Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #6 - Pelican

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #6 - Pelican
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 25 November 2020

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official

Women

22 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club12709047:45:00
2Nicole HaighNewcastle Orienteering Club1170044:46:00
3Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club11509047:07:00
4Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club1080044:16:00
5Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club102015049:26:00
6Samantha HoweNewcastle Orienteering Club102015049:53:00
7Karina MerkelCasuals NSW930044:40:00
8Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club9309047:40:00
9Melissa DalyCasuals NSW8903045:25:00
10Nichole DeanNewcastle Orienteering Club88027051:51:00
11Liss FinneyCasuals NSW870039:26:00
12Bronwyn StaffordNewcastle Orienteering Club870040:09:00
13Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club870040:15:00
14Margaret PeelNewcastle Orienteering Club870042:50:00
15Bernadette BennettCasuals NSW840042:12:00
16Bridget WhiteheadNewcastle Orienteering Club840043:50:00
17Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club82015049:05:00
18Renae MartinCasuals NSW8103045:07:00
19Karen MoranteNewcastle Orienteering Club780037:02:00
20Katrina ReynoldsNewcastle Orienteering Club720044:14:00
21Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club7203045:35:00
22O'Neill ChristineCasuals NSW55451:55

Men

43 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club15009047:40:00
2Tristan WhiteGaringal Orienteers1380044:48:00
3Scott SimsonNewcastle Orienteering Club13303045:31:00
4Dylan O'ConnorCasuals NSW13206046:17:00
5Tim DomanNewcastle Orienteering Club132030052:27:00
6Matt SwanNewcastle Orienteering Club131015049:37:00
7Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club129024051:02:00
8Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club12406046:27:00
9Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club12409047:44:00
10Steven RobertsNewcastle Orienteering Club121015049:50:00
11Ryan PuklowskiNewcastle Orienteering Club1200043:16:00
12Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club118012048:18:00
13Robert VincentNewcastle Orienteering Club11506046:50:00
14Andrew KillenNewcastle Orienteering Club11409047:27:00
15Andrew HaighNewcastle Orienteering Club11103045:49:00
16Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club10203046:00:00
17Downey GlennNewcastle Orienteering Club102012048:57:00
18Emile AltmannNewcastle Orienteering Club102015049:09:00
19Watson GrantNewcastle Orienteering Club980044:33:00
20Paul KillenNewcastle Orienteering Club960044:17:00
21Greigor ScottNewcastle Orienteering Club96012048:44:00
22Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club96021050:35:00
23Sam BaileyCasuals NSW930042:17:00
24Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club9303045:40:00
25Brock SmithNewcastle Orienteering Club9003045:52:00
26Tim TewNewcastle Orienteering Club870039:04:00
27Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club870039:51:00
28Jim LeeNewcastle Orienteering Club870041:16:00
29Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club870041:38:00
30Greg BaconNewcastle Orienteering Club870044:59:00
31Colin BaileyNewcastle Orienteering Club8706046:44:00
32Ian DempseyNewcastle Orienteering Club8709047:35:00
33Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club8400completed
34Graeme HillCasuals NSW84012048:18:00
35Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club82021050:59:00
36Graham FowlerNewcastle Orienteering Club810043:35:00
37Andrew PowerNewcastle Orienteering Club780042:43:00
38Geoffrey PeelNewcastle Orienteering Club7406046:47:00
39David BennettNewcastle Orienteering Club720044:26:00
40Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club6309047:51:00
41Shane TrotterNewcastle Orienteering Club61042054:01:00
42Jon SayersCasuals NSW51030052:11:00
43Justin StaffordNewcastle Orienteering Club5122558:40:00

Team

17 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ben Godden, Sophia PatonCasuals NSW8906046:50:00
2Edwin Johnson, Megan BennettCasuals NSW870038:41:00
3Kat Holzner, Brenton Gray, Hayden StreaterCasuals NSW870041:34:00
4Charlene Love, Natalie McCallCasuals NSW780032:15:00
5Team PelicanCasuals NSW780040:37:00
6Jessica Malau, Tia ButlerCasuals NSW780042:31:00
7Ellen Browning, Elliot CoombesCasuals NSW780042:38:00
8Narelle Arblaster, Cynthia IsleyCasuals NSW780043:21:00
9Catriona Malau, Paula SaundersCasuals NSW750042:34:00
10Melita Rowland, Ken RowlandCasuals NSW720039:40:00
11Chris Jenkins, Archie Jenkins, Will JenkinsCasuals NSW6906046:12:00
12Erin Jordan, Rory Howard, Rhys HowardCasuals NSW5703045:49:00
13Jason Farmer, Ella FarmerCasuals NSW57036053:04:00
14Caroline Jenkins, Hayley JenkinsNewcastle Orienteering Club490044:18:00
15William Thompson, Harriet Thompson, James ThompsonNewcastle Orienteering Club3703045:37:00
16Alison Maddocks, Isla Maddocks, Lachlan Maddocks, Flynn MaddocksCasuals NSW340039:05:00
17Eleanor Thompson, Kai MetcalfeNewcastle Orienteering Club280029:24:00

Walk

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club870042:30:00
2Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club780042:39:00
3Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club780043:20:00
4Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club680044:25:00
5Thomas BunnNewcastle Orienteering Club630044:36:00
6Bob GilbertNewcastle Orienteering Club570040:45:00
7Jack HartNewcastle Orienteering Club54024051:02:00
8Jutta Bradley (W)Casuals NSW430044:31:00

Pram

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ginaya Dunn (P)Newcastle Orienteering Club780036:52:00
2Alison Lancey, Michael Lancey, Sofia LanceyCasuals NSW630038:13:00

Please report errors in the result list to the organiser.