Orienteering Australia

Official results for ACT Midweek Series: Ginninderra Creek

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Midweek Series: Ginninderra Creek
Organiser: Orienteering ACT
Date: Wednesday 19 August 2020

Classes: Show all | Mod1 Mens Open | Mod1 Mens Junior | Mod1 Mens Masters | Mod1 Womens Open | Mod1 Womens Junior | Mod1 Womens Masters | Mod1 Team | Mod2 Mens Open | Mod2 Mens Junior | Mod2 Mens Masters | Mod2 Womens Open | Mod2 Womens Junior | Mod2 Womens Masters | Mod2 Team

Mod 1: M: Masters

5 300 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tate NeedhamRR A34:106:26
2Eoin RotheryRR A39:22+5:127:25
3Leigh DickieRR A41:35+7:257:50
4Ken MansellBS A41:52+7:427:53
5Jonathan RicksRR A44:21+10:118:22
6Stephen GoggsRR A46:20+12:108:44
7Ian FroudeIK N47:30+13:208:57
7John ScownAO A47:30+13:208:57
9Chris AndersenBS A49:25+15:159:19
9Geoff WoodPO A49:25+15:159:19
11Anthony PowellBS A49:30+15:209:20
12Tony GarrPO A51:47+17:379:46
13Bill JonesRR A54:35+20:2510:17
14Robert PetersAO A57:00+22:5010:45
15Anthony SlatyerPO A57:40+23:3010:52
16Maurice PattenRR A1:00:00+25:5011:19
17Bryant AllenPO A1:03:16+29:0611:56
18Keith FifieldRR A1:06:05+31:5512:28
19Eric WainwrightRR A1:06:16+32:0612:30
20Lawrie BrownPO A1:26:58+52:4816:24
21Narasimha Rao BandiPO A1:50:33+1:16:2320:51

Mod 1: W: Masters

5 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cath ChalmersRR A43:278:11
2Carol HardingBS A51:26+7:599:42
3Silke SpeierBS A54:00+10:3310:11
4Sue KeyMF V1:03:00+19:3311:53

Mod 2: M: Masters

3 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Christopher WardAO A34:449:38
2Roy MeuronenBS A45:15+10:3112:34
3John SuttonRR A49:20+14:3613:42
4Bill MonaghanPO A49:30+14:4613:45
5John HardingPO A1:01:17+26:3317:01
6Robert MouattRR A1:12:48+38:0420:13
7John SuominenWE A1:13:01+38:1720:16

Mod 2: W: Masters

3 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jane BarnettBS A40:0011:06
2Sue FroudeIK N47:22+7:2213:09
3Ann SuttonRR A1:07:00+27:0018:36

Mod 2: Teams

3 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1 Ron Garbutt / Denice Garbutt.59:3616:33

Please report errors in the result list to the organiser.