Orienteering Australia

Official results for OY3 - PM - Kholo - Middle Distance

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY3 - PM - Kholo - Middle Distance
Organiser: Enoggeroos
Date: Sunday 18 April 2021

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | H5 | M1 | M2 | E | VE

Hard 1

4 900 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel GrayUgly Gully Orienteers33:596:56
2Ryan GrayUgly Gully Orienteers35:17+1:187:12
3Kurt NeumannEnoggeroos36:53+2:547:31
4Lorenzo CalabroToohey Forest Orienteers38:34+4:357:52
5Jack NeumannEnoggeroos39:24+5:258:02
6Toby CazzolatoTjuringa Orienteers40:05+6:068:10
7Ben SchulzUgly Gully Orienteers41:17+7:188:25
8Andrew HillWestern and Hills Orienteers44:49+10:509:08
9Anna SheldonUgly Gully Orienteers44:58+10:599:10
10Krystal NeumannEnoggeroos48:21+14:229:52
11Eric SmythSunshine Orienteers Club49:06+15:0710:01
11Ken LawsBullecourt Boulder Bounders49:06+15:0710:01
13Meredith GrayUgly Gully Orienteers49:49+15:5010:10
14Samuel GarbelliniEnoggeroos52:08+18:0910:38
15Brenton GrayUgly Gully Orienteers53:03+19:0410:49
16Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders53:25+19:2610:54
17Tony BryantEnoggeroos1:04:00+30:0113:03
18Dave CongreveEnoggeroos1:09:28+35:2914:10
19Joseph GarbelliniEnoggeroos1:34:02+1:00:0319:11
Geoff PeckUgly Gully Orienteersmispunched
Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteersdid not start
Ellie de JongRange Runners Orienteering Clubdid not start
Mikaela GrayUgly Gully Orienteersdid not start
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersdid not start
Nick StablerMulti Terrain Bike Orienteersdid not start

Hard 2

4 400 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tony HowesUgly Gully Orienteers43:559:58
2Ben CazzolatoTjuringa Orienteers50:27+6:3211:27
3Ross McGinnisSunshine Orienteers Club53:05+9:1012:03
4Cliff HowardEnoggeroos53:46+9:5112:13
5Tim McIntyreUgly Gully Orienteers53:47+9:5212:13
6Neil SimsonToohey Forest Orienteers58:13+14:1813:13
7Jess RogersRange Runners Orienteering Club1:06:18+22:2315:04
8Dave EbzeryOrienteering Queensland1:08:21+24:2615:32
9Gordon BossleyMulti Terrain Bike Orienteers1:11:41+27:4616:17
10Peter MeierCAS Q1:13:45+29:5016:45
11Ewan McFarlandBullecourt Boulder Bounders1:18:23+34:2817:48
12Rubin SmythSunshine Orienteers Club1:25:43+41:4819:28
13James MitchellUgly Gully Orienteers1:33:40+49:4521:17
14William GilmoreNo club membership1:47:04+1:03:0924:19
15Joshua NewnesEnoggeroos1:52:47+1:08:5225:37
Jack ReinbottRange Runners Orienteering Clubdid not finish

Hard 3

3 500 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark PetrieSunshine Orienteers Club43:3212:26
2Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers47:16+3:4413:30
3Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers47:47+4:1513:39
4Michelle SchulzUgly Gully Orienteers48:25+4:5313:50
5Kristine Cairns-TraceyUgly Gully Orienteers49:07+5:3514:02
6Robert RapkinsEnoggeroos49:16+5:4414:04
7Paul ElbyEnoggeroos49:44+6:1214:12
8Sara GarbelliniEnoggeroos50:13+6:4114:20
9Peter EffeneyUgly Gully Orienteers51:36+8:0414:44
10Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders52:05+8:3314:52
11Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club54:08+10:3615:28
12Lucy PeljoEnoggeroos57:58+14:2616:33
13Kathy PetrieSunshine Orienteers Club1:09:32+26:0019:52
14Maxine LovellRange Runners Orienteering Club1:11:42+28:1020:29
15Annette RogersRange Runners Orienteering Club1:11:55+28:2320:32
16Brian CordwellToohey Forest Orienteers1:18:08+34:3622:19
Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Clubmispunched
Su Yan TayUgly Gully Orienteersmispunched

