*** Instance-specific ***

Official results for Joondalup Lakeside (Metro Series 2)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Joondalup Lakeside (Metro Series 2)
Organisers: LOST / Orienteering WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Saturday 14 November 2020

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

13 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers22034:55
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers22035:47
3Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers22037:07 Download route in GPX format
4Graham BraidKulgun 225 Orienteers22039:05
5Ceri PassKulgun 225 Orienteers22040:39
6Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers22040:56
7Jason SimpsonLOST22046:48
8Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West22050:49
9Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West22052:34
10Jennifer PorterLOST22053:19
11Edward PlummerLOST22057:46
12Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers22057:59
13Rob BeattieBibbulmun Orienteers2201:07:01 Download route in GPX format

Medium

26 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West14025:03
2Nick DaleLOST14026:08
3Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West14028:28
4Robert GraiegLOST14028:52
5Zali DaleLOST14029:09
6Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers14029:35
7Kate BraidKulgun 225 Orienteers14030:38
8Tony SimpkinsLOST14032:09 Download route in GPX format
9Chip LundstromWullundigong Orienteers of the West14033:17
10Marlene FlettLOST14033:58
11Mike SibbaldBibbulmun Orienteers14034:04
12Rob WestBibbulmun Orienteers14034:05
13Adam BinksBibbulmun Orienteers14034:09
14Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West14034:10 Download route in GPX format
15Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers14035:23
16Eleanor SansomBibbulmun Orienteers14036:21
17James + 3 WickensWullundigong Orienteers of the West15036:32
18Adam NolanWullundigong Orienteers of the West14037:54
19Paul BatskosNo club membership14037:57
20Michelle MartinWullundigong Orienteers of the West14045:22
21Mathias Rainer kingNo club membership14048:36
22Lois WestBibbulmun Orienteers14049:41
23Don + Elizabeth HewittNo club membership14051:23
24John MajorKulgun 225 Orienteers14052:54
25Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers14053:00
26Ian ClaytonBibbulmun Orienteers1401:04:43

Short

24 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Noel SchoknechtLOST9016:35
2Duncan SullivanLOST9017:39
3Richard MatthewsLOST9018:49
4Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West9023:07 Download route in GPX format
5Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West9023:19
6Rohan BraidKulgun 225 Orienteers10025:04
7Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West9025:27
8Andrew MartinWullundigong Orienteers of the West9025:39
9Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the West9025:48
10Janet FletcherLOST10026:12
11Ian WarltersBush n Beach Orienteering Club9030:15
12Lachlan BarrettNo club membership9030:27
13Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers9031:05
14Toni FrankBibbulmun Orienteers9031:09
15Merran WarltersBush n Beach Orienteering Club10041:30
16Joshua BarrettNo club membership9046:50
17Helen LumsdenNo club membership9046:57
18Rebecca BarrettNo club membership9047:08
19Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers9047:47
20Gary AitkenLOST9050:05
umayyah AziziNo club membership80mispunched
Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers80mispunched
Emma PlummerLOST80mispunched
Hannah,Aimee,Tanya GodwichNo club membership50did not finish
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the Westdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.