Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #6: Holy Family Primary, Gowrie

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #6: Holy Family Primary, Gowrie
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 18 October 2020

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

2 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul de JonghBushflyers11:594:26
2Tomas KrajcaRed Roos13:04+1:054:50
3Andrew SlatteryRed Roos14:15+2:165:16
4Nikolaus ElzParawanga Orienteers35:24+23:2513:06
Patrick MillerRed Roosdisqualified

Men: Junior

2 700 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby LangBushflyers13:014:49
2Owen RadajewskiParawanga Orienteers14:43+1:425:27
3Elye DentRed Roos14:44+1:435:27
4Duncan CurrieGaringal Orienteers15:59+2:585:55
5Alex RicksRed Roos19:20+6:197:09
6Joshua MansellBushflyers22:36+9:358:22
7Ben MansellBushflyers38:33+25:3214:16
8Peter AndersenBushflyers42:29+29:2815:44
Patrick Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Julian WilliamsonBushflyersmispunched
Hayden DentRed Roosmispunched
Connor DentRed Roosmispunched
Joseph WilsonBushflyersmispunched

Men: Masters

2 700 m, 38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew CraneAbominable O-Men11:414:19
2Martin DentRed Roos12:13+0:324:31
3Tate NeedhamRed Roos13:31+1:505:00
4Andy HoggParawanga Orienteers13:46+2:055:05
5Ben RattrayRed Roos13:50+2:095:07
6Ken MansellBushflyers14:46+3:055:28
7Eoin RotheryRed Roos15:59+4:185:55
8Matthew PurcellGrammar Senior16:31+4:506:07
9Jonathan RicksRed Roos17:27+5:466:27
10James HeyesParawanga Orienteers18:15+6:346:45
11Jon GlanvilleParawanga Orienteers19:26+7:457:11
12Tony GarrParawanga Orienteers20:10+8:297:28
13John ScownAbominable O-Men21:42+10:018:02
14Braden McGrathCAS A22:16+10:358:14
15Bill JonesOrienteering ACT23:01+11:208:31
16Greg WilsonBushflyers23:49+12:088:49
17Peter AntcliffBushflyers24:02+12:218:54
18Maurice PattenRed Roos24:16+12:358:59
19Michael BurtRed Roos24:49+13:089:11
20Robert AllisonRed Roos25:13+13:329:20
21Grant BluettAbominable O-Men26:29+14:489:48
22Martin WehnerWeston Emus31:33+19:5211:41
23Keith FifieldRed Roos32:46+21:0512:08
24Bryant AllenParawanga Orienteers33:49+22:0812:31
25John HardingParawanga Orienteers39:28+27:4714:37
26John SuominenWeston Emus40:45+29:0415:05
27Mike BiboudisBushflyers41:42+30:0115:26
28Michael TedeschiRed Roos43:50+32:0916:14
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Bruce BowenParawanga Orienteersmispunched
Pavel KrajcaOOB TJ Jiskra Otrokovicemispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
Mark BourneAbominable O-Menmispunched
John Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Andrew Cumming ThomOrienteering ACTmispunched
Chris AndersenBushflyersmispunched
David JenkinsBushflyersmispunched
Michael RadajewskiParawanga Orienteersmispunched

Women: Open

2 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felicity ZamboBushflyers20:207:31
2Rebecca TedeschiRed Roos35:50+15:3013:16

Women: Junior

2 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miho YamazakiParawanga Orienteers19:407:17
2Zoe TerrillBushflyers24:52+5:129:12
3Alice RadajewskiParawanga Orienteers25:14+5:349:20
4Elizabeth AndersenBushflyers34:46+15:0612:52
5Layla GoshtiParawanga Orienteers43:03+23:2315:56
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Libby No club membershipmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersdid not start

Women: Masters

2 700 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men13:164:54
2Kathie DentRed Roos15:08+1:525:36
3Grace CraneAbominable O-Men16:14+2:586:00
4Cath ChalmersRed Roos19:05+5:497:04
5Susanne HarryssonBushflyers20:48+7:327:42
6Vera KrajcovaOOB TJ Jiskra Otrokovice23:19+10:038:38
7Sue GarrParawanga Orienteers23:30+10:148:42
8Anna HasanParawanga Orienteers23:58+10:428:52
9Carol HardingBushflyers24:07+10:518:55
10Deirdre SharkeyParawanga Orienteers25:14+11:589:20
11Jane BarnettBushflyers26:43+13:279:53
12Ann ScownAbominable O-Men29:46+16:3011:01
13Pat MiethkeParawanga Orienteers30:33+17:1711:18
14Mary BullockBushflyers30:41+17:2511:21
15Judy AllisonRed Roos32:16+19:0011:57
16Silke SpeierBushflyers33:23+20:0712:21
17Barbara MartinParawanga Orienteers34:28+21:1212:45
18Susan HallissyBushflyers36:36+23:2013:33
19Hind NeedhamRed Roos38:46+25:3014:21
20Josephine AndersenBushflyers42:40+29:2415:48
Edith GrayAbominable O-Menmispunched
Elizabeth DunbarParawanga Orienteersmispunched
Vicky MansellBushflyersmispunched
Ana HercegParawanga Orienteersmispunched
Natalie SmithParawanga Orienteersmispunched
Mace NeveRed Roosmispunched
Ann IngwersenParawanga Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.