Orienteering Australia

Official results for O'Shea 2 Days - Rumbalara & Mount Penang, race 2 - Night event - Mount Penang

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: O'Shea 2 Days - Rumbalara & Mount Penang
Organiser: Central Coast Orienteers
Date: Saturday 6 March 2021 - Sunday 7 March 2021

Race 1 - Pairs Relay - RumbalaraRace 2 - Night event - Mount PenangRace 2 - Night event - Mount Penang (overall)Race 3 - Pairs Score - RumbalaraRace 3 - Pairs Score - Rumbalara (overall)

Classes: Show all | LP L | LP S | SP L | SP S | Long Pairs | Short Pairs | Short Indiv | Long Night | Medium Night | Short Night | Long Indiv | Medium Indiv | Short Indiv | Long Team | Short Team | Long Class | Medium Class | Short Class

Long Pairs - longer course

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Oskar MellaNewcastle Orienteering Club26:11
2Mark SchaeferCentral Coast Orienteers30:27+4:16
3Joel PutnamBennelong Northside Orienteers30:29+4:18
4Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers31:10+4:59
5Hamish MackieBig Foot Orienteers32:47+6:36 Download route in GPX format
6Andrew SmithGaringal Orienteers33:09+6:58
7Istvan KerteszGaringal Orienteers34:44+8:33
8Justin StaffordNewcastle Orienteering Club35:13+9:02
9Vivien de Remy de CourcellesWestern and Hills Orienteers35:43+9:32
10Melissa RobertsonCentral Coast Orienteers36:19+10:08
11Tim StrubeCentral Coast Orienteers47:47+21:36
12Luke WilmottCentral Coast Orienteers52:57+26:46
13Ian McKenzieUringa Orienteers53:47+27:36
14Peter HopperBennelong Northside Orienteers1:41:41+1:15:30
Brenton RaceCAS Ndisqualified
Damien EnderbyNewcastle Orienteering Clubdid not start

Long Pairs - shorter course

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Toni BachvarovaGaringal Orienteers29:30
2Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club29:37+0:07
3Peter FozoGaringal Orienteers29:38+0:08
4Dan MartinCentral Coast Orienteers30:02+0:32
5Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club30:19+0:49
6Brett SewellBennelong Northside Orienteers30:29+0:59
7Ken SchaeferCAS N30:37+1:07
8Arpad KocsikGaringal Orienteers32:14+2:44
9John BulmanGaringal Orienteers33:32+4:02
10Hanna BaracsiGaringal Orienteers34:15+4:45
11Emmanuelle ConvertWestern and Hills Orienteers37:29+7:59
12Colin PriceCentral Coast Orienteers38:04+8:34
13Sharon LambertBennelong Northside Orienteers39:11+9:41
14Melanie ChristieUringa Orienteers40:01+10:31
15David McGheeBennelong Northside Orienteers40:57+11:27
16David BowermanCentral Coast Orienteers47:10+17:40
17Peter OrrNewcastle Orienteering Club53:57+24:27
18Kelly MurphyCentral Coast Orienteers1:09:28+39:58
Amanda MackieBig Foot Orienteersmispunched
Phoebe DentCentral Coast Orienteersdid not start
Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteersdid not start
Bjorn MellaNewcastle Orienteering Clubdid not start

Short Pairs - longer course

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club21:49
2Nikolett HalmaiGaringal Orienteers26:12+4:23
3Jose ZapataRed Roos28:24+6:35
4Luca BaracsiGaringal Orienteers29:10+7:21
5Robyn PallasCentral Coast Orienteers38:30+16:41
6Maria OrrNewcastle Orienteering Club41:13+19:24
7Elizabeth BulmanGaringal Orienteers52:08+30:19
8Andrea LuxGaringal Orienteers1:04:00+42:11
Alice MartinCentral Coast Orienteersdid not start
Kate McKenzieCAS Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.