Orienteering Australia

Official results for ACT Midweek Series: Red Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Red Hill
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 5 August 2020

Classes: Show all | Mod1 Mens Open | Mod1 Mens Junior | Mod1 Mens Masters | Mod1 Womens Open | Mod1 Womens Junior | Mod1 Womens Masters | Mod1 Team | Mod2 Mens Open | Mod2 Mens Junior | Mod2 Mens Masters | Mod2 Womens Open | Mod2 Womens Junior | Mod2 Womens Masters | Mod2 Team

Mod 1: M: Masters

4 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark BourneAO A32:336:55
2Tate NeedhamRR A34:40+2:077:22
3James HeyesPO A37:40+5:078:00
4Jonathan RicksRR A38:14+5:418:08
5Eoin RotheryRR A45:25+12:529:39
6John ScownAO A48:18+15:4510:16
7Ken MansellBS A49:00+16:2710:25
8Dean KenneallyRR A49:41+17:0810:34
9Tony GarrPO A59:23+26:5012:38
10Eric WainwrightRR A1:01:43+29:1013:07
11Bill JonesRR A1:02:00+29:2713:11
12Geoff WoodPO A1:05:00+32:2713:49
13Michael BurtRR A1:08:23+35:5014:32
14Keith FifieldRR A1:08:59+36:2614:40
15Peter AntcliffBS A1:12:31+39:5815:25
16Roy MeuronenBS A1:14:17+41:4415:48
17Bryant AllenPO A1:15:16+42:4316:00
18Lawrie BrownPO A1:28:40+56:0718:51
19John SuttonRR A1:32:00+59:2719:34
20Jeff ByrneNo club membership2:47:10+2:14:3735:34

Mod 1: W: Masters

4 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cath ChalmersRR A46:479:57
2Carol HardingBS A1:01:03+14:1612:59
3Sue KeyMF V1:11:00+24:1315:06
4Colleen MockPO A1:25:00+38:1318:05
5Melek ByrneNo club membership2:47:10+2:00:2335:34

Mod 2: M: Masters

3 100 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew CheffersWE A32:4010:32
2Jonathan McLeanNo club membership41:07+8:2713:15
3Chris AndersenBS A43:01+10:2113:52
4David HoggPO A43:25+10:4514:00
5David AlderNo club membership47:30+14:5015:19
6Terry DonohoeNo club membership48:34+15:5415:40
7Bill MonaghanPO A49:37+16:5716:00
8John HardingPO A54:48+22:0817:40
9Narasimha Rao BandiPO A58:00+25:2018:42
10John SuominenWE A1:01:21+28:4119:47
11Mike McAuliffePO A1:10:07+37:2722:37
12Roger QuartermanNo club membership1:19:08+46:2825:31
Robert MouattRR Amispunched

Mod 2: W: Open

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felicity ZamboNo club membership41:1513:18
2Jane SayeAO A51:50+10:3516:43

Mod 2: W: Junior

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Clare AlderNo club membership41:2813:22

Mod 2: W: Masters

3 100 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Susanne HarryssonBS A38:2112:22
2Kerryne JonesBS A46:47+8:2615:05
3Diana HallamPO A48:14+9:5315:33
Ann SuttonRR Amispunched

Please report errors in the result list to the organiser.