Orienteering Australia

Competitors entered to Melbourne Sprint Weekend - All six races

Event informationShow entries by organisation

Name: Melbourne Sprint Weekend - All six races
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Saturday 7 March 2020

The entry list is updated every five minutes.

233 competitors entered in total.

M21E (32)

NameOrganisationPunching card number
Grant BluettCBR Cockatoos8001590
Mark BourneCBR Cockatoos8668725
David BrownridgeVIC Victoria8667837
Toby CooperVIC Victoria8664301
Matthew CraneCBR Cockatoos8657700
Nick DaleWA Nomads8670916
Max DalheimVIC Victoria8641495
Jarrah DayCBR Cockatoos9005157
Martin DentCBR Cockatoos8631650
Joseph DickinsonTAS Foresters8355355
Matt DoyleCBR Cockatoos9101510
Cameron DuncanWA Nomads1407417
Wayne EliotWA Nomads9101690
Craig FeuerherdtVIC Victoria683124
Tommy HayesAuckland9111997
Peter HobbsVIC Victoria8660013
Aston KeyVIC Victoria8642133
Atte LahtinenNSW Stingers7208422
Geoff LawfordEureka Orienteers8291030
Kilian LiljeTAS Foresters8171995
Alex MasseyNSW Stingers1398382
Jonathan McCombTAS Foresters8647255
James MellorSheffield University Orienteering Club
Eric MorrisBennelong Northside Orienteers8633233
Adam NolanWA Nomads9102932
Fryderyk PryjmaCBR Cockatoos8001095
Kerrin RattraySA Arrows8000527
Andrew RowanBayside Kangaroos Orienteers8001519
Ricky ThackrayWA Nomads8633228
Frédéric TranchandVIC Victoria8005025
Simon UppillSA Arrows8655407
Matt van der PeetVIC Victoria8409777

W21E (18)

NameOrganisationPunching card number
Evalin BrautigamSA Arrows8007038
Clare BrownridgeVIC Victoria8631308
Kathie DentCBR Cockatoos8667936
Maree DoyleNSW Stingers9191362
Soi Ieng FUNillumbik Emus Orienteering Club8001596
Melissa GangemiVIC Victoria8657143
Marie HerrnholdDandenong Ranges Orienteering Club9240797
Lizzie InghamWellington8004019
Liis JohansonVIC Victoria
Shannon JonesCBR Cockatoos8655038
Natasha KeyVIC Victoria8642236
Tara MelhuishCBR Cockatoos8650352
Aislinn PrendergastVIC Victoria8645246
Yulia ShutkovskayaNillumbik Emus Orienteering Club
Olivia SprodSA Arrows9101752
Asha SteerVIC Victoria8667375
Lanita SteerVIC Victoria9005187
Bridget UppillSA Arrows8666126

M20E (23)

NameOrganisationPunching card number
Dante AfnanSA Arrows8641498
Remi AfnanSA Arrows8641487
Toby CazzolatoSA Arrows8300104
Bayley FisherTAS Foresters8670334
Samuel GarbelliniQLD Cyclones8642015
Thomas GarbelliniQLD Cyclones8061442
Alastair GeorgeNSW Stingers8657686
Daniel GrayQLD Cyclones8644940
Ryan GrayQLD Cyclones8650366
Max GrivellSA Arrows2099394
Angus HainesSA Arrows8008500
Jensen KeyVIC Victoria8644508
Toby LangCBR Cockatoos8680081
Jack MarschallSA Arrows2056604
Patrick MillerCBR Cockatoos8650360
Ethan PenckSA Arrows8668787
Ewan ShinglerNSW Stingers8250602
Leith SodenSA Arrows8045131
David StocksCBR Cockatoos8636575
Ryan StocksCBR Cockatoos8650871
Callum WhiteVIC Victoria8065053
Thomas WhiteheadNewcastle Orienteering Club2057043
Jack WickhamTAS Foresters2068772

W20E (19)

NameOrganisationPunching card number
Mikayla CooperTAS Foresters8636565
Ella CuthbertCBR Cockatoos8642296
Sarah DaviesVIC Victoria2053998
Maria DeptulskaCBR Cockatoos8631442
Serena DoyleNSW Stingers8646115
Elin ErneCBR Cockatoos8042602
Juliet FraterAuckland8120906
Emily HayesAuckland9181104
Lucy JarrettWA Nomads8004593
Milla KeyVIC Victoria8002097
Iida LehtonenNSW Stingers8644575
Zali McCombTAS Foresters8652432
Eleanor McLeanTAS Foresters1398650
Arabella PhillipsTAS Foresters8653103
Penelope SalmonAuckland8655431
Nea ShinglerNSW Stingers8080405
Emily SorensenSA Arrows8007028
Sophie TavernaVIC Victoria8652593
Caitlin YoungCBR Cockatoos8061470

M12 (6)

NameOrganisationPunching card number
Connor DentRed Roos8668728
Hayden DentRed Roos8667637
Joshua LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110760
Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110753
Sam MorrisBennelong Northside Orienteers8020232
Sam RafteryNo club membership

W12 (1)

NameOrganisationPunching card number
Ella LangYarra Valley Orienteering Club1204067

Junior Boys (6)

NameOrganisationPunching card number
Charlie CooperAustralopers8664058
Elye DentRed Roos8652596
Lucas KentYarra Valley Orienteering Club8007039
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club8001591
Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club2076518
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club2080246

Junior Girls (8)

