Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #1: Mount Stromlo High School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #1: Mount Stromlo High School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 5 July 2020

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

3 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jesse PiiroinenBushflyers29:019:40
2Andrew SlatteryRed Roos29:35+0:349:51
Robert D'AscenzoBushflyersmispunched

Men: Junior

3 000 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan StocksBushflyers22:527:37
2Braedy JaugietisGrammar Senior27:26+4:349:08
3Zac NeedhamRed Roos28:27+5:359:29
4Patrick Shelton AgarAbominable O-Men30:38+7:4610:12
5Alex RicksRed Roos32:24+9:3210:48
6Joshua MansellBushflyers35:26+12:3411:48
7Callum BennettGrammar Senior43:01+20:0914:20
8Ben MansellBushflyers50:52+28:0016:57
9Rose BiboudisBushflyers1:39:41+1:16:4933:13
Julian WilliamsonBushflyersmispunched
Owen RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Peter AndersenBushflyersdid not start
David StocksBushflyersdid not start
Bodie TerrillBushflyersdid not start
Brendan WilsonBushflyersdid not start
Joseph WilsonBushflyersdid not start

Men: Masters

3 000 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben RattrayRed Roos22:297:29
2Tate NeedhamRed Roos22:39+0:107:33
3Jonathan RicksRed Roos24:13+1:448:04
4Andy HoggParawanga Orienteers24:17+1:488:05
5Fedor IskhakovRed Roos27:11+4:429:03
6Martin WehnerWeston Emus28:54+6:259:38
7Ken MansellBushflyers30:24+7:5510:08
8James HeyesParawanga Orienteers31:27+8:5810:29
9Grant McDonaldAbominable O-Men31:32+9:0310:30
10Eoin RotheryRed Roos31:52+9:2310:37
11John Shelton AgarAbominable O-Men31:54+9:2510:38
12Leigh DickieRed Roos31:55+9:2610:38
13Phil WalkerParawanga Orienteers32:29+10:0010:49
14Jon GlanvilleParawanga Orienteers33:53+11:2411:17
15Stephen GoggsRed Roos34:11+11:4211:23
16Andrew HobsonBushflyers34:26+11:5711:28
17Andrew Cumming ThomOrienteering ACT34:54+12:2511:38
18Bruce BowenParawanga Orienteers35:34+13:0511:51
19Tony GarrParawanga Orienteers37:27+14:5812:29
20Ari PiiroinenBushflyers37:42+15:1312:34
21Peter AntcliffBushflyers38:02+15:3312:40
22Michael RadajewskiParawanga Orienteers39:04+16:3513:01
23Maurice PattenRed Roos42:30+20:0114:10
24Eric WainwrightRed Roos46:24+23:5515:28
25Keith FifieldRed Roos47:28+24:5915:49
26Robert AllisonRed Roos47:36+25:0715:52
27Bryant AllenParawanga Orienteers54:35+32:0618:11
28Alan ThompsonRed Roos57:07+34:3819:02
29John HardingParawanga Orienteers58:09+35:4019:23
30Michael TedeschiRed Roos1:04:52+42:2321:37
31Michael D'AscenzoBushflyers1:06:10+43:4122:03
32Mike BiboudisBushflyers1:13:34+51:0524:31
Darryl ErbacherParawanga Orienteersmispunched
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Mark BourneAbominable O-Menmispunched
John SuominenWeston Emusmispunched
Bill JonesOrienteering ACTmispunched
Chris AndersenBushflyersmispunched
Matthew StocksBushflyersmispunched
Greg TerrillBushflyersmispunched
Wayne GregsonRed Roosdid not start
Matthew PurcellGrammar Seniordid not start
Greg WilsonBushflyersdid not start

Women: Junior

3 000 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alice RadajewskiParawanga Orienteers41:0213:40
2Katy HoggParawanga Orienteers1:04:14+23:1221:24
3Ariadna IskhakovaRed Roos1:04:15+23:1321:25
4Veronika IskhakovaRed Roos1:04:22+23:2021:27
5Harriet WilliamsonBushflyers1:07:16+26:1422:25
Ingrid Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Layla GoshtiParawanga Orienteersmispunched
Ella HoggParawanga Orienteersmispunched
Aoife RotheryRed Roosmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Zoe TerrillBushflyersmispunched
Elizabeth AndersenBushflyersdid not start
Justine HobsonBushflyersdid not start

Women: Masters

3 000 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mace NeveRed Roos27:569:18
2Cath ChalmersRed Roos32:58+5:0210:59
3Silke SpeierBushflyers33:53+5:5711:17
4Edith GrayAbominable O-Men35:00+7:0411:40
5Natalie SmithParawanga Orienteers35:32+7:3611:50
6Tara SutherlandParawanga Orienteers36:41+8:4512:13
7Jo HobsonBushflyers39:18+11:2213:06
8Deirdre SharkeyParawanga Orienteers41:01+13:0513:40
9Liz AbbottParawanga Orienteers41:02+13:0613:40
10Mary McDonaldAbominable O-Men41:44+13:4813:54
11Carol HardingBushflyers42:16+14:2014:05
12Valerie BarkerBushflyers42:26+14:3014:08
13Jennifer WebbAbominable O-Men43:09+15:1314:23
14Judy AllisonRed Roos43:37+15:4114:32
15Kerry DickieRed Roos46:40+18:4415:33
16Pat MiethkeParawanga Orienteers47:08+19:1215:42
17Elizabeth DunbarParawanga Orienteers48:10+20:1416:03
18Hind NeedhamRed Roos53:12+25:1617:44
19Kirsten WehnerWeston Emus54:27+26:3118:09
20Kerryne JonesRed Roos56:48+28:5218:56
21Ann IngwersenParawanga Orienteers57:58+30:0219:19
22Sue GarrParawanga Orienteers1:06:47+38:5122:15
23Sally KingslandBushflyers1:07:24+39:2822:28
Jill WalkerParawanga Orienteersmispunched
Vicky MansellBushflyersmispunched
Susanne HarryssonBushflyersmispunched
Marina IskhakovaRed Roosmispunched
Chris StocksBushflyersmispunched
Robyn D'AscenzoBushflyersmispunched
Josephine AndersenBushflyersdid not start
Susan HallissyBushflyersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.