Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #5 - Cardiff

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #5 - Cardiff
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 18 November 2020

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club1410044:34:00
2Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club1310044:32:00
3Nicole HaighNewcastle Orienteering Club1210044:13:00
4Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1170044:36:00
5O'Neill ChristineCasuals NSW11403045:20:00
6Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1130044:21:00
7Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club1080040:59:00
8Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club1020043:41:00
9Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club990043:33:00
10Katherine DynonNewcastle Orienteering Club980042:56:00
11Katrina ReynoldsNewcastle Orienteering Club920043:08:00
12Melissa DalyCasuals NSW880042:08:00
13Margaret PeelNewcastle Orienteering Club870043:30:00
14Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club860043:53:00
15Lisa LampeNewcastle Orienteering Club810042:40:00
16Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club770044:16:00
17Renae MartinCasuals NSW720040:28:00
18Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club7203045:52:00
19Melita RowlandCasuals NSW700043:41:00
20Callie McDonaldCasuals NSW680044:14:00
21Karen MoranteNewcastle Orienteering Club570033:43:00
22Ellen BrowningCasuals NSW35018050:07:00
23Jutta BradleyCasuals NSW5225completed

Men

37 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club1610044:33:00
2Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club1510043:19:00
3Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club1510044:42:00
4Scott SimsonNewcastle Orienteering Club14306046:13:00
5Oskar MellaNewcastle Orienteering Club140015049:04:00
6Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club13906046:13:00
7Damian WelbourneNewcastle Orienteering Club1350044:42:00
8Steven RobertsNewcastle Orienteering Club1330044:16:00
9Andrew HaighNewcastle Orienteering Club1300044:52:00
10Robert VincentNewcastle Orienteering Club1290043:01:00
11Matt BrownNewcastle Orienteering Club12203045:28:00
12Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club12103045:19:00
13Ryan PuklowskiNewcastle Orienteering Club1200038:01:00
14Emile AltmannNewcastle Orienteering Club11809047:31:00
15Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club118012048:30:00
16Downey GlennNewcastle Orienteering Club116012048:01:00
17Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club1150044:32:00
18Andrew KillenNewcastle Orienteering Club11403045:29:00
19Greigor ScottNewcastle Orienteering Club1120044:35:00
20Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club11003045:35:00
21Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club10806046:58:00
22Tim TewNewcastle Orienteering Club1070044:20:00
23Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club10403045:48:00
24Greg BaconNewcastle Orienteering Club1020042:29:00
25Tony DanksCasuals NSW980044:03:00
26Jason FarmerCasuals NSW9206046:15:00
27Ian DempseyNewcastle Orienteering Club890041:21:00
28Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club890043:50:00
29Peter OrrNewcastle Orienteering Club8806046:56:00
30Colin BaileyNewcastle Orienteering Club860039:10:00
31Brock SmithNewcastle Orienteering Club8606046:03:00
32Jim LeeNewcastle Orienteering Club830040:50:00
33Geoff PeelNewcastle Orienteering Club8009047:49:00
34Graham FowlerNewcastle Orienteering Club780043:07:00
35Paul KillenNewcastle Orienteering Club710040:55:00
36Andrew PowerNewcastle Orienteering Club680044:34:00
37Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club580038:52:00

Team

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel Wells, Sam HefferNewcastle Orienteering Club1130042:43:00
2Ben Godden, Sophia PatonCasuals NSW1070043:50:00
3Bjorn Mella, Tommy MellaNewcastle Orienteering Club1030044:28:00
4Edwin Johnson, Megan BennettCasuals NSW9606046:02:00
5Chris Jenkins, Archie Jenkins, Will JenkinsCasuals NSW8503045:02:00
6Sharlene Farmer, Ella FarmerCasuals NSW830038:47:00
7Renee Wells, Trevor WellsNewcastle Orienteering Club710043:39:00
8Charlene Love, Natalie McCallCasuals NSW640043:24:00
9Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club6006046:39:00
10Catriona Malau, Armstrong MalauCasuals NSW590044:16:00
11Narelle Arblaster, Cynthia IsleyCasuals NSW55015049:55:00
12Anita Bickle, Bert Van NettenNewcastle Orienteering Club530036:40:00
13Erin Jordan, Rory Jordan, Rhys JordanCasuals NSW530044:51:00
14Team PelicanCasuals NSW520042:53:00
15Eleanor Thompson, Kai MetcalfeNewcastle Orienteering Club539554:03:00

Walk

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club860041:36:00
2Maria OrrNewcastle Orienteering Club7103045:19:00
3Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club620043:39:00
4Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club530042:21:00
5Thomas BunnNewcastle Orienteering Club490043:03:00
6Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club460036:01:00
7Jack HartNewcastle Orienteering Club41024051:07:00

Please report errors in the result list to the organiser.