Orienteering Australia

Official results for North Fremantle (Metro Series 8)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: North Fremantle (Metro Series 8)
Organisers: Bibbulmun Orienteers / LOST / Orienteering WA
Date: Saturday 16 January 2021

Classes: Show all | Long | Medium | Short

Long

14 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers22039:50
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers23042:07
3Matthew BrierleyCAS W22047:08
4Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers22049:38
5Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers22055:39
6Zachariah ColemanKulgun 225 Orienteers22056:29
7Jennifer PorterLOST2201:01:06
8Matt WatsonCAS W2301:04:05
9Simon SpagnolLOST2201:05:41
10Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West2301:06:16
11Rob BeattieBibbulmun Orienteers2201:06:38 Download route in GPX format
12Jason SimpsonLOST2201:12:50
13Brian AustinWullundigong Orienteers of the West2401:16:26
14Phil DuftyBibbulmun Orienteers2201:16:38
Rebecca GettyLOSTdid not start

Medium

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West15034:02
2Robert GraiegLOST15034:10
3Chip LundstromWullundigong Orienteers of the West15037:41
4Luan SwartKulgun 225 Orienteers15040:11
5Bree TrewinCAS W15041:01
6Loren +3 PrimroseCAS W15042:35
7Matt SewardBibbulmun Orienteers15044:28
8Er Tian SimCAS W15047:39
9Georgie RussellKulgun 225 Orienteers15047:58
10Brad SwallowCAS W15049:40
11Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West16053:46
12Helen BaileyLOST15055:35
13John MajorKulgun 225 Orienteers15059:56
14Tracy BurnsLOST1501:01:03
15Moreen CoxLOST1501:13:57
16Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1501:20:15

Short

27 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Duncan SullivanLOST8026:06
2Penny DuftyBibbulmun Orienteers8029:37
3David PassKulgun 225 Orienteers8033:14
4Debbie McKayKulgun 225 Orienteers8034:48
5Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers8042:40
6Jane +3 GilbertCAS W8043:58
7Gary AitkenLOST8044:10
8Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the West8045:11
9Eleanor SansomBibbulmun Orienteers8045:12
10Joshua BarrettCAS W8047:03
11Lachlan BarrettCAS W8047:09
12Rebecca BarrettCAS W8047:11
13Rod RussellKulgun 225 Orienteers8048:01
14Eugene AnthonyKulgun 225 Orienteers8048:13
15Jennifer BinnsLOST8049:27
16Alex EdwardsCAS W8051:14
17Paul BurnsLOST8054:54
18Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the West801:03:10
19Anne AustinWullundigong Orienteers of the West801:03:14
20Ian ClaytonBibbulmun Orienteers1101:10:20
Richard MatthewsLOST80disqualified
Tiffany WatsonCAS W80disqualified
Richard BegleyKulgun 225 Orienteers80did not finish
Jack DowlingBibbulmun Orienteers80did not finish
Sue DowlingBibbulmun Orienteers80did not finish
Emma PlummerLOSTdid not finish
Simon WindsorBibbulmun Orienteers90did not finish
Nadiya AnthonyKulgun 225 Orienteersdid not start
Herni HusniKulgun 225 Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.