Orienteering Australia

Official results for Newcastle Street Series #17 - Lambton

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Street Series #17 - Lambton
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Wednesday 17 February 2021

Classes: Show all | Women | Men | Team | OtherTeamMbr | Walk | Pram | Mini 1.3 km | MiniMini 0.75 km | Official | Spectator

Women

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jenny EnderbyNewcastle Orienteering Club15206046:23:00
2Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club14803045:43:00
3Rachel StevensonNewcastle Orienteering Club1470044:03:00
4Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club14606046:41:00
5Melissa DalyCasuals NSW1350044:33:00
6Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club13006046:10:00
7Samantha HoweNewcastle Orienteering Club1280043:40:00
8Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club1190043:11:00
9Nichole DeanNewcastle Orienteering Club1180039:36:00
10Susan KayNewcastle Orienteering Club1130043:20:00
11Bernadette BennettNewcastle Orienteering Club1070044:10:00
12Bronwyn StaffordNewcastle Orienteering Club10703045:30:00
13Myvanwy McIlveenNewcastle Orienteering Club1060042:33:00
14Jessica LawrenceNewcastle Orienteering Club1040044:46:00
15Sonia BrownCasuals NSW1000044:54:00
16Ginaya DunnNewcastle Orienteering Club9803045:46:00
17Renae MartinNewcastle Orienteering Club970044:37:00
18Karen MoranteNewcastle Orienteering Club88015049:09:00
19Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club7809047:53:00
20Carolyn RigbyNewcastle Orienteering Club7109047:39:00

Men

45 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alex MasseyNewcastle Orienteering Club17609047:53:00
2Tim DomanNewcastle Orienteering Club1640043:27:00
3Oskar MellaNewcastle Orienteering Club16403045:04:00
4Scott SimsonNewcastle Orienteering Club16003045:45:00
5Justin StaffordNewcastle Orienteering Club158012048:59:00
6Keith Cassilles SouthgateNewcastle Orienteering Club1570044:15:00
7Damian WelbourneNewcastle Orienteering Club1560044:57:00
8Steven RobertsNewcastle Orienteering Club1560044:58:00
9Clint LawrenceNewcastle Orienteering Club15606046:40:00
10Andrew MorrisNewcastle Orienteering Club15409047:34:00
11Stuart KurtzNewcastle Orienteering Club15306046:44:00
12Andrew KillenNewcastle Orienteering Club1500043:54:00
13Matt BrownNewcastle Orienteering Club14503045:29:00
14Shane TrotterNewcastle Orienteering Club1420044:21:00
15Downey GlennNewcastle Orienteering Club14206047:00:00
16Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club1390043:50:00
17Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club13903045:15:00
18Chris JenkinsNewcastle Orienteering Club13803045:16:00
19Graeme HillCasuals NSW1340041:02:00
20Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club1320044:20:00
21Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club1300043:08:00
22Tony DanksCasuals NSW1270044:45:00
23Wayne BentonNewcastle Orienteering Club1230043:05:00
24Watson GrantNewcastle Orienteering Club1230043:54:00
25Greigor ScottNewcastle Orienteering Club1230044:45:00
26Graeme TaplinNewcastle Orienteering Club12303045:34:00
27Tim TewNewcastle Orienteering Club1210044:40:00
28Justin GoodwinNewcastle Orienteering Club1180043:03:00
29Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club1180043:42:00
30Greg BaconNewcastle Orienteering Club1170044:13:00
31Andrew PowerNewcastle Orienteering Club1170044:16:00
32Colin BaileyNewcastle Orienteering Club1140043:59:00
33Harry CarterNewcastle Orienteering Club11403045:15:00
34Brock SmithNewcastle Orienteering Club11403045:48:00
35Jason FarmerCasuals NSW11306046:04:00
36Paul KillenNewcastle Orienteering Club1060043:30:00
37Jim LeeNewcastle Orienteering Club1040041:43:00
38Ian DempseyNewcastle Orienteering Club1040044:03:00
39Peter OrrNewcastle Orienteering Club1020044:57:00
40Laith Al-HasaniCasuals NSW10109047:41:00
41David BennettNewcastle Orienteering Club860044:04:00
42Stuart TurnerCasuals NSW8009047:34:00
43Sam BaileyNewcastle Orienteering Club780043:13:00
44Graham FowlerNewcastle Orienteering Club7606046:16:00
45Bruce GrahamNewcastle Orienteering Club680043:15:00

Team

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bjorn Mella, Tommy MellaNewcastle Orienteering Club1240044:40:00
2Sharlene Farmer, Ella FarmerCasuals NSW10103045:17:00
3Bridget Whitehead, Isobel WhiteheadNewcastle Orienteering Club9906046:59:00
4Narelle Arblaster, Pierryck Arblaster, Cynthia IsleyCasuals NSW9503045:54:00
5Brock Taylor, Bernice De JagerCasuals NSW940044:24:00
6Presley Scouller-Evans, Naomi ScoullerCasuals NSW860042:00:00
7Callie McDonald, Jessica PhuaNewcastle Orienteering Club8503045:21:00
8Daniel Evans, Harlan EvansCasuals NSW84012048:35:00
9Charlene Love, Natalie McCallNewcastle Orienteering Club820042:59:00
10Catriona Malau, Paula Saunders, Armstrong MalauCasuals NSW790044:32:00
11Team PelicanCasuals NSW780043:09:00
12Marg and Rob CookNewcastle Orienteering Club740044:24:00
13Robert Vincent, Linda VincentNewcastle Orienteering Club720044:41:00
14Tim Hawes, Charis HawesCasuals NSW700044:07:00
15Ben Pilley, Angus Pilley, Tim MullinsCasuals NSW7006046:39:00
16Sarah Pilley, Aislinn Mullins, Wendy MullinsCasuals NSW43012048:29:00

Walk

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ingrid OblasserNewcastle Orienteering Club940044:32:00
2Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club880043:29:00
3Sam MellaNewcastle Orienteering Club8403045:37:00
4Kerry BaconNewcastle Orienteering Club800043:53:00
5Wright AllanNewcastle Orienteering Club750043:34:00
6Elizabeth BunnNewcastle Orienteering Club7006046:29:00
7Jack HartNewcastle Orienteering Club660045:00:00
8Thomas BunnNewcastle Orienteering Club6403045:47:00
9Maria OrrNewcastle Orienteering Club62012048:34:00
10Pam MontgomeryNewcastle Orienteering Club5409047:38:00

Pram

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Daniel OrrNewcastle Orienteering Club1110040:57:00

Please report errors in the result list to the organiser.