Orienteering Australia

Competitors entered to ACT Classic Series: ACT League #2, Tuggeranong Hill

Event informationShow entries by organisation

Name: ACT Classic Series: ACT League #2, Tuggeranong Hill
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Sunday 2 August 2020

The entry list is updated every five minutes.

149 competitors entered in total.

Hard 1: Mens: Open (5)

NameOrganisationPunching card number
Matthew CraneAbominable O-Men8657700
Paul de JonghBushflyers8241193
Matt DoyleAbominable O-Men8002260
Tomas KrajcaRed Roos8645300
Andrew SlatteryRed Roos8481848

Hard 1: Mens: Junior (3)

NameOrganisationPunching card number
Braedy JaugietisGrammar Senior8519464
Patrick MillerBushflyers8650360
Ryan StocksBushflyers8650871

Hard 1: Mens: Masters (11)

NameOrganisationPunching card number
Grant BattersbyWeston Emus2074212
Mark BourneAbominable O-Men8668725
Tim CochraneParawanga Orienteers2116429
Paul CuthbertParawanga Orienteers9200624
Martin DentRed Roos8631650
Leigh DickieRed Roos8065043
Mark GregsonRed Roos8650864
Nathan GuinnessParawanga Orienteers2025153
Fedor IskhakovRed Roos8667631
Matthew PurcellGrammar Senior8311240
Anthony SlatyerParawanga Orienteers9200780

Hard 1: Womens: Masters (4)

NameOrganisationPunching card number
Melissa ClarkeParawanga Orienteers8004651
Michelle CochraneParawanga Orienteers2118699
Kerry DickieRed Roos1600564
Marina IskhakovaRed Roos8670914

Hard 2: Mens: Junior (4)

NameOrganisationPunching card number
Toby LangBushflyers8680081
Zac NeedhamRed Roos8652600
Brendan WilsonBushflyers8220202
Joseph WilsonBushflyers8021003

Hard 2: Mens: Masters (17)

NameOrganisationPunching card number
Peter AntcliffBushflyers8004627
Graham AtkinsParawanga Orienteers2140238
Steve DoyleAbominable O-Men352044
Martin EtheringtonParawanga Orienteers8002264
Davin FifieldRed Roos8660002
Tony GarrParawanga Orienteers8001554
Jon GlanvilleParawanga Orienteers2052041
James HeyesParawanga Orienteers1400718
Rohan HyslopParawanga Orienteers8090125
Maurice PattenRed Roos7201555
Anthony PowellBushflyers1397504
Jonathan RicksRed Roos8103224
John ScownAbominable O-Men8643990
John Shelton AgarAbominable O-Men8051665
Ross StewartBushflyers8004648
Matthew StocksBushflyers8652588
Samuel WilsonRed Roos8065044

Hard 2: Womens: Masters (6)

NameOrganisationPunching card number
Kathie DentRed Roos8667936
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Cathy HoggParawanga Orienteers8103008
Alison InglisBushflyers2038391
Shannon JonesAbominable O-Men8655038
Susan KeyMelbourne Forest Racers8002282

Hard 3: Mens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Jesse PiiroinenBushflyers2014120

Hard 3: Mens: Junior (4)

NameOrganisationPunching card number
Duncan CurrieGaringal Orienteers8651791
Owen RadajewskiParawanga Orienteers8668968
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men8100404
David StocksBushflyers8636575

Hard 3: Mens: Masters (19)

NameOrganisationPunching card number
Bruce BowenParawanga Orienteers8657688
Michael BurtRed Roos8654977
Andrew Cumming ThomOrienteering ACT8652599
James DerlackiRed Roos2095094
Keith FifieldRed Roos8654979
Andrew HobsonBushflyers7702906
Bill JonesOrienteering ACT8635944
Dean KenneallyRed Roos2095087
Pavel KrajcaOOB TJ Jiskra Otrokovice53343
Peter MillerBushflyers2038400
Ari PiiroinenBushflyers2024109
Ian ProsserAbominable O-Men8391060
Michael RadajewskiParawanga Orienteers8103231
Eoin RotheryRed Roos8640950
Stephen StillAbominable O-Men8651713
Eric WainwrightRed Roos8655391
Phil WalkerParawanga Orienteers8665879
Greg WilsonBushflyers8181070
Jose ZapataRed Roos1602058

Hard 3: Womens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Grace CraneAbominable O-Men1006143

Hard 3: Womens: Junior (2)

NameOrganisationPunching card number
Justine HobsonBushflyers8041810
Natalie MillerBushflyers1124327

Hard 3: Womens: Masters (7)

