Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #6, Farrer Ridge - Event A

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #6, Farrer Ridge - Event A
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Saturday 29 August 2020

ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alan SargeantMod 2: Mens: Masters (24)47:25+20:1612:24

AO A

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Banjo Bluett-JonesVEasy: Womens: Junior (6)12:147:24
1Ryan HedgesEasy: Mens: Junior (7)19:308:40
1Shannon JonesMod 1: Womens: Masters (7)37:307:03
2Ingrid Shelton AgarMod 2: Womens: Junior (8)39:07+1:2610:14
4Rui Bluett-JonesVEasy: Womens: Junior (6)16:49+4:3510:11
7Zaf Bluett-JonesEasy: Mens: Junior (7)38:27+18:5717:05
8Stephen StillMod 1: Mens: Masters (25)43:24+14:098:10
9Jono LineenMod 1: Mens: Masters (25)45:02+15:478:28
10Jennifer WebbMod 2: Womens: Masters (25)48:35+13:2112:43
13Conor BendleMod 2: Mens: Masters (24)48:04+20:5512:34
John Shelton AgarMod 1: Mens: Masters (25)mispunched

BS A

48 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emily HinchcliffeEasy: Womens: Junior (9)18:418:18
1Carys ConnickMod 1: Womens: Open (1)52:119:49
1Patrick MillerMod 1: Mens: Junior (20)28:355:22
1David StocksMod 2: Mens: Junior (22)23:276:08
1Heidi WalterEasy: Womens: Masters (1)41:5018:35
2Jacob MillerMod 2: Mens: Junior (22)31:14+7:478:10
2Paul de JonghMod 1: Mens: Open (4)33:15+5:596:15
2Anastasia YeatesEasy: Womens: Junior (9)20:39+1:589:10
2Robert D'AscenzoMod 2: Mens: Open (2)59:27+0:2315:33
2Natalie MillerMod 1: Womens: Junior (4)46:39+1:028:47
2Ryan StocksMod 1: Mens: Junior (20)30:58+2:235:49
2Valerie BarkerMod 2: Womens: Masters (25)41:39+6:2510:54
3Ben MansellEasy: Mens: Junior (7)21:26+1:569:31
3Vicky MansellMod 2: Womens: Masters (25)42:06+6:5211:01
3Ken MansellMod 2: Mens: Masters (24)29:00+1:517:35
3Justine HobsonMod 1: Womens: Junior (4)54:09+8:3210:11
4Alison InglisMod 1: Womens: Masters (7)58:52+21:2211:05
4Naomi PentonEasy: Womens: Junior (9)23:21+4:4010:22
4Kenji WalterMod 2: Mens: Masters (24)30:44+3:358:02
4Amber WalterMod 2: Womens: Junior (8)50:09+12:2813:07
5Katherine HinchcliffeMod 2: Womens: Junior (8)52:05+14:2413:38
5Carol HardingMod 1: Womens: Masters (7)1:03:10+25:4011:53
5Toby LangMod 1: Mens: Junior (20)31:39+3:045:57
5Mia WithefordEasy: Womens: Junior (9)25:28+6:4711:19
5Charlie SeddonMod 2: Mens: Junior (22)33:47+10:208:50
6Katherine MaundrellMod 2: Womens: Junior (8)54:27+16:4614:15
6Jane BarnettMod 2: Womens: Masters (25)43:08+7:5411:17
6Matthew StocksMod 1: Mens: Masters (25)41:49+12:347:52
6Rachel PentonVEasy: Womens: Junior (6)34:40+22:2621:00
7Angus McKeeMod 2: Mens: Junior (22)33:48+10:218:50
7Chris StocksMod 2: Womens: Masters (25)44:31+9:1711:39
7Brendan WilsonMod 1: Mens: Junior (20)42:10+13:357:56
8Elizabeth AndersenMod 2: Womens: Junior (8)1:21:14+43:3321:15
8Joseph WilsonMod 1: Mens: Junior (20)49:53+21:189:23
9Michael D'AscenzoMod 2: Mens: Masters (24)45:23+18:1411:52
10Chris HinchcliffeMod 2: Mens: Masters (24)45:46+18:3711:58
13Joshua MansellMod 2: Mens: Junior (22)44:35+21:0811:40
14Tom de JonghMod 2: Mens: Masters (24)49:05+21:5612:50
14Mary BullockMod 2: Womens: Masters (25)53:54+18:4014:06
16Greg WilsonMod 1: Mens: Masters (25)1:00:14+30:5911:20
17Shelley SeddonMod 2: Womens: Masters (25)57:43+22:2915:06
19Jack GroseMod 1: Mens: Junior (20)1:28:14+59:3916:36
20Peter AndersenMod 2: Mens: Junior (22)1:24:04+1:00:3722:00
21Chris AndersenMod 2: Mens: Masters (24)1:25:24+58:1522:21
21Lynwen ConnickMod 2: Womens: Masters (25)59:36+24:2215:36
22Peter AntcliffMod 1: Mens: Masters (25)1:08:31+39:1612:54
23Robyn D'AscenzoMod 2: Womens: Masters (25)1:10:32+35:1818:27
25Josephine AndersenMod 2: Womens: Masters (25)1:26:09+50:5522:33

