Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #4: Trinity Christian School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #4: Trinity Christian School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 24 January 2021

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

2 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul de JonghBushflyers14:195:43
2Sam MoorbyCAS A21:55+7:368:46
3Chung Fai WuNo club membership35:15+20:5614:06

Men: Junior

2 500 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew KerrParawanga Orienteers16:266:34
2William LavertyGrammar Senior20:55+4:298:22
3Alex RicksRed Roos22:30+6:049:00
4Joshua MansellBushflyers23:27+7:019:22
5Zaf Bluett-JonesAbominable O-Men28:10+11:4411:16
6William ThompsonGrammar Senior35:38+19:1214:15
7Max WalterRed Roos36:13+19:4714:29
8Peter AndersenBushflyers45:38+29:1218:15

Men: Masters

2 500 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant BluettAbominable O-Men13:255:22
2Andy HoggParawanga Orienteers14:54+1:295:57
3Ben RattrayRed Roos15:06+1:416:02
3Mark BourneAbominable O-Men15:06+1:416:02
5Tate NeedhamRed Roos16:06+2:416:26
6Andrew SlatteryRed Roos17:25+4:006:58
7Jonathan RicksRed Roos17:34+4:097:01
8Ken MansellBushflyers18:08+4:437:15
9Matthew PurcellGrammar Senior18:15+4:507:18
10Phil WalkerParawanga Orienteers20:05+6:408:02
11Grant McDonaldAbominable O-Men20:46+7:218:18
12Chris AndersenBushflyers21:11+7:468:28
13Bruce BowenParawanga Orienteers21:28+8:038:35
14Andrew Cumming ThomParawanga Orienteers22:41+9:169:04
15Tony GarrParawanga Orienteers22:43+9:189:05
16Greg LaneParawanga Orienteers23:19+9:549:19
17Bill JonesRed Roos24:21+10:569:44
18Peter AntcliffBushflyers25:16+11:5110:06
19John Shelton AgarAbominable O-Men27:15+13:5010:54
20Eric WainwrightRed Roos28:06+14:4111:14
21Keith FifieldRed Roos28:50+15:2511:32
22Robert AllisonRed Roos29:34+16:0911:49
23Maurice PattenRed Roos29:48+16:2311:55
24Michael MitchellBushflyers30:14+16:4912:05
24Michael BurtRed Roos30:14+16:4912:05
26Andrew CheffersWeston Emus32:38+19:1313:03
27Martin WehnerWeston Emus32:43+19:1813:05
28David HoggParawanga Orienteers34:12+20:4713:40
29Bryant AllenParawanga Orienteers35:52+22:2714:20
30Mike BiboudisBushflyers44:08+30:4317:39
31Michael TedeschiRed Roos44:29+31:0417:47
32John HardingParawanga Orienteers48:47+35:2219:30
33John SuominenWeston Emus54:16+40:5121:42
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
David JenkinsBushflyersmispunched

Women: Open

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rebecca TedeschiRed Roos31:1412:29

Women: Junior

2 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aoife RotheryRed Roos27:5911:11
2Elizabeth AndersenBushflyers44:48+16:4917:55
Alma WalterRed Roosdid not finish

Women: Masters

2 500 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men16:196:31
2Cath ChalmersRed Roos20:10+3:518:04
3Edith GrayAbominable O-Men22:58+6:399:11
4Mace NeveRed Roos24:26+8:079:46
5Liz AbbottParawanga Orienteers25:23+9:0410:09
6Mary McDonaldAbominable O-Men27:02+10:4310:48
7Jane BarnettBushflyers27:35+11:1611:02
8Sue GarrParawanga Orienteers27:41+11:2211:04
9Kirsten WehnerWeston Emus29:56+13:3711:58
10Judy AllisonRed Roos31:28+15:0912:35
11Elizabeth DunbarParawanga Orienteers31:53+15:3412:45
12Michelle CochraneParawanga Orienteers31:59+15:4012:47
13Hind NeedhamRed Roos32:55+16:3613:10
14Pat MiethkeParawanga Orienteers34:54+18:3513:57
15Sonya LoveBushflyers37:58+21:3915:11
16Barbara MartinParawanga Orienteers38:03+21:4415:13
17Lynwen ConnickBushflyers38:48+22:2915:31
18Jennifer WebbAbominable O-Men39:03+22:4415:37
19Tanya FordAbominable O-Men39:05+22:4615:38
19Susan FordAbominable O-Men39:05+22:4615:38
21Shannan ForrestParawanga Orienteers43:50+27:3117:32
22Colleen MockParawanga Orienteers44:07+27:4817:38
Carol HardingBushflyersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.