Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series Warmup #1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series Warmup #1
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 7 October 2020

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official

Women

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club117044:56:00
2Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club105043:06:00
3Nicole HaighNewcastle Orienteering Club103043:00:00
4Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club100042:38:00
5Samantha HoweNewcastle Orienteering Club9503045:47:00
6Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club84038:37:00
7Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club6803045:11:00
8Bridget WhiteheadNewcastle Orienteering Club67044:03:00
9Maria OrrNewcastle Orienteering Club6606046:28:00
10Bernadette BennettCasuals NSW6509047:05:00
11Margaret PeelNewcastle Orienteering Club6203021:01:00
12Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club6106046:07:00
13Sue GregoryCasuals NSW61044:24:00
14Renae MartinCasuals NSW55043:20:00
15Karen MoranteNewcastle Orienteering Club49018:27:00
16Stacey BryceGaringal Orienteers47043:05:00

Men

29 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tristan WhiteGaringal Orienteers14303045:01:00
2Alex MasseyNewcastle Orienteering Club13903045:10:00
3Justin StaffordNewcastle Orienteering Club123027053:46:00
4Steven RobertsNewcastle Orienteering Club11203045:29:00
5Robert VincentNewcastle Orienteering Club109044:24:00
6Emile AltmannNewcastle Orienteering Club108044:20:00
7Scott SimsonNewcastle Orienteering Club105012048:30:00
8Kendall O'ConnorNewcastle Orienteering Club103041:46:00
9Andrew HaighNewcastle Orienteering Club10303045:30:00
10Shane TrotterNewcastle Orienteering Club103044:56:00
11Andrew KillenNewcastle Orienteering Club100042:20:00
12Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club94012048:07:00
13Matt BrownNewcastle Orienteering Club88044:58:00
14Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club87046:53:00
15Bjorn MellaNewcastle Orienteering Club85044:42:00
16Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club84041:55:00
17Tim TewNewcastle Orienteering Club84041:11:00
18Phil BellamyNewcastle Orienteering Club8209047:37:00
19Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club81020:25:00
20John LinichNewcastle Orienteering Club80042:56:00
21Peter OrrNewcastle Orienteering Club76043:04:00
22Geoff PeelNewcastle Orienteering Club7403045:53:00
23Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club73039:09:00
24Glenn DowneyNewcastle Orienteering Club7203045:14:00
25Jim LeeNewcastle Orienteering Club72042:25:00
26Ian DempseyNewcastle Orienteering Club6909047:43:00
27Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club68041:59:00
28Andrew PowerNewcastle Orienteering Club63018050:09:00
29Brent GregoryCasuals NSW61020:26:00

Team

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club62043:02:00
2Warren Tse and familyCasuals NSW55043:50:00
3Michelle AshtonCasuals NSW50017:36:00
4Bronwyn Stafford and familyNewcastle Orienteering Club3303045:43:00

Walk

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club74044:39:00
2Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club62043:23:00
3Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club50044:33:00
4Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club46043:12:00
5Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club43042:44:00
6Thomas BunnNewcastle Orienteering Club4003045:24:00

Pram

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ginaya KungFuKiwiNewcastle Orienteering Club53040:30:00
2Erin JordanCasuals NSW51044:57:00

Please report errors in the result list to the organiser.