Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #8: Namadgi School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #8: Namadgi School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 29 November 2020

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

3 400 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRed Roos19:115:38
2Paul de JonghBushflyers19:48+0:375:49
3Andrew SlatteryRed Roos24:08+4:577:05

Men: Junior

3 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksCBR Cockatoos20:516:07
2Ryan StocksBushflyers22:29+1:386:36
3Owen RadajewskiParawanga Orienteers22:37+1:466:39
4Braedy JaugietisGrammar Senior25:34+4:437:31
5Joseph WilsonBushflyers27:21+6:308:02
6Peter AndersenBushflyers1:09:22+48:3120:24
Lucas AndersonNo club membershipmispunched
Thomas AndersonNo club membershipmispunched
Alex RicksRed Roosmispunched

Men: Masters

3 400 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark BourneAbominable O-Men19:115:38
2Matthew StocksBushflyers23:18+4:076:51
3Fedor IskhakovRed Roos25:36+6:257:31
4Tate NeedhamRed Roos26:15+7:047:43
5Michael RadajewskiParawanga Orienteers27:13+8:028:00
6Jon GlanvilleParawanga Orienteers27:52+8:418:11
7Phil WalkerParawanga Orienteers27:53+8:428:12
8John Shelton AgarAbominable O-Men29:08+9:578:34
9Grant McDonaldAbominable O-Men29:48+10:378:45
10Chris AndersenBushflyers29:54+10:438:47
11Rohan HyslopParawanga Orienteers30:06+10:558:51
12Bruce BowenParawanga Orienteers31:08+11:579:09
13Tony GarrParawanga Orienteers31:52+12:419:22
14Stephen GoggsRed Roos31:57+12:469:23
15Bruce BarnettBushflyers32:14+13:039:28
16Andrew HobsonBushflyers32:18+13:079:30
17Colin PriceCentral Coast Orienteers34:53+15:4210:15
18Greg WilsonBushflyers35:44+16:3310:30
19Darryl ErbacherOrienteering ACT36:49+17:3810:49
20Peter AntcliffBushflyers36:58+17:4710:52
21Maurice PattenRed Roos39:01+19:5011:28
22Michael BurtRed Roos41:03+21:5212:04
23David HoggParawanga Orienteers41:30+22:1912:12
24Keith FifieldRed Roos42:34+23:2312:31
25Martin WehnerWeston Emus44:53+25:4213:12
26Robert AllisonRed Roos45:15+26:0413:18
27Bryant AllenParawanga Orienteers47:14+28:0313:53
28John SuominenWeston Emus1:00:14+41:0317:42
Matthew PurcellGrammar Seniormispunched
Bill JonesRed Roosmispunched
Hugh JorgensenRed Roosmispunched
Andrew Cumming ThomOrienteering ACTmispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
Hermann WehnerWeston Emusmispunched

Women: Junior

3 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Justine HobsonBushflyers30:008:49
2Ingrid Shelton AgarAbominable O-Men39:21+9:2111:34
3Annabel BathgateNo club membership45:52+15:5213:29
4Alice RadajewskiParawanga Orienteers49:18+19:1814:30
5Luca HoggParawanga Orienteers49:23+19:2314:31
6Ariadna IskhakovaRed Roos50:29+20:2914:50
7Elizabeth AndersenBushflyers58:50+28:5017:18
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Veronika IskhakovaRed Roosmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched

Women: Masters

3 400 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men23:266:53
2Marina IskhakovaRed Roos26:51+3:257:53
3Ana HercegParawanga Orienteers27:50+4:248:11
4Toni BrownBushflyers28:09+4:438:16
5Cathy HoggParawanga Orienteers31:02+7:369:07
6Mary McDonaldAbominable O-Men34:24+10:5810:07
7Edith GrayAbominable O-Men35:05+11:3910:19
8Deirdre SharkeyParawanga Orienteers35:27+12:0110:25
9Chris StocksBushflyers36:08+12:4210:37
10Sue GarrParawanga Orienteers36:21+12:5510:41
11Jenna LinehanRed Roos37:10+13:4410:55
12Judy AllisonRed Roos37:19+13:5310:58
13Liz AbbottParawanga Orienteers37:50+14:2411:07
14Jennifer WebbAbominable O-Men38:06+14:4011:12
15Elizabeth DunbarParawanga Orienteers41:46+18:2012:17
16Mace NeveRed Roos42:48+19:2212:35
17Susan HallissyBushflyers43:43+20:1712:51
18Michelle CochraneParawanga Orienteers43:51+20:2512:53
19Barbara MartinParawanga Orienteers45:27+22:0113:22
20Kirsten WehnerWeston Emus47:09+23:4313:52
21Ann IngwersenParawanga Orienteers48:27+25:0114:15
22Pat MiethkeParawanga Orienteers48:32+25:0614:16
23Josephine AndersenBushflyers1:09:52+46:2620:32
24Hind NeedhamRed Roos1:56:37+1:33:1134:17
Robyn PallasCentral Coast Orienteersmispunched
Jane BarnettBushflyersmispunched
Carol HardingBushflyersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.