Orienteering Australia

Official results for River Bay Orienteering Series #3 Sans Souci

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: River Bay Orienteering Series #3 Sans Souci
Organisers: Illawarra Kareelah Orienteers / Uringa Orienteers
Date: Sunday 15 November 2020

Classes: Show all | Men Long Line | Women Long Line | Men Medium Line | Women Medium Line | Short Line | Men Score | Women Score | Volunteer | Spectator

Men Long Line

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard MorrisBennelong Northside Orienteers26:42
2Ant NolanUringa Orienteers31:00
3Alex MorrisNo club membership31:21
4John MurrayWestern and Hills Orienteers37:27
5Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers39:40
6Matthew RiedyIllawarra Kareelah Orienteers40:57
7Miles EllisBig Foot Orienteers42:42
8Henry OrozcoUringa Orienteers42:56
9Hugh JorgensenRed Roos44:44
10Paul ColemanNo club membership45:32
11William NolanUringa Orienteers45:35
12Mike HindleyVortex AR45:49
13Matt PetersUringa Orienteers58:48
Jim MackayUringa Orienteersmispunched
Justin MurrayWestern and Hills Orienteersmispunched

Women Long Line

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Serena DoyleUringa Orienteers34:42
2Emmi de MestreIllawarra Kareelah Orienteers40:56
3Elizabeth WoodgateIllawarra Kareelah Orienteers43:58
4Melanie ChristieUringa Orienteers48:45
5Jialu MengNo club membership55:08
6Fiona CroftCAS N55:32
7Thuy HoBig Foot Orienteers57:34

Men Medium Line

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rhett DoyleIllawarra Kareelah Orienteers33:08
2Garry StewartSouthern Highlands Orienteers34:04
3Jonathan NolanUringa Orienteers34:44
4Michael HanrattyGaringal Orienteers48:48
5Dick OgilvieUringa Orienteers53:43
6Matthew SheatherIllawarra Kareelah Orienteers54:26
7Rowan LeavoldCAS N1:03:47
8Brendan MahoneyNo club membership1:04:39
9Elliot VeerhuisUringa Orienteers1:04:49
10Hamish BellNo club membership1:15:48
Mitchell GrubitsNo club membershipmispunched

Women Medium Line

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Heidi MillissBennelong Northside Orienteers28:24
2Maggie MackayUringa Orienteers34:57
3Jane BolandUringa Orienteers35:24
4Barbara DawsonGaringal Orienteers35:31
5Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers36:17
6Sandra StewartSouthern Highlands Orienteers41:38
7Sue ThomsonGaringal Orienteers42:35
8Vicki WilmottIllawarra Kareelah Orienteers47:08
9Susan LeavoldCAS N1:21:11
10Louise BrooksSouthern Highlands Orienteers1:24:24

Short Line

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Harrison GrubitsNo club membership14:35
2Milla and Daniel ClementUringa Orienteers21:26
3Dave LottyUringa Orienteers22:12
4Maureen OgilvieUringa Orienteers22:50
5Zac KerrisonCAS N24:35
6Shannen HindleyVortex AR26:21
Jack DempseySouthern Highlands Orienteersmispunched
Aurelia FabrisNo club membershipmispunched
Orlando FabrisCAS Nmispunched

Men Score

18 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Aidan DawsonGaringal Orienteers600039:00
2Simon MurphyUringa Orienteers600040:40
3Shane DoyleUringa Orienteers595546:00
4Stuart FordIllawarra Kareelah Orienteers580040:11
5Christopher FrainGaringal Orienteers5406056:18
6Richard WardlowUringa Orienteers5352549:16
7David GreenIllawarra Kareelah Orienteers525545:01
8Glenn HaywardIllawarra Kareelah Orienteers5252549:28
9Istvan GrubitsNo club membership465545:38
10Gareth StearnNo club membership4653551:53
11Paul VeerhuisUringa Orienteers440040:04
12Ian McKenzieUringa Orienteers4051951:23:16
13Keith GoodeBig Foot Orienteers390042:05
14Gabriel PhillipsUringa Orienteers380039:19
15Anthony SaveskiNo club membership380042:28
16Martin CroninSouthern Highlands Orienteers3154553:02
17Barry PearceWestern and Hills Orienteers2755555:26
18Gary GloverGaringal Orienteers2351547:37

Women Score

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rochelle CoxGaringal Orienteers5603050:37
2Zoe MellingUringa Orienteers5455555:55
3Linda SestaUringa Orienteers530042:56
4Angela HaynesBig Foot Orienteers450044:14
5Yi Ping TanUringa Orienteers450044:55
6Natalya FilippovaIllawarra Kareelah Orienteers440043:32
7Angela VeerhuisNo club membership360031:17
8Frances RichardsUringa Orienteers340036:32
9Stephanie MurphyNo club membership340043:59
10Amelia WalshUringa Orienteers300044:28
11Yvonne FilleryWestern and Hills Orienteers2753551:45

Please report errors in the result list to the organiser.