Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #8, National Arboretum - Event A

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #8, National Arboretum - Event A
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 12 September 2020

Classes: Show all | Mod1 MOpen | Mod1 MJunior | Mod1 MMaster | Mod1 WOpen | Mod1 WJunior | Mod1 WMaster | Mod1 Team | Mod2 MOpen | Mod2 MJunior | Mod2 MMaster | Mod2 WOpen | Mod2 WJunior | Mod2 WMaster | Mod2 Team | Easy MOpen | Easy MJunior | Easy MMaster | Easy WOpen | Easy WJunior | Easy WMaster | Easy Team | VEasy MOpen | VEasyMJunior | VEasyMMaster | VEasy WOpen | VEasyWJunior | VEasyWMaster | VEasy Team

PO A

39 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Nikolaus ElzMod 2: Mens: Open (1)42:5813:01
2Michelle CochraneEasy: Womens: Masters (4)35:06+1:5512:59
2Georgia HallamEasy: Womens: Junior (9)28:12+0:3710:26
2Arlan LeaneVEasy: Mens: Junior (4)18:54+0:4113:30
3Deirdre SharkeyMod 2: Womens: Masters (25)30:29+3:349:14
3Owen RadajewskiMod 1: Mens: Junior (23)28:08+2:245:18
3Robert FisherMod 2: Mens: Masters (18)26:18+6:537:58
5James HeyesMod 1: Mens: Masters (32)34:33+10:006:31
5Aurelie LeaneEasy: Womens: Junior (9)42:18+14:4315:40
6Caitlyn ManitiEasy: Womens: Junior (9)43:31+15:5616:07
6Charlie FeldEasy: Mens: Junior (10)30:56+4:2511:27
7Diana HallamMod 2: Womens: Masters (25)36:15+9:2010:59
7Tessa RadajewskiEasy: Womens: Junior (9)52:39+25:0419:30
8Ana HercegMod 1: Womens: Masters (13)44:00+11:368:18
8David HoggMod 2: Mens: Masters (18)40:33+21:0812:17
8Thomas FisherMod 2: Mens: Junior (18)32:08+13:369:44
8Tahlia ManitiEasy: Womens: Junior (9)57:44+30:0921:22
10Joshua ManitiEasy: Mens: Junior (10)59:19+32:4821:58
10Aidan GuinnessMod 2: Mens: Junior (18)42:37+24:0512:54
11Bill MonaghanMod 2: Mens: Masters (18)45:56+26:3113:55
12Jon GlanvilleMod 1: Mens: Masters (32)45:35+21:028:36
13Sanda HalpinMod 2: Womens: Junior (14)44:35+21:2013:30
13Helen FisherMod 2: Womens: Masters (25)41:33+14:3812:35
14Erica LejinsMod 2: Womens: Masters (25)41:47+14:5212:39
14Rohan HyslopMod 1: Mens: Masters (32)47:26+22:538:56
15John HardingMod 2: Mens: Masters (18)58:14+38:4917:38
15Shannan ForrestMod 2: Womens: Masters (25)42:28+15:3312:52
17Andrew Cumming ThomMod 1: Mens: Masters (32)51:34+27:019:43
17Michael GuthrieMod 1: Mens: Junior (23)52:42+26:589:56
17Barbara MartinMod 2: Womens: Masters (25)43:40+16:4513:13
18Anthony SlatyerMod 1: Mens: Masters (32)53:10+28:3710:01
18Elizabeth DunbarMod 2: Womens: Masters (25)44:17+17:2213:25
18Pat MiethkeMod 2: Womens: Masters (25)44:17+17:2213:25
25Bryant AllenMod 1: Mens: Masters (32)1:02:46+38:1311:50
27Ian CrellinMod 1: Mens: Masters (32)1:27:17+1:02:4416:28
Ann IngwersenMod 2: Womens: Masters (25)mispunched
Michael RadajewskiMod 1: Mens: Masters (32)mispunched
Narasimha Rao BandiMod 1: Mens: Masters (32)mispunched
Nathan GuinnessMod 1: Mens: Masters (32)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.