Orienteering Australia

Official results for SOS Northside - Field of Mars, Ryde

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside - Field of Mars, Ryde
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 1 August 2020

Classes: Show all | Long Line Open | Long Line High School | Long Line Primary | Short Line Open | Short Line High School | Short Line Primary | Score Open | Score High School | Score Primary | Warm Up Open | Warm Up High School | Warm Up Primary | Group member or spectator

Long Line Open

4 300 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewan ShinglerBig Foot29:59
2Richard MorrisBennelong Northside30:56
3Shane DoyleUringa37:38
4Greg BarbourBig Foot37:47
5Istvan KerteszGaringal38:03
6Paula ShinglerBig Foot38:05
7Mark ShinglerBig Foot38:10
8Dylan ShermanBig Foot38:28
9Sarah RighettiUringa38:44
10James RighettiUringa39:25
11Tom KennedyGaringal40:21
12Aniko Fozo-KerteszGaringal40:53
13Andrew SmithGaringal41:58
14Toni BachvarovaGaringal44:23
15Peter FozoGaringal44:24
16Serena DoyleUringa44:57
17Bob MorganBennelong Northside45:41
18John BrayanGaringal46:01
19Ian McKenzieUringa46:50
20Andrew Mac DonaldBig Foot48:31
21Zoe MellingURN50:24
22Shiona WillIKO51:42
23Jamie KennedyGaringal52:09
23Rodney ParkinBennelong Northside52:09
25Rachael PovahBennelong Northside53:40
26Ian ClitheroeNo club membership54:33
27Andrew LopezNo club membership56:46
28Megan PackerNo club membership57:59
29Ellis LeungGaringal58:52
30Dmitry StukovWHO1:01:03
31Natalie GraingerGaringal1:02:54
32Samuel TsangBennelong Northside1:03:56
33Jim ForbesGaringal1:04:46
34Dan RedfernGaringal1:04:50
35Michelle PovahBennelong Northside1:07:34
36Nikolett HalmaiGaringal1:09:39
37Lynda CalderGaringal1:10:26
38Michael TavaresNo club membership1:19:48
39Tony McLennanNo club membership1:25:08
40Melanie ChristieUringa1:43:15
41Carol Anne El-ChaarUringa1:55:19
Catherine RileyNo club membershipmispunched
Terry BluettBennelong Northsidemispunched
Serje RobidouxUringamispunched
David MorleyNo club membershipmispunched

Long Line High School

4 300 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Riley GraingerGaringal35:01
2Cameron WillIKO38:56
3Louise BarbourBig Foot48:22
4Julia BarbourBig Foot49:59
5Eric Peilin LiuGaringal1:02:27
6Wil ThomasGON1:11:27
7Anthony PiGaringal1:36:51
Nick StanleyGaringalmispunched

Short Line Open

3 200 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGON28:15
2Jim MackayURN36:07
3Airdrie LongGaringal41:10
4Heidi MillissBennelong Northside51:14
5Bryony CoxGaringal54:05
6Keith GoodeBig Foot54:09
7John BulmanGaringal55:09
8Elizabeth BulmanGaringal55:25
9Helen MurphyUringa55:27
10Tim CoxGaringal57:09
11Ron JunghansGaringal57:39
12Ted MulherinWHO59:02
13Lorna McGheeBNN1:01:00
14Stephanie NichollsGaringal1:01:52
15Barbara DawsonGaringal1:02:22
16Dennis SparlingGaringal1:30:21
17Becki SteinGaringal1:36:00
18Simon MitchellNo club membership1:40:17
19Matilda PerrinNo club membership1:40:53
Dave LottyUringamispunched
Richard ThomasGONmispunched
Louise BrooksSHOOmispunched

Short Line High School

3 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maggie MackayNo club membership50:03
2Abigail McGheeNo club membership1:00:31
Mingzheng XieGaringalmispunched
Tyrone LuiNo club membershipmispunched
Antony H R ChenGaringalmispunched

Short Line Primary

3 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Olivia FuscaNo club membership1:18:27

Score Open

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew HuxleyGaringal35024:53
2Kurt PreshawNo club membership28040:45
3Stephany, Keira, Eli, Anya and AkreetiNo club membership20039:26
4Peter McConaghyGaringal18028:02
5Barbara JunghansGaringal14053:23
6Leona MackenzieNo club membership13050:29
7Charissa PatacsilNo club membership13050:30

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Vincent MorrisBennelong Northside29040:46

Score Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Pheobe BlanksBFN14049:25

Warm Up Open

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Simon MitchellNo club membership16:17
2Matilda PerrinNo club membership20:24
3Catherine RileyNo club membership24:42

Warm Up Primary

1 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nicola McConaghyGaringal14:13

Please report errors in the result list to the organiser.