Hard 4

2 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Reid MoranToohey Forest Orienteers35:4712:46
2David FirmanEnoggeroos37:06+1:1913:15
3Lynda RapkinsEnoggeroos43:19+7:3215:28
4Robin SpriggsUgly Gully Orienteers51:11+15:2418:16
5Tom SchultsUgly Gully Orienteers55:35+19:4819:51
6Fiona CaristoEnoggeroos59:18+23:3121:10
7Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club1:02:13+26:2622:13
8Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders1:10:56+35:0925:20
9Iain DuncanSunshine Orienteers Club1:13:22+37:3526:12
10Joan SheldonUgly Gully Orienteers1:29:15+53:2831:52
Jim BowlingEnoggeroosmispunched
Lance ReadUgly Gully Orienteersdid not start
Wendy ReadUgly Gully Orienteersdid not start
Ann WhitehouseUgly Gully Orienteersdid not start

Hard 5

1 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dave EdwardsRange Runners Orienteering Club25:1713:18
2Lan KellyTjuringa Orienteers48:05+22:4825:18
3Neville CobboldUgly Gully Orienteers49:12+23:5525:53
4Rhonda BowlingEnoggeroos55:48+30:3129:22
5Fiona McIntyreUgly Gully Orienteers57:52+32:3530:27
Alan W CoxToohey Forest Orienteersmispunched
Jennifer SchulzToohey Forest Orienteersdid not start

Moderate 1

3 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dylan BryantEnoggeroos31:069:08
2Paul GarbelliniEnoggeroos44:59+13:5313:13
3Henry SmythSunshine Orienteers Club54:16+23:1015:57
4Miles BryantEnoggeroos56:15+25:0916:32
5Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos58:32+27:2617:12
6Taria SmythSunshine Orienteers Club1:08:58+37:5220:17
7Adrian GarbelliniEnoggeroos1:13:16+42:1021:32
8Alison BryantEnoggeroos1:23:41+52:3524:36
9Marcus CazzolatoTjuringa Orienteers1:28:46+57:4026:06
10Christina FiduciosoSunshine Orienteers Club1:44:03+1:12:5730:36
Courtney GoodacreSunshine Orienteers Clubcompleted
Daniel CaseyEnoggeroosmispunched
Josephine GarbelliniEnoggeroosdid not finish
William BarnesRange Runners Orienteering Clubdid not start
Nick ClarkUgly Gully Orienteersdid not start
Owen MartinCAS Qdid not start
Edward Taunton-BurnetEnoggeroosdid not start

Moderate 2

2 900 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elizabeth FergusonUgly Gully Orienteers1:07:0223:06
2Alexandra EdwardsRange Runners Orienteering Club1:08:37+1:3523:39
3Scott FergusonUgly Gully Orienteers1:08:55+1:5323:45
4Lachlan FergusonUgly Gully Orienteers1:10:43+3:4124:23
5Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club1:15:16+8:1425:57
6Eric LovellRange Runners Orienteering Club1:22:54+15:5228:35
7Christine CordwellToohey Forest Orienteers1:35:24+28:2232:53
James FergusonUgly Gully Orienteersmispunched
Ariona LawsBullecourt Boulder Boundersmispunched
Jack MaidenUgly Gully Orienteersdid not finish
Peta BartonUgly Gully Orienteersdid not finish
Ava MartinCAS Qdid not start
Isla MartinCAS Qdid not start

Easy

2 100 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Thomas CaristoEnoggeroos17:578:32
2Luca SchulzUgly Gully Orienteers22:18+4:2110:37
3Elin SchulzUgly Gully Orienteers25:00+7:0311:54
4Owen SmythSunshine Orienteers Club30:29+12:3214:30
5Carolyn MaidenUgly Gully Orienteers36:55+18:5817:34
6Gabi LawsNo club membership44:28+26:3121:10
7Emma MackenzieCAS Q53:11+35:1425:19
8Fiona MeyersNo club membership1:04:21+46:2430:38
Callum BryantEnoggeroosdid not start
Eric Taunton-BurnetEnoggeroosdid not start
Malin Taunton-BurnetEnoggeroosdid not start

Very Easy

1 900 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ewan ClarkUgly Gully Orienteers20:4310:54
2Franklin SmythSunshine Orienteers Club21:37+0:5411:22
3Rohan ClarkUgly Gully Orienteers28:21+7:3814:55
4Eugene O'MaraCAS Q28:52+8:0915:11
5Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders32:40+11:5717:11
6Conan KearneyCAS Q33:18+12:3517:31
7Kate KearneyUgly Gully Orienteers33:45+13:0217:45
8Archer HillWestern and Hills Orienteers44:12+23:2923:15
9Zachary HillWestern and Hills Orienteers44:17+23:3423:18
10Jane ZimmermanEnoggeroos58:34+37:5130:49
Abigail BarnesRange Runners Orienteering Clubdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.