NameOrganisationPunching card number
Cath ChalmersRed Roos8642221
Phoebe DentRed Roos1602090
Sue GarrParawanga Orienteers8001552
Carol HardingBushflyers8001505
Mace NeveRed Roos8650367
Chris StocksBushflyers8103211
Kirsten WehnerWeston Emus200089

Hard 4: Mens: Masters (8)

NameOrganisationPunching card number
Bryant AllenOrienteering ACT409735
Robert AllisonRed Roos7441447
Chris AndersenBushflyers8670322
John HardingParawanga Orienteers8001134
David JenkinsBushflyers8103228
Hugh MooreRed Roos409759
Alan SargeantOrienteering ACT41213
John SuttonRed Roos200094

Hard 4: Womens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Jenna LinehanRed Roos8126544

Hard 4: Womens: Masters (13)

NameOrganisationPunching card number
Liz AbbottParawanga Orienteers8660483
Judy AllisonRed Roos8001523
Valerie BarkerBushflyers8007027
Penny BrothersNorth West355323
Elizabeth DunbarParawanga Orienteers2118894
Shannan ForrestParawanga Orienteers2019384
Anna HasanParawanga Orienteers8103238
Jo HobsonBushflyers7692803
Pat MiethkeParawanga Orienteers8002261
Jane SayeAbominable O-Men200072
Deirdre SharkeyParawanga Orienteers8103239
Silke SpeierBushflyers8103227
Tara SutherlandParawanga Orienteers2066404

Hard 5: Mens: Junior (1)

NameOrganisationPunching card number
Alex RicksRed Roos8103214

Hard 5: Mens: Masters (7)

NameOrganisationPunching card number
Geoffrey DabbBushflyers44109
Michael D'AscenzoBushflyers8103233
Frank IngwersenParawanga Orienteers2103590
Hannu ManneringBushflyers44172
Eino MeuronenBushflyers8004636
Pauli PiiroinenBushflyers2020617
John SuominenWeston Emus2014115

Hard 5: Womens: Masters (4)

NameOrganisationPunching card number
Robyn D'AscenzoBushflyers8002258
Ann IngwersenParawanga Orienteers9200777
Ann SuttonRed Roos2108478
Jill WalkerParawanga Orienteers9101021

Mod 1: Mens: Junior (1)

NameOrganisationPunching card number
Makhaya HoggParawanga Orienteers8090101

Mod 1: Mens: Masters (1)

NameOrganisationPunching card number
Christopher WardNo club membership2140206

Mod 1: Womens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Jane BarnettBushflyers2054787

Mod 1: Womens: Masters (3)

NameOrganisationPunching card number
Mary BullockBushflyers2133842
Hind NeedhamRed Roos8103237
Janet PowellNo club membership2033340

Mod 2: Mens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Robert D'AscenzoBushflyers8103220

Mod 2: Mens: Junior (4)

NameOrganisationPunching card number
Elye DentRed Roos8652596
Hayden DentRed Roos8667637
Ewan GregsonRed Roos2074269
Aidan GuinnessParawanga Orienteers2019385

Mod 2: Mens: Masters (2)

NameOrganisationPunching card number
Wayne GregsonRed Roos2095074
Michael TedeschiRed Roos8103218

Mod 2: Womens: Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Rebecca TedeschiRed Roos8002263

Mod 2: Womens: Junior (3)

NameOrganisationPunching card number
Ariadna IskhakovaRed Roos8002027
Alice RadajewskiParawanga Orienteers8103225
Aoife RotheryRed Roos8645938

Mod 2: Womens: Masters (2)

NameOrganisationPunching card number
Sophie DaviesBushflyers2099382
Susan HallissyBushflyers8241070

Easy: Mens: Junior (1)

NameOrganisationPunching card number
Connor DentRed Roos8668728

Easy: Womens: Junior (1)

NameOrganisationPunching card number
Izzie DerlackiRed Roos2118888

VEasy: Mens: Junior (1)

NameOrganisationPunching card number
Zaf Bluett-JonesAbominable O-Men9101373

VEasy: Mens: Masters (1)

NameOrganisationPunching card number
Hermann WehnerWeston Emus41216

VEasy: Womens: Junior (8)

NameOrganisationPunching card number
Banjo Bluett-JonesAbominable O-Men2052049
Rui Bluett-JonesAbominable O-Men44279
Florence CraneAbominable O-Men406195
Layla DentRed Roos1418747
Veronika IskhakovaRed Roos1399374
Marta LinehanRed Roos2089798
Tessa RadajewskiParawanga Orienteers8052772
Lola RattrayRed Roos770909