Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #16 - Maryland

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #16 - Maryland
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 10 February 2021

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Official | Spectator

Women

23 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club10403045:53:00
2Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club10303045:20:00
3Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club1020044:06:00
4Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club10006046:33:00
5Melissa DalyCasuals NSW9903045:40:00
6Samantha HoweNewcastle Orienteering Club870042:13:00
7Katherine DynonNewcastle Orienteering Club840044:27:00
8Bronwyn StaffordNewcastle Orienteering Club840044:56:00
9Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club830044:53:00
10Sonia BrownCasuals NSW780043:28:00
11Ginaya DunnNewcastle Orienteering Club750040:26:00
12Lisa LampeNewcastle Orienteering Club750044:31:00
13Bernadette BennettNewcastle Orienteering Club75012048:40:00
14Bridget WhiteheadNewcastle Orienteering Club74012048:23:00
15Susan KayNewcastle Orienteering Club720042:35:00
16Callie McDonaldNewcastle Orienteering Club690044:52:00
17Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club69024051:28:00
18Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club6009047:15:00
19Renae MartinNewcastle Orienteering Club590041:13:00
20Karen MoranteNewcastle Orienteering Club5706046:25:00
21Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club51015049:02:00
22Fiona RyanCasuals NSW3806046:40:00
23Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club15007:05:00

Men

37 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kasimir GregoryNewcastle Orienteering Club12103045:26:00
2Alex MasseyNewcastle Orienteering Club12003046:00:00
3Scott SimsonNewcastle Orienteering Club11009047:02:00
4Justin StaffordNewcastle Orienteering Club10903045:40:00
5Andrew KillenNewcastle Orienteering Club10906046:42:00
6Graeme HillCasuals NSW1050044:52:00
7Ben GoddenNewcastle Orienteering Club1050044:59:00
8Stuart KurtzNewcastle Orienteering Club10503045:10:00
9Tim HawesCasuals NSW10103045:58:00
10Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club101012048:02:00
11Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club10003045:05:00
12Kendall O'ConnorNewcastle Orienteering Club980044:35:00
13Shane TrotterNewcastle Orienteering Club980044:43:00
14Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club9606046:48:00
15Steven RobertsNewcastle Orienteering Club9609047:50:00
16Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club950044:17:00
17Greigor ScottNewcastle Orienteering Club940043:54:00
18Robert VincentNewcastle Orienteering Club9406046:37:00
19Greg BaconNewcastle Orienteering Club930044:17:00
20Downey GlennNewcastle Orienteering Club9203045:56:00
21Matt BrownNewcastle Orienteering Club91015049:03:00
22Watson GrantNewcastle Orienteering Club8906046:04:00
23Tony WelbourneNewcastle Orienteering Club8906046:28:00
24John LinichNewcastle Orienteering Club880044:51:00
25Harry CarterNewcastle Orienteering Club870044:32:00
26Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club860043:33:00
27Brock SmithNewcastle Orienteering Club8603045:28:00
28Colin BaileyNewcastle Orienteering Club850043:56:00
29Andrew PowerNewcastle Orienteering Club840043:17:00
30Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club8206046:32:00
31Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club780043:43:00
32Peter OrrNewcastle Orienteering Club750044:55:00
33Jim LeeNewcastle Orienteering Club6803045:59:00
34Ian DempseyNewcastle Orienteering Club6706047:00:00
35David BennettNewcastle Orienteering Club50030052:03:00
36Sam BaileyNewcastle Orienteering Club470036:00:00
37Paul KillenNewcastle Orienteering Club44042054:06:00

Team

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris Jenkins, Archie Jenkins, Will JenkinsCasuals NSW950044:06:00
2Kelly Kurtz, Sam KurtzNewcastle Orienteering Club690043:57:00
3Daniel Evans, Harlan EvansCasuals NSW680043:05:00
4Anita Bickle, Bert Van NettenNewcastle Orienteering Club680043:17:00
5Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club660044:31:00
6Edwin Johnson, Megan BennettCasuals NSW590044:09:00
7Charlene Love, Natalie McCallNewcastle Orienteering Club5503045:52:00
8Catriona Malau, Paula Saunders, Armstrong MalauCasuals NSW4806046:50:00
9Ben Pilley, Angus PilleyCasuals NSW470044:06:00
10Presley Scouller-Evans, Naomi ScoullerCasuals NSW4603045:32:00
11Team PelicanCasuals NSW3709047:07:00
12Sarah Pilley, Aislinn MullinsCasuals NSW310044:12:00

Walk

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Maria OrrNewcastle Orienteering Club6606046:44:00
2Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club610044:46:00
3Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club600043:44:00
4Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club520043:31:00
5Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club480040:42:00
6Jack HartNewcastle Orienteering Club4603045:36:00
7Bob GilbertNewcastle Orienteering Club340039:58:00
8Thomas BunnNewcastle Orienteering Club3109047:30:00
9Pam MontgomeryNewcastle Orienteering Club28015049:01:00

Please report errors in the result list to the organiser.