Orienteering Australia

Official results for Toohey Forest, Bush (Rob Simson's Special Seat Event, Mid-Week Champs)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Toohey Forest, Bush (Rob Simson's Special Seat Event, Mid-Week Champs)
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Thursday 22 October 2020

Classes: Show all | Short | Medium | Long

Short

2 500 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Judith HayTF Q48:0819:15
1Matthew RossTF Q48:0819:15
2Neville CobboldQLD1:00:32+12:2424:12
3Jennifer SchulzTF Q1:04:58+4:2625:59
4Joan SheldonUG Q1:09:06+4:0827:38
5Clive PopeUG Q1:09:20+0:1427:44
6Robin SpriggsUG Q1:09:30+0:1027:48
7Rhonda BowlingEN Q1:13:30+4:0029:24
8Mike Norwood- -1:29:5735:58
8Peter YoungMT Q1:29:57+16:2735:58
9Alan W CoxTF Q1:43:57+14:0041:34
10Stephen Ellul- -2:07:44+23:4751:05
John CooperUG Qmispunched
Roy KalecinskiTFQmispunched
Jim BowlingEN Qmispunched
Pam CoxTF Qmispunched
Bob ManningTFQmispunched
Judy ManningTFQmispunched

Medium

4 000 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Owen RichmondEN Q48:2512:06
2Trevor SauerSO Q1:00:10+11:4515:02
3Peter RussellSO Q1:01:30+1:2015:22
4Oliver Judge-Mears- -1:07:09+5:3916:47
5Jacquie RandUG Q1:07:35+0:2616:53
6Juliana De NooyUG Q1:12:27+4:5218:06
7Tom SchultsUG Q1:13:16+0:4918:19
8Jay MairUG Q1:15:25+2:0918:51
9Kathy PetrieSO Q1:22:20+6:5520:35
10Christopher SpriggsUG Q1:28:50+6:3022:12
11Johanna Tavner-CornerTF Q1:37:48+8:5824:27
12Tarli Young- -1:39:58+2:1024:59
13Kate RiseleyMT Q1:45:18+5:2026:19
14Andrea HarrisPL Q1:48:38+3:2027:09
15Tony Tavner-CornerTF Q1:54:40+6:0228:40
Aidan TayUGQmispunched
Jia Yee Yang- -mispunched
Sybil Judge-Mears- -mispunched

Long

4 000 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan GrayUG Q37:369:24
2Kurt NeumannEN Q38:01+0:259:30
3Elliott MeelenRR Q48:07+10:0612:01
4Joel YoungMT Q52:29+4:2213:07
5Mark NemethTF Q54:00+1:3113:30
6Brenton GrayUG Q58:28+4:2814:37
7Meredith GrayUG Q59:59+1:3114:59
8Tim McintyreUG Q1:04:19+4:2016:04
9Geraldine ChatfieldUG Q1:05:09+0:5016:17
10Mark PetrieSO Q1:05:10+0:0116:17
11David Tay- -1:05:47+0:3716:26
12Peter EffeneyUG Q1:06:23+0:3616:35
13Stewart MeelenRR Q1:13:31+7:0818:22
14Jim DougallTF Q1:16:02+2:3119:00
15Ingo HettelingEN Q1:22:48+6:4620:42
16James MitchellUG Q1:24:32+1:4421:08
17David SchulzTF Q1:25:28+0:5621:22
18Ann WhitehouseUG Q1:28:00+2:3222:00
19Stephen MorrisTF Q1:28:44+0:4422:11
20Sue ClarkeSO Q1:39:03+10:1924:45
21Walter KelemenSO Q1:48:34+9:3127:08
Su Yan TayUG Qmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.