Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #7: St Jude's Primary

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #7: St Jude's Primary
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 8 November 2020

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRed Roos16:425:45
2Paul de JonghBushflyers17:27+0:456:01
3Andrew SlatteryRed Roos19:48+3:066:49
4Nikolaus ElzParawanga Orienteers43:23+26:4114:57

Men: Junior

2 900 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick MillerBushflyers16:185:37
2Andrew KerrParawanga Orienteers17:16+0:585:57
3Ryan StocksBushflyers17:25+1:076:00
4Toby LangBushflyers20:27+4:097:03
5Owen RadajewskiParawanga Orienteers21:48+5:307:31
6David StocksBushflyers22:24+6:067:43
7Patrick Shelton AgarAbominable O-Men25:40+9:228:51
8Hayden DentRed Roos25:45+9:278:52
9James DaltonNo club membership1:05:12+48:5422:28
Lucas AndersonNo club membershipmispunched
Thomas AndersonNo club membershipmispunched
Peter AndersenBushflyersmispunched
Elye DentRed Roosmispunched
Matthew DaltonNo club membershipmispunched
William DaltonNo club membershipmispunched
Joseph WilsonBushflyersmispunched
Brendan WilsonBushflyersmispunched
Joseph and Tom RansomNo club membershipdid not finish

Men: Masters

2 900 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin DentRed Roos16:205:37
2Mark BourneAbominable O-Men17:17+0:575:57
3Ben RattrayRed Roos18:27+2:076:21
4Tate NeedhamRed Roos18:50+2:306:29
5Andy HoggParawanga Orienteers19:08+2:486:35
6Grant BluettAbominable O-Men19:23+3:036:41
7Matthew StocksBushflyers20:25+4:057:02
8Eoin RotheryRed Roos21:09+4:497:17
9Matthew PurcellGrammar Senior21:19+4:597:21
10James HeyesParawanga Orienteers22:50+6:307:52
11Chris AndersenBushflyers27:19+10:599:25
12Grant McDonaldAbominable O-Men27:27+11:079:27
13Andrew HobsonBushflyers27:38+11:189:31
14Bruce BowenParawanga Orienteers27:41+11:219:32
15Bill JonesRed Roos29:45+13:2510:15
16Jon GlanvilleParawanga Orienteers30:04+13:4410:22
17Andrew Cumming ThomOrienteering ACT30:32+14:1210:31
18Greg WilsonBushflyers32:04+15:4411:03
19Peter AntcliffBushflyers33:28+17:0811:32
20Greg JolleyParawanga Orienteers35:29+19:0912:14
21Michael BurtRed Roos36:47+20:2712:41
22Robert AllisonRed Roos39:01+22:4113:27
23David JenkinsBushflyers39:34+23:1413:38
24Pavel KrajcaOOB TJ Jiskra Otrokovice39:44+23:2413:42
25David HoggParawanga Orienteers41:41+25:2114:22
26Martin WehnerWeston Emus42:05+25:4514:30
27Bryant AllenParawanga Orienteers47:10+30:5016:15
28John HardingParawanga Orienteers56:16+39:5619:24
29John SuominenWeston Emus57:02+40:4219:40
Michael TedeschiRed Roosmispunched
Jonathan RicksRed Roosmispunched
Darryl ErbacherOrienteering ACTmispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Mike BiboudisBushflyersdid not finish

Women: Open

2 900 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca TedeschiRed Roos42:0714:31

Women: Junior

2 900 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Justine HobsonBushflyers25:488:53
2Miho YamazakiParawanga Orienteers28:06+2:189:41
3Aoife RotheryRed Roos32:50+7:0211:19
4Elizabeth AndersenBushflyers44:23+18:3515:18
5Alice RadajewskiParawanga Orienteers48:53+23:0516:51
6Monica ThomasNo club membership49:02+23:1416:54
7Nina SakamotoNo club membership1:31:33+1:05:4531:34
Laura ThomasNo club membershipmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Olive DaltonNo club membershipmispunched
Alexandra JolleyParawanga Orienteersdid not finish

Women: Masters

2 900 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men19:286:42
2Kathie DentRed Roos22:27+2:597:44
3Jo AllisonRed Roos22:34+3:067:46
4Ana HercegParawanga Orienteers24:04+4:368:17
5Cath ChalmersRed Roos26:09+6:419:01
6Natalie SmithParawanga Orienteers27:18+7:509:24
7Susanne HarryssonBushflyers29:13+9:4510:04
8Deirdre SharkeyParawanga Orienteers29:28+10:0010:09
9Edith GrayAbominable O-Men30:46+11:1810:36
10Chris StocksBushflyers31:28+12:0010:51
11Carol HardingBushflyers31:58+12:3011:01
12Mary McDonaldAbominable O-Men32:30+13:0211:12
13Jennifer WebbAbominable O-Men32:31+13:0311:12
14Liz AbbottParawanga Orienteers32:37+13:0911:14
15Valerie BarkerBushflyers32:47+13:1911:18
16Anna HasanParawanga Orienteers33:35+14:0711:34
17Jane BarnettBushflyers34:08+14:4011:46
18Judy AllisonRed Roos34:37+15:0911:56
19Elizabeth DunbarParawanga Orienteers40:50+21:2214:04
20Barbara MartinParawanga Orienteers41:12+21:4414:12
21Hind NeedhamRed Roos41:34+22:0614:20
22Susan HallissyBushflyers45:18+25:5015:37
23Jackie TrotterOrienteering ACT46:49+27:2116:08
24Josephine AndersenBushflyers50:56+31:2817:33
25Jill WalkerParawanga Orienteers54:24+34:5618:45
26Jenna LinehanRed Roos1:51:34+1:32:0638:28
Mace NeveRed Roosmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.