Orienteering Australia

Official results for ACT Midweek Series: Red Hill

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Red Hill
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 5 August 2020

AO A

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mark BourneMod 1: M: Masters (20)32:336:55
2Jane SayeMod 2: W: Open (2)51:50+10:3516:43
6John ScownMod 1: M: Masters (20)48:18+15:4510:16

BS A

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Susanne HarryssonMod 2: W: Masters (4)38:2112:22
2Carol HardingMod 1: W: Masters (5)1:01:03+14:1612:59
2Kerryne JonesMod 2: W: Masters (4)46:47+8:2615:05
3Chris AndersenMod 2: M: Masters (13)43:01+10:2113:52
7Ken MansellMod 1: M: Masters (20)49:00+16:2710:25
15Peter AntcliffMod 1: M: Masters (20)1:12:31+39:5815:25
16Roy MeuronenMod 1: M: Masters (20)1:14:17+41:4415:48

MF V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sue KeyMod 1: W: Masters (5)1:11:00+24:1315:06

No club membership

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Felicity ZamboMod 2: W: Open (2)41:1513:18
1Clare AlderMod 2: W: Junior (1)41:2813:22
2Jonathan McLeanMod 2: M: Masters (13)41:07+8:2713:15
5Melek ByrneMod 1: W: Masters (5)2:47:10+2:00:2335:34
5David AlderMod 2: M: Masters (13)47:30+14:5015:19
6Terry DonohoeMod 2: M: Masters (13)48:34+15:5415:40
12Roger QuartermanMod 2: M: Masters (13)1:19:08+46:2825:31
20Jeff ByrneMod 1: M: Masters (20)2:47:10+2:14:3735:34

PO A

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3James HeyesMod 1: M: Masters (20)37:40+5:078:00
3Diana HallamMod 2: W: Masters (4)48:14+9:5315:33
4Colleen MockMod 1: W: Masters (5)1:25:00+38:1318:05
4David HoggMod 2: M: Masters (13)43:25+10:4514:00
7Bill MonaghanMod 2: M: Masters (13)49:37+16:5716:00
8John HardingMod 2: M: Masters (13)54:48+22:0817:40
9Tony GarrMod 1: M: Masters (20)59:23+26:5012:38
9Narasimha Rao BandiMod 2: M: Masters (13)58:00+25:2018:42
11Mike McAuliffeMod 2: M: Masters (13)1:10:07+37:2722:37
12Geoff WoodMod 1: M: Masters (20)1:05:00+32:2713:49
17Bryant AllenMod 1: M: Masters (20)1:15:16+42:4316:00
18Lawrie BrownMod 1: M: Masters (20)1:28:40+56:0718:51

RR A

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Cath ChalmersMod 1: W: Masters (5)46:479:57
2Tate NeedhamMod 1: M: Masters (20)34:40+2:077:22
4Jonathan RicksMod 1: M: Masters (20)38:14+5:418:08
5Eoin RotheryMod 1: M: Masters (20)45:25+12:529:39
8Dean KenneallyMod 1: M: Masters (20)49:41+17:0810:34
10Eric WainwrightMod 1: M: Masters (20)1:01:43+29:1013:07
11Bill JonesMod 1: M: Masters (20)1:02:00+29:2713:11
13Michael BurtMod 1: M: Masters (20)1:08:23+35:5014:32
14Keith FifieldMod 1: M: Masters (20)1:08:59+36:2614:40
19John SuttonMod 1: M: Masters (20)1:32:00+59:2719:34
Robert MouattMod 2: M: Masters (13)mispunched
Ann SuttonMod 2: W: Masters (4)mispunched

WE A

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andrew CheffersMod 2: M: Masters (13)32:4010:32
10John SuominenMod 2: M: Masters (13)1:01:21+28:4119:47

Please report errors in the result list to the organiser.