Orienteering Australia

Official results for ACT Midweek Series: Wanniassa Hills

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Wanniassa Hills
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 8 July 2020

AO A

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mark BourneMod 2: M: Masters (13)20:276:11
4Jane SayeMod 2: W: Masters (6)1:06:05+19:4020:01
5Jarrah BourneEasy: Teams (8)46:00+11:4916:18
5Mark BourneEasy: Teams (8)46:00+11:4916:18
6Conor BendleMod 2: M: Masters (13)49:30+29:0315:00

BS A

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tom DonaldEasy: Teams (8)34:1112:07
1Joshua MansellEasy: Teams (8)34:1112:07
2Carol HardingMod 1: W: Masters (3)1:02:38+14:3611:49
3Pauli PiiroinenMod 1: M: Open (3)1:34:15+55:2217:46
3Ben MansellEasy: Teams (8)40:00+5:4914:11
3Ken MansellEasy: Teams (8)40:00+5:4914:11
5Hannu ManneringMod 2: M: Masters (13)40:58+20:3112:24

DR V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Chris BendleMod 3: W: Masters (1)50:0025:15
7Merv BendleMod 2: M: Masters (13)51:17+30:5015:32

GS A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Matthew PurcellMod 1: M: Open (3)38:537:20

No club membership

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Millie McCabeMod 3: Teams (3)18:009:05
1Sam McCabeMod 3: Teams (3)18:009:05
1Shaun McCabeMod 3: Teams (3)18:009:05
2Craig GeorgeMod 2: M: Masters (13)33:55+13:2810:16
7Eden MitchellEasy: Teams (8)52:00+17:4918:26
7Peter MitchellEasy: Teams (8)52:00+17:4918:26
9Terry DonohoeMod 2: M: Masters (13)54:27+34:0016:30
Melissa ClarkeMod 1: W: Masters (3)did not finish

PO A

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Aidan GuinnessMod 2: M: Junior (1)39:4612:03
2Shannan ForrestMod 2: W: Masters (6)50:11+3:4615:12
3Nathan GuinnessMod 1: M: Masters (12)42:00+5:557:55
3Sue GarrMod 1: W: Masters (3)1:11:00+22:5813:23
3Sue PaiceMod 2: W: Masters (6)51:15+4:5015:31
5Tony GarrMod 1: M: Masters (12)51:03+14:589:37
6Anthony SlatyerMod 1: M: Masters (12)54:39+18:3410:18
8Bryant AllenMod 2: M: Masters (13)54:24+33:5716:29
10David HoggMod 1: M: Masters (12)1:16:02+39:5714:20
10John HardingMod 2: M: Masters (13)57:01+36:3417:16
11Lawrie BrownMod 2: M: Masters (13)57:05+36:3817:17
13Bill MonaghanMod 2: M: Masters (13)59:16+38:4917:57
Narasimha Rao BandiMod 1: M: Masters (12)did not finish
Geoff WoodMod 1: M: Masters (12)did not finish

RR A

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tate NeedhamMod 1: M: Masters (12)36:056:48
1Cath ChalmersMod 1: W: Masters (3)48:029:03
1Judy AllisonMod 2: W: Masters (6)46:2514:03
2Andrew SlatteryMod 1: M: Open (3)40:35+1:427:39
2Jonathan RicksMod 1: M: Masters (12)40:32+4:277:38
3Robert AllisonMod 2: M: Masters (13)38:24+17:5711:38
4Samuel WilsonMod 1: M: Masters (12)49:17+13:129:17
4Michael BurtMod 2: M: Masters (13)39:57+19:3012:06
5Edwina MulhearnMod 2: W: Masters (6)1:07:20+20:5520:24
6Ann SuttonMod 2: W: Masters (6)1:27:00+40:3526:21
7Stephen GoggsMod 1: M: Masters (12)55:10+19:0510:24
8Dean KenneallyMod 1: M: Masters (12)1:01:20+25:1511:34
9Keith FifieldMod 1: M: Masters (12)1:02:54+26:4911:52
11Eric WainwrightMod 1: M: Masters (12)1:24:23+48:1815:55
12John SuttonMod 1: M: Masters (12)1:30:30+54:2517:04
Alex RicksMod 1: M: Juniordid not finish

WE A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12John SuominenMod 2: M: Masters (13)58:10+37:4317:37

Please report errors in the result list to the organiser.