CAS A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Elise PalethorpeMod 1: Womens: Junior (4)45:378:35
1Clare AlderMod 2: Womens: Junior (8)37:419:51
8Braden McGrathMod 2: Mens: Masters (24)44:08+16:5911:33
16Elizabeth McGrathMod 2: Womens: Masters (25)55:18+20:0414:28

CC N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Nick DentMod 2: Mens: Masters (24)33:19+6:108:43
5Hilary WoodMod 2: Womens: Masters (25)42:34+7:2011:08

GS A

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nicholas BrennanMod 2: Mens: Junior (22)31:32+8:058:15
3Matthew PurcellMod 1: Mens: Open (4)36:48+9:326:55
6Christopher TaudevinEasy: Mens: Junior (7)32:34+13:0414:28
6Braedy JaugietisMod 1: Mens: Junior (20)37:57+9:227:08
7Cara DallistonMod 2: Womens: Junior (8)1:15:25+37:4419:44
8Justin KruseMod 2: Mens: Junior (22)34:34+11:079:02
9Will MadlMod 1: Mens: Junior (20)50:48+22:139:34
10Oliver GotzingerMod 2: Mens: Junior (22)40:52+17:2510:41
11John AllenMod 1: Mens: Junior (20)52:01+23:269:47
12Nicholas LawranceMod 2: Mens: Junior (22)42:46+19:1911:11
12Lachlan HoMod 1: Mens: Junior (20)54:25+25:5010:14
13Henry GotzingerMod 1: Mens: Junior (20)55:06+26:3110:22
15Daniel RossMod 2: Mens: Junior (22)53:39+30:1214:02
16Tom O'BrienMod 1: Mens: Junior (20)1:00:10+31:3511:19
16Nathan PearsonMod 2: Mens: Junior (22)54:02+30:3514:08
17Connor LineenMod 1: Mens: Junior (20)1:01:11+32:3611:31
18Sébastien BouMod 1: Mens: Junior (20)1:01:22+32:4711:33
18Kaelen SorensenMod 2: Mens: Junior (22)1:03:41+40:1416:40
19Haochen NiuMod 2: Mens: Junior (22)1:18:58+55:3120:40
Callum BennettMod 1: Mens: Junior (20)mispunched
William LavertyMod 2: Mens: Junior (22)mispunched
Matthew RobertsonMod 2: Mens: Junior (22)mispunched

MF V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sue KeyMod 1: Womens: Masters (7)1:04:23+26:5312:07

No club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Liesl HoroschunVEasy: Womens: Junior (6)21:53+9:3913:15

No club membership

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sarah BruceEasy: Teams (2)15:296:52
1Marco ErnstMod 2: Teams (1)42:0911:02
2Zoe SzeremetEasy: Teams (2)48:23+32:5421:30
2Joe BatchelorEasy: Mens: Junior (7)21:18+1:489:28
5Oliver BishopEasy: Mens: Junior (7)22:02+2:329:47
7Ruth MorrisonEasy: Womens: Junior (9)30:45+12:0413:40
17Matthew GibsonMod 2: Mens: Junior (22)1:03:17+39:5016:33
20Micheal ZampognaMod 2: Mens: Masters (24)1:21:51+54:4221:25
22Naren ChellapahMod 2: Mens: Masters (24)1:34:10+1:07:0124:39

OOB TJ Jiskra Otrokovice

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Vera KrajcovaMod 2: Womens: Masters (25)35:149:13
11Pavel KrajcaMod 1: Mens: Masters (25)48:24+19:099:06

