Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #8 - Adamstown Heights

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #8 - Adamstown Heights
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 9 December 2020

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club1430044:48:00
2Nicole HaighNewcastle Orienteering Club13606046:22:00
3Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1310044:05:00
4Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club13106046:09:00
5Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1270044:17:00
6Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club11803045:18:00
7Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club110012048:44:00
8Melissa DalyCasuals NSW990044:31:00
9Bridget WhiteheadNewcastle Orienteering Club980043:43:00
10Ginaya DunnNewcastle Orienteering Club970038:52:00
11Katrina ReynoldsNewcastle Orienteering Club920044:45:00
12Katherine DynonNewcastle Orienteering Club8906046:15:00
13Liss FinneyCasuals NSW850042:17:00
14Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club8503045:30:00
15Margaret PeelNewcastle Orienteering Club790043:24:00
16Karen MoranteNewcastle Orienteering Club7806046:18:00
17Bernadette BennettCasuals NSW78012048:25:00
18Renae MartinCasuals NSW750041:37:00
19Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club75015049:46:00
20Meagan SoleyCasuals NSW6306046:34:00
21Fiona RyanCasuals NSW620044:14:00
22Jenn CaineCasuals NSW49042054:18:00
23Jutta BradleyCasuals NSW33021050:55:00

Men

40 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club1720-4042:13:00
2Tristan WhiteGaringal Orienteers1650042:45:00
3Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club1590043:04:00
4Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club15606046:31:00
5Scott SimsonNewcastle Orienteering Club15203045:25:00
6Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club14403045:05:00
7Dylan O'ConnorCasuals NSW1410044:13:00
8Damian WelbourneNewcastle Orienteering Club13706046:58:00
9Andrew KillenNewcastle Orienteering Club1330044:37:00
10Andrew HaighNewcastle Orienteering Club132024051:09:00
11Greigor ScottNewcastle Orienteering Club13106046:26:00
12Ryan PuklowskiNewcastle Orienteering Club13003045:11:00
13Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1290044:05:00
14Matt BrownNewcastle Orienteering Club1270043:40:00
15Jason FarmerCasuals NSW12503045:44:00
16Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1240042:41:00
17Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club12306046:41:00
18Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club1220044:36:00
19Tim TewNewcastle Orienteering Club1180044:32:00
20Downey GlennNewcastle Orienteering Club1180044:39:00
21Greg BaconNewcastle Orienteering Club1130043:56:00
22Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club11306046:14:00
23Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club1100043:25:00
24Brock SmithNewcastle Orienteering Club1100044:57:00
25Tony DanksCasuals NSW1060044:07:00
26Gary CroeseCasuals NSW1060044:08:00
27Geoff PeelNewcastle Orienteering Club10003045:53:00
28Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club960044:58:00
29Justin GoodwinNewcastle Orienteering Club9303045:49:00
30Jim LeeNewcastle Orienteering Club920043:36:00
31Peter OrrNewcastle Orienteering Club920044:52:00
32Brenton GrayCasuals NSW9206046:38:00
33Andrew PowerNewcastle Orienteering Club870043:10:00
34Ian DempseyNewcastle Orienteering Club860043:02:00
35Watson GrantNewcastle Orienteering Club850036:13:00
36Harry CarterNewcastle Orienteering Club810042:22:00
37David BennettNewcastle Orienteering Club72012048:04:00
38Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club7006046:59:00
39Paul KillenNewcastle Orienteering Club70027051:56:00
40Sam BaileyCasuals NSW540048:52:00

Team

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris Jenkins, Archie Jenkins, Will JenkinsCasuals NSW10103045:32:00
2Ben Godden, Sophia PatonCasuals NSW1000044:28:00
3Edwin Johnson, Megan Bennett, Isaac SmithCasuals NSW9106046:12:00
4Charlene Love, Natalie McCallCasuals NSW900044:56:00
5Nicolo Santone, Maxwell BowmanCasuals NSW8009047:04:00
6Matt Swan, Kyle LincolnNewcastle Orienteering Club750043:55:00
7Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club750044:13:00
8Team PelicanCasuals NSW720044:32:00
9Kat Holzner, Hayden StreaterCasuals NSW710044:37:00
10Narelle Arblaster, Cynthia Isley, Blake IsleyCasuals NSW690044:59:00
11Catriona Malau, Paula SaundersCasuals NSW630043:14:00
12Sharlene Farmer, Ella FarmerCasuals NSW600038:52:00
13Tim Hawes, Charis HawesCasuals NSW5703045:39:00
14Clare Williams, Tara Panutti, Axel Runchel, Jane RunchelNewcastle Orienteering Club380041:59:00
15Caroline Jenkins, Hayley JenkinsNewcastle Orienteering Club320042:10:00
16Erin Jordan, Rory Howard, Rhys HowardCasuals NSW2033052:53:00

Walk

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club860044:46:00
2Maria OrrNewcastle Orienteering Club760044:10:00
3Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club730042:56:00
4Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club6706046:17:00
5Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club6409047:35:00
6Jack HartNewcastle Orienteering Club6106046:35:00
7Wright AllanNewcastle Orienteering Club600043:19:00
8Thomas BunnNewcastle Orienteering Club510042:45:00
9Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club38015049:26:00

Please report errors in the result list to the organiser.