Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #10: Bruce Ridge

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #10: Bruce Ridge
Organiser: Red Roos
Date: Wednesday 27 January 2021

Classes: Show all | Mod1: MOpen | Mod1: MJunior | Mod1: MMaster | Mod1: WOpen | Mod1: WJunior | Mod1: WMaster | Mod1: Team | Mod2: MOpen | Mod2: MJunior | Mod2: MMaster | Mod2: WOpen | Mod2: WJunior | Mod2: WMaster | Mod2: Team | Easy: MOpen | Easy: MJunior | Easy: MMaster | Easy: WOpen | Easy: WJunior | Easy: WMaster | Easy: Team | VEasy: MOpen | VEasy: MJunior | VEasy: MMaster | VEasy: WOpen | VEasy: WJunior | VEasy: WMaster | VEasy: Team | Mod1: Training | Mod2: Training

Mod1: MOpen

4 360 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Paul de JonghBS A23:215:21
2Andrew SlatteryRR A31:52+8:317:18

Mod1: MJunior

4 360 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew KerrPO A25:595:57
2Joseph WilsonBS A33:30+7:317:41
3Brendan WilsonBS A36:39+10:408:24
4Elye DentRR A37:28+11:298:35
5Owen RadajewskiPO A41:47+15:489:35
Patrick Shelton AgarAO Amispunched

Mod1: MMaster

4 360 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin DentRR A22:585:16
2Eric MorrisBN N28:24+5:266:30
3Mark BourneAO A28:50+5:526:36
4Anthony ScottRed Roos31:38+8:407:15
5Tate NeedhamRR A31:44+8:467:16
6Jonathan RicksRR A33:04+10:067:35
7Ian ProsserAbominable O-Men34:03+11:057:48
8Leigh DickieRed Roos36:23+13:258:20
9Tim CochranePO A36:52+13:548:27
10Davin FifieldRR A38:18+15:208:47
11Phil WalkerPO A40:49+17:519:21
11Ari PiiroinenBS A40:49+17:519:21
13John Shelton AgarAO A40:54+17:569:22
14Kieren MacdonellNo club41:46+18:489:34
15Jon GlanvillePO A42:12+19:149:40
16Greg WilsonBS A46:54+23:5610:45
17Toby BellwoodRed Roos47:59+25:0111:00 Download route in GPX format
18Andrew CheffersWE A48:53+25:5511:12
19Anthony SlatyerPO A52:03+29:0511:56
20Michael BurtRR A52:37+29:3912:04
21Michael RadajewskiPO A53:10+30:1212:11
22Peter AntcliffBS A54:38+31:4012:31
23Martin EtheringtonPO A56:40+33:4212:59
24Keith FifieldRR A58:03+35:0513:18
25Grant BattersbyWE A59:43+36:4513:41
26Bryant AllenPO A1:00:31+37:3313:52
27Jan GoetessonPO A1:05:34+42:3615:02
28Scott CashmereNo club membership1:16:39+53:4117:34
28Peter JordanNo club membership1:16:39+53:4117:34
30Narasimha Rao BandiPO A1:31:53+1:08:5521:04
Eric WainwrightRR Amispunched
Matthew PurcellGS Amispunched
Geoff WoodPO Amispunched
Finn MarslandRR Amispunched

Mod1: WMaster

4 360 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Shannon JonesAO A32:317:27
2Kathie DentRR A43:16+10:459:55
3Clare LonerganNo club membership45:13+12:4210:22
4Silke SpeierBS A52:49+20:1812:06
5Maureen BarrettNo club membership1:16:41+44:1017:35
6Pat MiethkePO A1:17:03+44:3217:40

Mod2: MOpen

3 080 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Daniel LiAbominable O-Men38:2512:28
2Nikolaus ElzPO A57:39+19:1418:43

Mod2: MJunior

3 080 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hayden DentRR A25:008:07
2Joshua MansellBS A32:27+7:2710:32
3James ColwellRR A35:41+10:4111:35
4Bodie TerrillBS A37:39+12:3912:13

Mod2: MMaster

3 080 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kenji WalterBS A25:208:13
2Mark ColwellRR A28:32+3:129:15
3Stephen StillAO A28:39+3:199:18
4Chris AndersenBS A29:33+4:139:35
5Michael MitchellBS A33:50+8:3010:59
6David HoggPO A36:19+10:5911:47
7Hugh MooreRed Roos37:46+12:2612:15
8Tom de JonghBS A38:18+12:5812:26
9Robert AllisonRR A39:11+13:5112:43
10Merv BendleDR V42:55+17:3513:56
11Michael TedeschiRR A46:54+21:3415:13
12Alan SargeantBS A47:04+21:4415:16
13Lawrie BrownPO A48:09+22:4915:37
14Bill MonaghanPO A48:22+23:0215:42
15Hannu ManneringBS A48:31+23:1115:45
16Conor BendleAO A48:46+23:2615:50
17John HardingPO A53:13+27:5317:16
18Pauli PiiroinenBS A57:20+32:0018:36
19John SuominenWE A1:01:57+36:3720:06
20Robert MouattRR A1:04:44+39:2421:01
Leigh HaversekaraNo club membershipdid not start

Mod2: WMaster

3 080 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vicky MansellBS A33:4210:56
2Jane BarnettBS A35:21+1:3911:28
3Sally KingslandBS A35:29+1:4711:31
4Edith GrayAO A35:55+2:1311:39
5Judy AllisonRR A44:50+11:0814:33
6Erica LejinsParawanga Orienteers48:02+14:2015:35
7Kerryne JonesRed Roos49:26+15:4416:02
8Lynwen ConnickBS A50:12+16:3016:17
9Edwina MulhearnRR A53:31+19:4917:22
10Elizabeth DunbarPO A55:13+21:3117:55
11Tanya FordAO A1:00:52+27:1019:45
12Jennifer WebbAO A1:00:55+27:1319:46
13Susan HallissyBS A1:03:08+29:2620:29
14Chris BendleDR V1:03:28+29:4620:36
15Coral DowBushflyers1:15:24+41:4224:28
Erica CollinsNo club membershipmispunched

Easy: MJunior

1 790 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben MansellBS A28:0715:42
2Joshua ManitiPO A37:37+9:3021:00
3Owen GilchristBS A41:22+13:1523:06

Easy: WJunior

1 790 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlyn ManitiPO A38:24+38:2421:27
Leah ShoebridgeBS Acompleted

VEasy: MJunior

1 580 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Jarrah BourneAO Adid not finish

VEasy: WJunior

1 580 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Layla DentRR A16:1710:18
2Lola RattrayRed Roos41:58+25:4126:33

Please report errors in the result list to the organiser.