Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series Junior League 1 Weston Park - Event A

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series Junior League 1 Weston Park - Event A
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 25 July 2020

Classes: Show all | Mod1 Mens Open | Mod1 Mens Junior | Mod1 Mens Masters | Mod1 Womens Open | Mod1 Womens Junior | Mod1 Womens Masters | Mod1 Team | Mod2 Mens Open | Mod2 Mens Junior | Mod2 Mens Masters | Mod2 Womens Open | Mod2 Womens Junior | Mod2 Womens Masters | Mod2 Team | Easy Mens Open | Easy Mens Junior | Easy Mens Masters | Easy Womens Open | Easy Womens Junior | Easy Womens Masters | Easy Team | VEasy Mens Open | VEasy Mens Junior | VEasy Mens Masters | VEasy Womens Open | VEasy Womens Junior | VEasy Womens Masters | VEasy Team

PO A

30 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Georgia HallamEasy: W Junior (5)30:1212:04
2Sanda HalpinEasy: W Junior (5)33:01+2:4913:12
2Robert FisherMod 2: M Masters (16)27:13+1:377:46
2Arlan LeaneVEasy: M Junior (2)16:58+2:5711:18
3Andrew KerrMod 1: M Junior (25)22:03+1:545:07
4Luca HoggMod 1: W Junior (5)36:08+4:548:24
4Owen RadajewskiMod 1: M Junior (25)25:41+5:325:58
5Thomas FisherMod 2: M Junior (16)32:21+13:479:14
7Elizabeth DunbarMod 2: W Masters (20)38:12+10:5610:54
7James HeyesMod 1: M Masters (29)25:44+5:135:59
8Layla GoshtiMod 2: W Junior (11)41:51+18:1011:57
8Deirdre SharkeyMod 1: W Masters (11)42:21+17:209:50
8Aidan GuinnessMod 2: M Junior (16)32:50+14:169:22
9Nathan GuinnessMod 1: M Masters (29)28:33+8:026:38
9Shannan ForrestMod 2: W Masters (20)38:32+11:1611:00
10Ann IngwersenMod 2: W Masters (20)40:16+13:0011:30
10Bill MonaghanMod 2: M Masters (16)44:55+19:1912:50
11Phil WalkerMod 1: M Masters (29)30:46+10:157:09
11Diana HallamMod 1: W Masters (11)48:35+23:3411:17
12Pat MiethkeMod 2: W Masters (20)40:53+13:3711:40
12Jon GlanvilleMod 1: M Masters (29)31:24+10:537:18
14John HardingMod 2: M Masters (16)1:00:31+34:5517:17
15Jill WalkerMod 2: W Masters (20)44:36+17:2012:44
16Erica LejinsMod 2: W Masters (20)45:57+18:4113:07
20Michael GuthrieMod 1: M Junior (25)38:49+18:409:01
21Anthony SlatyerMod 1: M Masters (29)38:23+17:528:55
23David HoggMod 1: M Masters (29)43:56+23:2510:13
Thurein HalpinEasy: M Junior (9)mispunched
Helen FisherMod 2: W Masters (20)mispunched
Narasimha Rao BandiMod 1: M Masters (29)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.