Orienteering Australia

Competitors entered to Melbourne City Race, Port Melbourne

Event informationShow entries by organisation

Name: Melbourne City Race, Port Melbourne
Organisers: Dandenong Ranges Orienteering Club / Orienteering Victoria
Date: Sunday 18 April 2021

The entry list is updated every five minutes.

178 competitors entered in total.

Men 1 - Long Hard (36)

NameOrganisationPunching card number
Scott BennettCasuals VIC
Gavin BennetteYarra Valley Orienteering Club8022659
Stephen BuddeeCasuals VIC
Andres CicheroCasuals VIC
Toby CooperBayside Kangaroos Orienteers8664301
Toby Richard CooperEureka Orienteers9102001
Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering Club658076
Rob DavisCasuals VIC2082535
Warwick DavisTuckonie Orienteering Club8020385
Aeon GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club9102923
Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering Club8660013
Alexander IkinBayside Kangaroos Orienteers7201559
Fredrik JohanssonMelbourne Forest Racers8117878
Aston KeyMelbourne Forest Racers8642133
Jensen KeyMelbourne Forest Racers8644508
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers8654856
Tom LothianBayside Kangaroos Orienteers8635915
Nick MaddockCasuals VIC8481981
Steve MillerBayside Kangaroos Orienteers8635952
David PrenticeNillumbik Emus Orienteering Club8518805
Mihajlo ProkopievCasuals VIC
James RobertsonBendigo Orienteers8667369
Simon RouseDandenong Ranges Orienteering Club8122218
Andrew RowanBayside Kangaroos Orienteers8001519
Jim RussellBendigo Orienteers8626796
Andrew SlatteryRed Roos8481848
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers8633228
Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club8117851
Steve TroneNillumbik Emus Orienteering Club
Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club8643994
Ivan ViljoenCasuals VIC
Eric WainwrightRed Roos8655391
Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club8065053
Glen WhiteYarra Valley Orienteering Club8001594
Warwick WilliamsEureka Orienteers8060165
Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers8650872

Men 2 - Medium Hard (22)

NameOrganisationPunching card number
Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers8004657
Mark BaxterNillumbik Emus Orienteering Club8022654
Euan BestEsk Valley8667633
Phil BestEsk Valley8652446
Bill BorrieEureka Orienteers8636029
Russell BulmanYarra Valley Orienteering Club502924
Max CarrMelbourne Forest Racers403884
Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers8668722
Gianpiero CossuBendigo Orienteers9102926
Stephen DunbarBayside Kangaroos Orienteers204187
Ian GreenwoodDandenong Ranges Orienteering Club
Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers8667937
Lucas KentYarra Valley Orienteering Club8007039
Istvan KerteszGaringal Orienteers8210982
Warren KeyMelbourne Forest Racers8031878
James LoveDandenong Ranges Orienteering Club8654858
Greg PalmerNillumbik Emus Orienteering Club7207405
Andrew PerkinsDandenong Ranges Orienteering Club2128276
Rodney PhillipsCasuals VIC8657698
Roch PrendergastEureka Orienteers8000170
Graham WallisDandenong Ranges Orienteering Club8117885
Greg WilsonBushflyers8181070

Men 3 - Short Hard (17)

NameOrganisationPunching card number
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Club8065045
Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers8655035
Robert CollisCasuals VIC
John GavensBayside Kangaroos Orienteers8667795
Peter GroverDandenong Ranges Orienteering Club8001542
Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers8635942
Ian JohnsonCasuals VIC
David KnightBayside Kangaroos Orienteers8411006
Alan KüfferYarra Valley Orienteering Club1392591
Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110753
Wayne LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664299
Barry McCraeYarra Valley Orienteering Club8020382
Lincoln PatersonYarra Valley Orienteering Club8001529
Ron ScholesYarra Valley Orienteering Club2042976
Jacques SteenkampCasuals VIC
Greg TamblynBayside Kangaroos Orienteers9102279
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8641493

Men 4 - Moderate (10)

NameOrganisationPunching card number
Dale AtwellCasuals VIC
Isaac AtwellCasuals VIC
Paul AtwellCasuals VIC
Peter BeggsTuckonie Orienteering Club204101
Opus GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club
Aidan MayallBayside Kangaroos Orienteers1253122
John McGuinnessCasuals VIC2128283
Noel McVeyTuckonie Orienteering Club2042993
John RussellSouthern Highlands Orienteers353115
Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club8001591