PO A

32 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Joshua ManitiVEasy: Mens: Junior (1)30:4218:36
1Nikolaus ElzMod 2: Mens: Open (2)59:0415:27
2Michael RadajewskiMod 2: Mens: Masters (24)28:41+1:327:30
3Sanda HalpinEasy: Womens: Junior (9)22:10+3:299:51
3Tessa RadajewskiVEasy: Womens: Junior (6)16:32+4:1810:01
3Andrew KerrMod 1: Mens: Junior (20)31:33+2:585:56
3James HeyesMod 1: Mens: Masters (25)35:28+6:136:40
4Thurein HalpinEasy: Mens: Junior (7)21:55+2:259:44
4Owen RadajewskiMod 1: Mens: Junior (20)31:38+3:035:57
4Christine ManitiMod 2: Womens: Masters (25)42:33+7:1911:08
6Aurelie LeaneEasy: Womens: Junior (9)28:45+10:0412:46
6Robert FisherMod 2: Mens: Masters (24)35:18+8:099:14
8Caitlyn ManitiEasy: Womens: Junior (9)34:57+16:1615:32
8Deirdre SharkeyMod 2: Womens: Masters (25)48:00+12:4612:33
9Helen FisherMod 2: Womens: Masters (25)48:10+12:5612:36
9Tahlia ManitiEasy: Womens: Junior (9)41:15+22:3418:20
9Thomas FisherMod 2: Mens: Junior (22)38:29+15:0210:04
10Michael GuthrieMod 1: Mens: Junior (20)51:54+23:199:46
11Bryant AllenMod 2: Mens: Masters (24)46:35+19:2612:11
12Erica LejinsMod 2: Womens: Masters (25)52:48+17:3413:49
14Max BradleyMod 2: Mens: Junior (22)47:19+23:5212:23
15Jon GlanvilleMod 1: Mens: Masters (25)58:27+29:1211:00
15Johanna BradleyMod 2: Womens: Masters (25)54:49+19:3514:20
16John HardingMod 2: Mens: Masters (24)56:39+29:3014:49
17David HoggMod 2: Mens: Masters (24)59:26+32:1715:33
18Anthony SlatyerMod 1: Mens: Masters (25)1:04:31+35:1612:09
18Pat MiethkeMod 2: Womens: Masters (25)58:11+22:5715:13
19Elizabeth DunbarMod 2: Womens: Masters (25)59:09+23:5515:29
20Ann IngwersenMod 2: Womens: Masters (25)59:12+23:5815:29
22Barbara MartinMod 2: Womens: Masters (25)1:01:29+26:1516:05
23Bill MonaghanMod 2: Mens: Masters (24)1:56:50+1:29:4130:35
Narasimha Rao BandiMod 1: Mens: Masters (25)did not finish

RR A

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Rebecca TedeschiEasy: Womens: Open (1)27:0312:01
1Rob WalterMod 2: Mens: Masters (24)27:097:06
1Tomas KrajcaMod 1: Mens: Open (4)27:165:08
1Martin DentMod 1: Mens: Masters (25)29:155:30
2Kathie DentMod 1: Womens: Masters (7)38:05+0:357:10
2Tate NeedhamMod 1: Mens: Masters (25)32:52+3:376:11
2Layla DentVEasy: Womens: Junior (6)16:10+3:569:47
3Ariadna IskhakovaMod 2: Womens: Junior (8)48:57+11:1612:48
3Marina IskhakovaMod 1: Womens: Masters (7)46:43+9:138:47
4Andrew SlatteryMod 1: Mens: Open (4)39:26+12:107:25
4Jonathan RicksMod 1: Mens: Masters (25)36:13+6:586:49
4Elye DentMod 2: Mens: Junior (22)33:26+9:598:45
4Lauren CharlesMod 1: Womens: Junior (4)1:06:34+20:5712:32
5Hayden DentMod 2: Mens: Junior (22)33:47+10:208:50
5Leigh DickieMod 1: Mens: Masters (25)40:39+11:247:39
7Robert AllisonMod 2: Mens: Masters (24)42:07+14:5811:01
7Fedor IskhakovMod 1: Mens: Masters (25)42:16+13:017:57
7Penny BrothersMod 1: Womens: Masters (7)1:19:25+41:5514:57
10Eoin RotheryMod 1: Mens: Masters (25)46:21+17:068:43
11Max WalterMod 2: Mens: Junior (22)41:29+18:0210:51
11Judy AllisonMod 2: Womens: Masters (25)48:36+13:2212:43
12Jose ZapataMod 1: Mens: Masters (25)55:41+26:2610:29
13Kerryne JonesMod 2: Womens: Masters (25)53:37+18:2314:02
14Stephen GoggsMod 1: Mens: Masters (25)56:03+26:4810:33
14Tommy CharlesMod 1: Mens: Junior (20)57:33+28:5810:50
15Alex RicksMod 1: Mens: Junior (20)58:55+30:2011:05
15Jonathan PickeringMod 2: Mens: Masters (24)56:05+28:5614:40
17Hugh JorgensenMod 1: Mens: Masters (25)1:01:21+32:0611:33
19Michael TedeschiMod 2: Mens: Masters (24)1:12:37+45:2819:00
19Keith FifieldMod 1: Mens: Masters (25)1:05:25+36:1012:19
20Martin CharlesMod 1: Mens: Masters (25)1:06:21+37:0612:29
21Eric WainwrightMod 1: Mens: Masters (25)1:07:16+38:0112:40
23Bill JonesMod 1: Mens: Masters (25)1:15:44+46:2914:15
24Hind NeedhamMod 2: Womens: Masters (25)1:16:50+41:3620:06
24Michael BurtMod 1: Mens: Masters (25)1:20:00+50:4515:03
Robert MouattMod 2: Mens: Masters (24)mispunched

WE A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hermann WehnerVEasy: Mens: Masters (1)57:1234:40
13Andrew CheffersMod 1: Mens: Masters (25)55:47+26:3210:30
18John SuominenMod 2: Mens: Masters (24)1:01:26+34:1716:04

Please report errors in the result list to the organiser.