Orienteering Australia

Official results for ACT Metro Series: Junior League #9, Cork Oaks - Event A

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Metro Series: Junior League #9, Cork Oaks - Event A
Organiser: Abominable O-Men
Date: Saturday 19 September 2020

Classes: Show all | Mod1 MOpen | Mod1 MJunior | Mod1 MMaster | Mod1 WOpen | Mod1 WJunior | Mod1 WMaster | Mod1 Team | Mod2 MOpen | Mod2 MJunior | Mod2 MMaster | Mod2 WOpen | Mod2 WJunior | Mod2 WMaster | Mod2 Team | Easy MOpen | Easy MJunior | Easy MMaster | Easy WOpen | Easy WJunior | Easy WMaster | Easy Team | VEasy MOpen | VEasyMJunior | VEasyMMaster | VEasy WOpen | VEasyWJunior | VEasyWMaster | VEasy Team | Handicap

RR A

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Aoife RotheryMod 2: Womens: Junior19:267:28
1Martin DentMod 1: Mens: Masters15:264:17
1Elye DentMod 2: Mens: Junior14:325:35
2Andrew SlatteryMod 1: Mens: Open21:06+3:435:51
2Kerry DickieMod 2: Womens: Open40:27+11:0315:33
2Mace NeveMod 1: Womens: Masters22:59+1:116:23
2Jonathan PickeringMod 2: Mens: Masters19:54+2:237:39
2Hayden DentMod 2: Mens: Junior17:02+2:306:33
2Mark GregsonMod 1: Mens: Masters16:54+1:284:41
3Marina IskhakovaMod 1: Womens: Masters23:12+1:246:26
4Cath ChalmersMod 1: Womens: Masters25:05+3:176:58
4Layla DentVEasy: Womens: Junior20:34+8:1211:25
4Lauren CharlesMod 1: Womens: Junior39:21+12:5110:55
5Robert AllisonMod 2: Mens: Masters25:14+7:439:42
5Tate NeedhamMod 1: Mens: Masters19:58+4:325:32
5Ariadna IskhakovaMod 2: Womens: Junior24:33+5:079:26
6Jonathan RicksMod 1: Mens: Masters20:50+5:245:47
6Allison JonesMod 1: Womens: Masters26:25+4:377:20
6Veronika IskhakovaVEasy: Womens: Junior24:44+12:2213:44
7Kerryne JonesMod 2: Womens: Masters27:41+7:0110:38
9Rob WalterMod 1: Mens: Masters21:57+6:316:05
9Phoebe DentMod 1: Womens: Masters30:40+8:528:31
9Lola RattrayVEasy: Womens: Junior47:26+35:0426:21
9Amalia ZapataVEasy: Womens: Junior47:26+35:0426:21
10Eoin RotheryMod 1: Mens: Masters22:25+6:596:13
11Judy AllisonMod 2: Womens: Masters30:41+10:0111:48
11Alan ThompsonMod 2: Mens: Masters36:14+18:4313:56
11Max WalterMod 2: Mens: Junior37:16+22:4414:20
13Tommy CharlesMod 1: Mens: Junior31:07+13:398:38
16Robert MouattMod 2: Mens: Masters47:05+29:3418:06
17Fedor IskhakovMod 1: Mens: Masters26:27+11:017:20
19Hind NeedhamMod 2: Womens: Masters38:29+17:4914:48
20Penny BrothersMod 1: Womens: Masters54:32+32:4415:08
26Jose ZapataMod 1: Mens: Masters31:57+16:318:52
28Bill JonesMod 1: Mens: Masters32:43+17:179:05
31Hugh JorgensenMod 1: Mens: Masters34:07+18:419:28
34Michael BurtMod 1: Mens: Masters37:22+21:5610:22
36Keith FifieldMod 1: Mens: Masters38:46+23:2010:46
37Martin CharlesMod 1: Mens: Masters39:03+23:3710:50
39Eric WainwrightMod 1: Mens: Masters41:25+25:5911:30
40Maurice PattenMod 1: Mens: Masters43:35+28:0912:06
Alex RicksMod 1: Mens: Juniormispunched
Leigh DickieMod 1: Mens: Mastersmispunched
Kathie DentMod 1: Womens: Mastersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.