Men 5 - Easy (7)

NameOrganisationPunching card number
Ian BakerBayside Kangaroos Orienteers204001
Joel CrothersDandenong Ranges Orienteering Club2110773
Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers204089
Connor JacksonBayside Kangaroos Orienteers2042978
Joshua LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110760
Brendan SullivanCasuals VIC
Tom SullivanCasuals VIC

Women 1 - Long Hard (16)

NameOrganisationPunching card number
Kate DavisBayside Kangaroos Orienteers0
Kate GavensBayside Kangaroos Orienteers8004659
Victoria GreenhanNillumbik Emus Orienteering Club7207981
Millie HinckfussCasuals VIC
Susan HinckfussCasuals VIC
Anna LocarniniCasuals VIC
Zoe MellingUringa Orienteers8647249
Elena MitovskaCasuals VIC
Heather O'DonnellYarra Valley Orienteering Club8001547
Arabella PhillipsEsk Valley8653103
Aislinn PrendergastEureka Orienteers8645246
Meg SudaCasuals VIC
Mia SudaCasuals VIC
Poppy SudaCasuals VIC
Tash ThackrayBayside Kangaroos Orienteers8633236
Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club8001549

Women 2 - Medium Hard (17)

NameOrganisationPunching card number
Samantha ClarksonCasuals VIC
Shannon CollaCasuals VIC
Wilma DelucaCasuals VIC
Zoe FlemingBayside Kangaroos Orienteers8635985
Emily GippCasuals VIC
Susan HallissyBushflyers8241070
Andrea JacksonDandenong Ranges Orienteering Club
Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers8269014
Lauren JacksonDandenong Ranges Orienteering Club
Melanie KentYarra Valley Orienteering Club8004487
Milla KeyMelbourne Forest Racers8002097
Moira KüfferYarra Valley Orienteering Club7204445
June LimCasuals VIC
Sarah LoveDandenong Ranges Orienteering Club8664310
Jennifer ReaneyCasuals VIC
Jayne SalesMelbourne Forest Racers1250780
Chelsea WallaceCasuals VIC

Women 3 - Short Hard (31)

NameOrganisationPunching card number
Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers204287
Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers8635901
Evelyn AngCasuals VIC
Jane BarnettBushflyers8518807
Sophie BestEsk Valley8517387
Sussan BestEsk Valley8635916
Allison BythCasuals VIC
Sue ChoyCasuals VIC
Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering Club8000172
Vida FoxMelbourne Forest Racers2043205
Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club8643993
Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club8657143
Nikolett HalmaiGaringal Orienteers8121083
Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers204284
Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers8664848
Helen JohnstonCasuals VIC
Margaret KerteszEureka Orienteers8001526
Hania LadaYarra Valley Orienteering Club204067
Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Club2110756
Sarah LeerCasuals VIC
Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers8667836
Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club8636569
Tricia OngCasuals VIC
Kate RiseleyMulti Terrain Bike Orienteers8002560
Carlie RussellCasuals VIC
Diana SketrieneCasuals VIC
Janetta SmithCasuals VIC204373
Ching TanCasuals VIC
Kha Huan TanCasuals VIC
Sharon TanDandenong Ranges Orienteering Club
Ronnie TrabantOrienteering Victoria

Women 4 - Moderate (10)

NameOrganisationPunching card number
Hannah AdamsBayside Kangaroos Orienteers406657
Kate FrancisCasuals VIC8647254
Ella LangYarra Valley Orienteering Club1204067
Sammy LoveDandenong Ranges Orienteering Club2099398
Barbara McCraeYarra Valley Orienteering Club8001516
Sonoka MiyakeCasuals VIC
Anne RobinsonBendigo Orienteers1395369
Danielle StottCasuals VIC8643880
Eleanor WilliamsEureka Orienteers8240107
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Club8001524

Women 5 - Easy (12)

NameOrganisationPunching card number
Harper DiasCasuals VIC
Lisa DraperYarra Valley Orienteering Club
Kathryn KnightBayside Kangaroos Orienteers2082537
Astuti KusumaningrumCasuals VIC
Lucy McGarvaCasuals VIC
Jessica PaulinCasuals VIC
Jacqueline PionanCasuals VIC
Lydia StottYarra Valley Orienteering Club220935
Ella SullivanCasuals VIC
Melissa SullivanCasuals VIC
Amy TingRed Roos8489848
Emily WardropYarra Valley Orienteering Club430993