Orienteering Australia

Official results for Snug Primary - Southern Local Sprint 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Snug Primary - Southern Local Sprint 2
Organiser: Australopers
Date: Saturday 15 August 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

2 075 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oskar BucirdeEsk Valley13:576:43
2Niko StonerAustralopers15:18+1:217:22
3Will WhittingtonAustralopers15:25+1:287:25
4Euan BestEsk Valley15:28+1:317:27
5Simon LouisAustralopers16:21+2:247:52
6Arabella PhillipsEsk Valley16:27+2:307:55
7Riley KerrEsk Valley16:45+2:488:04
8Mikayla CooperAustralopers17:13+3:168:17
9Matthew CohenAustralopers17:15+3:188:18
10Ben PoortenaarAustralopers17:17+3:208:19
11Bayley FisherEsk Valley17:42+3:458:31
12Jeff DunnAustralopers17:46+3:498:33
13Zali McCombAustralopers17:57+4:008:39
14Jonathan McCombAustralopers18:12+4:158:46
15Cathy McCombAustralopers18:18+4:218:49
16Tom PoortenaarAustralopers18:26+4:298:53
17Sebastian BurgessAustralopers18:56+4:599:07
18Michelle ElsCasuals TAS19:18+5:219:18
19Phil BestEsk Valley19:43+5:469:30
20Simon PhillipsEsk Valley19:45+5:489:31
21Jett McCombAustralopers19:56+5:599:36
22Marcus DegenaarAustralopers20:05+6:089:40
23Mark WestAustralopers20:30+6:339:52
24Tara PowellAustralopers21:43+7:4610:27
25Mick CooperAustralopers21:57+8:0010:34
26Sophie BestEsk Valley22:39+8:4210:54
27Simon StubbsAustralopers22:54+8:5711:02
28Kim CarrollAustralopers23:13+9:1611:11
29Alison StubbsAustralopers23:41+9:4411:24
30Quinn BissettPathfinders24:39+10:4211:52
31Diana Cossar-BurgessAustralopers25:19+11:2212:12
32Owen MulcahyAustralopers25:39+11:4212:21
33Meisha AustinAustralopers25:42+11:4512:23
34Thomas Powell-DaviesAustralopers25:47+11:5012:25
34Gayle WestAustralopers25:47+11:5012:25
36Lucy HawthorneAustralopers26:23+12:2612:42
37Paul PacqueEsk Valley26:30+12:3312:46
38Hermione Powell-DaviesAustralopers28:04+14:0713:31
39Brea AndrewarthaEsk Valley28:13+14:1613:35
40Charles DragarAustralopers30:16+16:1914:35
41Michael DowlingAustralopers31:14+17:1715:03
42Neil HawthorneAustralopers33:33+19:3616:10
43Jo-Anne BissettPathfinders45:54+31:5722:07
Sussan BestEsk Valleymispunched
Anthony StonerAustralopersmispunched

Medium

1 400 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kris ClausonAustralopers11:468:24
2Liana StubbsAustralopers13:20+1:349:31
3Sue HancockAustralopers14:20+2:3410:14
4Chris BrownEsk Valley15:22+3:3610:58
5Sally WayteAustralopers16:04+4:1811:28
5Katie ClausonAustralopers16:04+4:1811:28
7Lindsay PenderAustralopers16:11+4:2511:33
8Russell KerrEsk Valley16:25+4:3911:43
9Bert ElsonAustralopers17:08+5:2212:14
10Callum DegenaarAustralopers17:23+5:3712:25
11Kate LucasAustralopers17:34+5:4812:32
12Martin BicevskisAustralopers18:11+6:2512:59
13Miriam PalmerAustralopers18:13+6:2713:00
14Mark HeyAustralopers18:31+6:4513:13
15Shey BissettPathfinders19:12+7:2613:42
16Janet BushAustralopers20:14+8:2814:27
17Ian RathboneAustralopers20:20+8:3414:31
18Rod BissettPathfinders20:27+8:4114:36
19Mutong WangCasuals TAS20:32+8:4614:40
20Isaac MeosCasuals TAS20:34+8:4814:41
21Sally CraneCasuals TAS20:43+8:5714:47
22Greg HawthorneAustralopers21:21+9:3515:15
23Renny DuckettAustralopers21:37+9:5115:26
24Jan HardyAustralopers21:53+10:0715:37
25Mike CalderAustralopers22:20+10:3415:57
26Sandi PowellAustralopers23:31+11:4516:47
27Jane CalderAustralopers23:32+11:4616:48
28Julia Powell-DaviesAustralopers25:31+13:4518:13
29Sally SalierAustralopers29:16+17:3020:54
30Beverley MillerAustralopers32:17+20:3123:03
31Wendy AndrewarthaAustralopers32:38+20:5223:18
32Barbara TassellAustralopers32:48+21:0223:25
33Dario RodriguezAustralopers36:44+24:5826:14
Warwick MooreAustralopersmispunched
Valerie BrammallEsk Valleymispunched
Geoff PowellAustralopersmispunched
Eddie StonerAustralopersmispunched
Hilary CaneAustralopersmispunched
Kate HammertonCasuals TASnot competing

Short

750 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Josiah RalphCasuals TAS7:5810:37
2Mutong WangCasuals TAS7:59+0:0110:38
3Isaac MeosCasuals TAS8:05+0:0710:46
4Esta BirdahicAustralopers8:58+1:0011:57
5Kate HammertonCasual9:21+1:2312:28
6Oliver ThiessenCasuals TAS13:03+5:0517:24
7Simon ThiessenCasuals TAS14:28+6:3019:17
8Sophia ThiessenCasuals TAS14:30+6:3219:20
9Jigar PatelCasuals TAS14:35+6:3719:26
10Rebekah YostCasuals TAS14:39+6:4119:32
11Heta PatelCasuals TAS14:40+6:4219:33
12Rodney MillerAustralopers15:00+7:0220:00
13Leo ResvanisCasuals TAS19:13+11:1525:37
14Nadine AbelaCasuals TAS19:18+11:2025:44
15Krinu UlakCasuals TAS27:14+19:1636:18
16Arika UlakCasuals TAS27:26+19:2836:34
AnonymousCasuals TASmispunched
MatildaCasuals TASmispunched
Beatrix LouisCasuals TASmispunched
Beena PatelCasuals TASdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.