Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #15 - Windale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #15 - Windale
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 3 February 2021

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official | Spectator

Women

21 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club12106046:09:00
2Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club11903045:58:00
3Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club11906046:44:00
4Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1170042:52:00
5Nichole DeanNewcastle Orienteering Club11206046:36:00
6Melissa DalyCasuals NSW10503045:07:00
7Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1020038:53:00
8Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club101018050:20:00
9Ginaya DunnNewcastle Orienteering Club990042:11:00
10Sonia BrownCasuals NSW990044:09:00
11Bernadette BennettNewcastle Orienteering Club9903045:57:00
12Katherine DynonNewcastle Orienteering Club970044:49:00
13Bridget WhiteheadNewcastle Orienteering Club930042:49:00
14Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club930043:37:00
15Katrina ReynoldsNewcastle Orienteering Club9203045:04:00
16Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club870044:54:00
17Renae MartinNewcastle Orienteering Club840042:17:00
18Karen MoranteNewcastle Orienteering Club810040:25:00
19Susan KayNewcastle Orienteering Club780044:38:00
20Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club770043:30:00
21Tessa HolzmanCasuals NSW750043:01:00

Men

43 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club145015049:37:00
2Steven RobertsNewcastle Orienteering Club1330044:19:00
3Tim DomanNewcastle Orienteering Club13306046:26:00
4Downey GlennNewcastle Orienteering Club12703045:51:00
5Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club12709047:45:00
6Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club12603045:03:00
7Damo EnderbyNewcastle Orienteering Club1220043:24:00
8Scott SimsonNewcastle Orienteering Club12206046:38:00
9Matt BrownNewcastle Orienteering Club1200042:12:00
10Stephen CraigNewcastle Orienteering Club11803045:55:00
11Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1170043:25:00
12Graeme HillCasuals NSW1150043:18:00
13Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1140043:41:00
14Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club114015049:48:00
15Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club11309047:05:00
16Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club1110042:48:00
17Ryan PuklowskiNewcastle Orienteering Club11103045:45:00
18Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club11003045:14:00
19Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club10803045:57:00
20Greg BaconNewcastle Orienteering Club1050040:44:00
21Andrew PowerNewcastle Orienteering Club1050044:50:00
22Tony DanksCasuals NSW10503045:31:00
23Greigor ScottNewcastle Orienteering Club10506046:03:00
24Brock SmithNewcastle Orienteering Club10506046:16:00
25Colin BaileyNewcastle Orienteering Club1030044:25:00
26Tim TewNewcastle Orienteering Club1020040:33:00
27Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club1020043:22:00
28Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club10106046:47:00
29Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club970043:23:00
30Justin GoodwinNewcastle Orienteering Club9706046:13:00
31Jason FarmerCasuals NSW9603045:14:00
32Ben GoddenNewcastle Orienteering Club930042:56:00
33Paul KillenNewcastle Orienteering Club920043:10:00
34Peter OrrNewcastle Orienteering Club920043:32:00
35Harry CarterNewcastle Orienteering Club900043:13:00
36Graham FowlerNewcastle Orienteering Club870042:53:00
37Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club8703045:22:00
38David BennettNewcastle Orienteering Club8703045:48:00
39Geoff PeelNewcastle Orienteering Club8503045:34:00
40Sam BaileyNewcastle Orienteering Club80024051:16:00
41Ian DempseyNewcastle Orienteering Club770044:52:00
42Cameron LynchCasuals NSW700044:27:00
43Tim StrubeCentral Coast581558:41:00

Team

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris Jenkins, Archie Jenkins, Will JenkinsCasuals NSW970044:33:00
2Edwin Johnson, Megan BennettCasuals NSW88012048:59:00
3Kendall O'Connor, Carl O'ConnorNewcastle Orienteering Club830041:36:00
4Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club8106046:27:00
5Narelle Arblaster, Cynthia Isley, Blake IsleyCasuals NSW780041:19:00
6Presley Scouller-Evans, Naomi ScoullerCasuals NSW7803045:58:00
7Anita Bickle, Bert Van NettenNewcastle Orienteering Club750042:56:00
8Callie McDonald, Jessica PhuaNewcastle Orienteering Club680044:40:00
9Sharlene Farmer, Ella Farmer, Eve FarmerCasuals NSW650043:18:00
10Catriona Malau, Paula Saunders, Armstrong MalauCasuals NSW6503045:09:00
11Ben Pilley, Angus PilleyCasuals NSW570041:58:00
12Tim Hawes, Charis HawesCasuals NSW5203045:45:00
13Melita Rowland, Sarah RoyleCasuals NSW470044:31:00
14Sarah Pilley, Aislinn MullinsCasuals NSW420038:18:00

Walk

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur KingslandNewcastle Orienteering Club920043:34:00
2Wright AllanNewcastle Orienteering Club780044:21:00
3Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club7706046:38:00
4Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club650044:36:00
5Thomas BunnNewcastle Orienteering Club640044:16:00
6Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club620041:25:00
7Jack HartNewcastle Orienteering Club56024051:05:00
8Maria OrrNewcastle Orienteering Club48039053:51:00
9Bob GilbertNewcastle Orienteering Club450032:28:00
10Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club38045054:54:00
11Pam MontgomeryNewcastle Orienteering Club35033052:50:00

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel OrrNewcastle Orienteering Club10103045:20:00

Please report errors in the result list to the organiser.