NameOrganisationPunching card number
Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers204287
Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers406657
Maya BennetteYarra Valley Orienteering Club7211208
Lilja LehtonenGaringal Orienteers2120526
Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering Club8667641
Alicia McGivernCounties Manukau8646167
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men8092706
Eleanor WilliamsEureka Orienteers8240107

Senior Boys (6)

NameOrganisationPunching card number
James LoveDandenong Ranges Orienteering Club8654858
Jett McCombAustralopers8652440
Patrick Shelton AgarAbominable O-Men8100404
Niko StonerAustralopers8642013
Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club8680078
Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club8020191

M40 (10)

NameOrganisationPunching card number
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Ian GrivellTintookies Orienteers2099387
Llewellyn McGivernCounties Manukau8651707
Ian McKenzieUringa Orienteers8338448
Tate NeedhamRed Roos8002262
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club8122218
Jim RussellBendigo Orienteers8626796
Damian SpencerDandenong Ranges Orienteering Club8001507
Matthew StocksBushflyers8652588
Dale TavernaCentral Highlands Orienteering Club1601480

W40 (15)

NameOrganisationPunching card number
Meisha AustinAustralopers9101506
Jenny BourneEureka Orienteers8190854
Melanie ChristieUringa Orienteers2103587
Clare HawthorneAustralopers8645286
Susan KeyMelbourne Forest Racers8002282
Hania LadaYarra Valley Orienteering Club204067
Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110756
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664310
Georgina MackenOrienteering Victoria9101760
Kate MarschallTintookies Orienteers2056605
Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club2075055
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club8001547
Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club8664845
Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club8001549
Kylee WoodsNo club membership

M50 (15)

NameOrganisationPunching card number
Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Club7202843
Mick CooperAustralopers8636571
Steve CooperYalanga Orienteers8133148
Shane DoyleUringa Orienteers8646162
Jordi FigarolaTjuringa Orienteers8655272
Julian HayesAuckland9141063
David JaffeMelbourne Forest Racers8664853
Paul JarrettKulgun 225 Orienteers7207669
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664299
Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club2800629
Dirk NankervisEsk Valley1391765
Bruce PatersonVictorian ARDF Group7676767
Paul SalmonAuckland8670505
John Shelton AgarAbominable O-Men8051665

W50 (19)

NameOrganisationPunching card number
Sandra AfnanYalanga Orienteers9101014
Nicola DalheimMelbourne Forest Racers8655397
Edith GrayAbominable O-Men8116911
Sue HancockAustralopers405084
Ana HercegParawanga Orienteers8655394
Margaret KerteszEureka Orienteers1406073
Louise LambertNo club membership
Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club8664062
Cathy McCombAustralopers8650877
Libby McLeayAuckland1124966
Hind NeedhamRed Roos8103237
Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers1392689
Paula ShinglerBig Foot Orienteers8080563
Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club2134502
Janine SteerDandenong Ranges Orienteering Club8001586
Chris StocksBushflyers2067714
Tara SutherlandParawanga Orienteers2066404
Su Yan TayUgly Gully Orienteers8655033
Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club8007040

M60 (21)

NameOrganisationPunching card number
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club8636815
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers8655035
Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers8654977
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers8668722
Andrew Cumming ThomOrienteering ACT8652599
Carl DalheimMelbourne Forest Racers8652436
Nick DentCentral Coast Orienteers8655032
John HardingParawanga Orienteers8001134
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
David KnightBayside Kangaroos Orienteers8411006
Stuart McWilliamDandenong Ranges Orienteering Club8636566
Nick MelhuishParawanga Orienteers8680018
Greg PalmerNillumbik Emus Orienteering Club7207405
Andrew PerkinsDandenong Ranges Orienteering Club
Roch PrendergastEureka Orienteers8000170
Colin PriceCentral Coast Orienteers8636570
Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers8001274
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club8670918
Ron ScholesYarra Valley Orienteering Club2042976
Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club8001520
Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers8650865

W60 (11)

NameOrganisationPunching card number
Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers8668724
Carol HardingBushflyers8001505
Bronwyn HolcombeAuckland8271155
Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club8652591
Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers2099379
Robyn PallasCentral Coast Orienteers8650866
Denise PikeDandenong Ranges Orienteering Club2054762
Judy PrendergastEureka Orienteers2042971
Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers8667935
Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering Club8518808
Hilary WoodCentral Coast Orienteers8655400

M70 (10)

NameOrganisationPunching card number
Ross BarrGaringal Orienteers8660005
Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club8664850
Darryl ErbacherParawanga Orienteers8641497
Peter GroverDandenong Ranges Orienteering Club2042663
Mike HoweLOST1400709
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
David ScottAuckland2032786
Warwick SelbyGaringal Orienteers8652594
Eric WainwrightRed Roos8655391
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8641493

W70 (4)

NameOrganisationPunching card number
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers502570
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers8664848
Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club2048028
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club767949

M Open (3)

NameOrganisationPunching card number
Gavin BennetteYarra Valley Orienteering Club
Conan PrendergastEureka Orienteers9101683
Andrew SlatteryRed Roos8481848

W Open (1)

NameOrganisationPunching card number
Victoria GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club7207981

M/W Novice Open (5)

NameOrganisationPunching card number
Banjo Bluett-JonesAbominable O-Men2052049
Rui Bluett-JonesAbominable O-Men44279
Zaf Bluett-JonesAbominable O-Men9101373
Layla DentRed Roos1418747
Aeon GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club9102923