60A (4)

NameOrganisationPunching card number
Jenny BourneEureka Orienteers8190854
Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers8654855
Susan KeyMelbourne Forest Racers
Hilary WoodCentral Coast Orienteers8655400

Men 70A (4)

NameOrganisationPunching card number
Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers1396168
Steve FlickBennelong Northside Orienteers8664300
Paul HoopmannTjuringa Orienteers8007029
Tony RadfordBendigo Orienteers8643991

Women 70A (6)

NameOrganisationPunching card number
Jean BaldwinGoldseekers Orienteers9200643
Ruth GoddardYarra Valley Orienteering Club2128300
Jenny HawkinsBushflyers9101013
Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers9200771
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Lois WestBibbulmun Orienteers1391612