Orienteering Australia

Official results for Thornlie (Metro Series 1)

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Thornlie (Metro Series 1)
Organisers: Bibbulmun Orienteers / LOST / Orienteering WA
Date: Saturday 7 November 2020

Bibbulmun Orienteers

9 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Paul DowlingMedium (40)13027:39
5Michael DuftyShort (26)6021:05
7Phil DuftyLong (9)1901:04:07
9Rob BeattieLong (9)1901:05:45Download route in GPX format
9Rob WestMedium (40)14040:35
10Penny DuftyShort (26)6027:11
13Toni FrankShort (26)6029:15
32Lois WestMedium (40)1301:07:17
Ian ClaytonMedium (40)110mispunched

Bush n Beach Orienteering Club

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
15Ian WarltersShort (26)6039:02
17Merran WarltersShort (26)6041:56

CAS W

20 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
2Monika SwierkShort (26)6018:56
4Marlene FlettMedium (40)13035:03
5Cedric GrosMedium (40)13036:13
12Alexander EdwardsShort (26)6029:13
16Alice Mrazek-ScrivenMedium (40)13049:12
17Ben BushMedium (40)14049:30
19Barry RiceShort (26)6045:53
20Tash ThackrayMedium (40)13053:09
21Alana BeaneyMedium (40)17054:35
22Oliver ScrivenShort (26)6054:44
23Helen LumsdenMedium (40)13059:42
23Renae OwensShort (26)701:00:50
24Benjamin RidsdaleMedium (40)13059:43
24Stephen HillShort (26)701:03:31
25Mathias Raineri KingMedium (40)1301:00:13
25Eugene AnthonyShort (26)601:04:20
30Emma PatersonMedium (40)1401:06:50
31Pippa PatersonMedium (40)1401:06:55
37Don HewittMedium (40)1301:12:02
Elizabeth BaderShort (26)50did not finish

Kulgun 225 Orienteers

15 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Ceri PassLong (9)19049:37
2Sten ClaessensLong (9)21050:19Download route in GPX format
3Vanessa SmithLong (9)19052:29
3Ruben ClaessensShort (26)6019:42
6Rohan BraidShort (26)6021:39
7Joseph ColemanMedium (40)13036:28
8Paul JarrettMedium (40)13036:54
11Matthew ColemanShort (26)6027:40
12Kate BraidMedium (40)13044:28
14Rod RussellShort (26)6037:46
16David PassShort (26)7039:31
19Georgie RussellMedium (40)15052:49
27Veronica JarrettMedium (40)1301:04:43
36Jennifer MajorMedium (40)1301:11:45
38John MajorMedium (40)1301:16:20

LOST

19 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
1Duncan SullivanShort (26)6016:18
2Nick DaleMedium (40)14030:08
4Jason SimpsonLong (9)19054:10
4Phil TaylorShort (26)6020:47
5Edward PlummerLong (9)19058:03
6Ian FletcherMedium (40)13036:22
8Jennifer PorterLong (9)1901:04:48
9Janet FletcherShort (26)6026:28
11Robert GraiegMedium (40)13043:27
13Mike HoweMedium (40)13046:01
14Helen BaileyMedium (40)13046:29
18Anna NapierMedium (40)13052:14
18Gary AitkenShort (26)6041:59
20Emma PlummerShort (26)6047:52
21Rosemary KullmannShort (26)6048:32
26Toivo PedasteShort (26)801:10:50
29Jennifer BinnsMedium (40)1301:06:44
33Moreen CoxMedium (40)1301:07:56
Tony SimpkinsMedium (40)120mispunchedDownload route in GPX format

South-West Orienteering Trekkers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
26Jill ElderfieldMedium (40)1401:02:14

Wullundigong Orienteers of the West

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTimeR
3Tom BrownlieMedium (40)13030:47
6Graeme HarrisLong (9)1901:00:46
7Ken BrownlieShort (26)6022:09Download route in GPX format
8Robert BoekelaarShort (26)6022:37
10Chip LundstromMedium (40)13041:41
15Carol BrownlieMedium (40)13048:14
22Ron MarcusMedium (40)13055:18
28Christine HowittMedium (40)1301:05:19
34Debra LethbridgeMedium (40)1301:08:16
35Nick LethbridgeMedium (40)1301:08:38

Please report errors in the result list to the organiser.