Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #6: Canberra Girls Grammar School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #6: Canberra Girls Grammar School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 7 February 2021

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

3 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan StocksBushflyers14:434:35
2Duncan CurrieGaringal Orienteers17:14+2:315:23
3Mark GregsonRed Roos18:19+3:365:43
4Braedy JaugietisGrammar Senior20:37+5:546:26
5Michael BurtRed Roos35:50+21:0711:11
Paul de JonghBushflyersmispunched
Matt DoyleAbominable O-Menmispunched

Men: Junior

3 200 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elye DentRed Roos18:435:50
2Owen RadajewskiParawanga Orienteers19:43+1:006:09
3Hayden DentRed Roos22:15+3:326:57
4Joseph WilsonBushflyers22:50+4:077:08
5Alex RicksRed Roos27:20+8:378:32
6Michael GuthrieParawanga Orienteers29:30+10:479:13
7Thomas HyslopParawanga Orienteers30:48+12:059:37
8William ThompsonGrammar Senior34:41+15:5810:50
9Julian WilliamsonBushflyers38:45+20:0212:06
William LavertyGrammar Seniormispunched
Peter AndersenBushflyersmispunched
Connor DentRed Roosmispunched
Andrew KerrParawanga Orienteersmispunched

Men: Masters

3 200 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mark BourneAbominable O-Men16:115:03
2Grant BluettAbominable O-Men16:12+0:015:03
3Andy HoggParawanga Orienteers17:11+1:005:22
4Matthew PurcellGrammar Senior19:24+3:136:03
5Jonathan RicksRed Roos20:08+3:576:17
6Ken MansellBushflyers20:50+4:396:30
7Grant McDonaldAbominable O-Men23:12+7:017:15
8Eoin RotheryRed Roos23:15+7:047:15
9Rohan HyslopParawanga Orienteers23:57+7:467:29
10Tate NeedhamRed Roos24:33+8:227:40
11Chris AndersenBushflyers25:10+8:597:51
12Phil WalkerParawanga Orienteers25:45+9:348:02
13Bruce BowenParawanga Orienteers26:07+9:568:09
14Jose ZapataRed Roos26:25+10:148:15
15Andrew HobsonBushflyers26:36+10:258:18
16Greg WilsonBushflyers27:14+11:038:30
17Greg LaneParawanga Orienteers27:58+11:478:44
18Jon GlanvilleParawanga Orienteers29:08+12:579:06
19Peter AntcliffBushflyers29:21+13:109:10
20Tony GarrParawanga Orienteers30:15+14:049:27
21Andrew Cumming ThomParawanga Orienteers30:39+14:289:34
22Ben RattrayRed Roos31:19+15:089:47
23John ScownAbominable O-Men33:24+17:1310:26
24Michael MitchellBushflyers33:50+17:3910:34
25Martin WehnerWeston Emus33:55+17:4410:35
26Andrew CheffersWeston Emus34:11+18:0010:40
27Keith FifieldRed Roos38:55+22:4412:09
28John SpoonerParawanga Orienteers41:16+25:0512:53
29David HoggParawanga Orienteers42:45+26:3413:21
30Mike BiboudisBushflyers42:56+26:4513:25
31Alan ThompsonRed Roos42:57+26:4613:25
32Darryl ErbacherParawanga Orienteers44:01+27:5013:45
33John HardingParawanga Orienteers53:07+36:5616:35
34John SuominenWeston Emus1:04:09+47:5820:02
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Bryant AllenParawanga Orienteersmispunched
Maurice PattenRed Roosmispunched
Robert AllisonRed Roosmispunched
Michael RadajewskiParawanga Orienteersmispunched
Bill JonesRed Roosmispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
David JenkinsBushflyersmispunched
John Shelton AgarAbominable O-Menmispunched
Martin DentRed Roosmispunched
Matthew StocksBushflyersmispunched

Women: Open

3 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tara MelhuishParawanga Orienteers17:335:29
2Rebecca TedeschiRed Roos36:52+19:1911:31
Miho YamazakiParawanga Orienteersmispunched

Women: Junior

3 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ellen JohnsonBushflyers23:237:18
2Justine HobsonBushflyers23:58+0:357:29
3Ariadna IskhakovaRed Roos36:08+12:4511:17
4Alice RadajewskiParawanga Orienteers39:49+16:2612:26
5Elizabeth AndersenBushflyers49:15+25:5215:23
6Veronika IskhakovaRed Roos1:03:01+39:3819:41
7Layla DentRed Roos1:08:28+45:0521:23
Harriet WilliamsonBushflyersmispunched
Tessa RadajewskiParawanga Orienteersmispunched

Women: Masters

3 200 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grace CraneOrienteering ACT21:356:44
2Marina IskhakovaRed Roos21:40+0:056:46
3Kathie DentRed Roos22:26+0:517:00
4Cath ChalmersRed Roos23:22+1:477:18
5Mace NeveRed Roos23:33+1:587:21
6Ana HercegParawanga Orienteers24:10+2:357:33
7Phoebe DentRed Roos26:43+5:088:20
8Cathy HoggParawanga Orienteers27:52+6:178:42
9Edith GrayAbominable O-Men28:59+7:249:03
10Susanne HarryssonBushflyers30:13+8:389:26
11Deirdre SharkeyParawanga Orienteers30:33+8:589:32
12Anna HasanParawanga Orienteers31:10+9:359:44
13Chris StocksBushflyers32:34+10:5910:10
14Mary McDonaldAbominable O-Men32:45+11:1010:14
15Jane BarnettBushflyers32:50+11:1510:15
16Jo HobsonBushflyers33:25+11:5010:26
17Carol HardingBushflyers34:38+13:0310:49
18Sally KingslandBushflyers34:44+13:0910:51
19Elizabeth DunbarParawanga Orienteers34:47+13:1210:52
20Michelle CochraneParawanga Orienteers35:33+13:5811:06
21Judy AllisonRed Roos36:34+14:5911:25
22Sue GarrParawanga Orienteers38:07+16:3211:54
23Kirsten WehnerWeston Emus39:08+17:3312:13
24Barbara MartinParawanga Orienteers39:10+17:3512:14
25Pat MiethkeParawanga Orienteers41:22+19:4712:55
26Lynwen ConnickBushflyers42:46+21:1113:21
27Hind NeedhamRed Roos44:20+22:4513:51
28Susan FordAbominable O-Men44:35+23:0013:55
29Tanya FordAbominable O-Men44:36+23:0113:56
30Jennifer WebbAbominable O-Men44:37+23:0213:56
31Shannan ForrestParawanga Orienteers46:23+24:4814:29
32Ann ScownAbominable O-Men48:37+27:0215:11
33Sonya LoveBushflyers52:05+30:3016:16
34Susan HallissyBushflyers56:00+34:2517:30
Jill WalkerParawanga Orienteersmispunched
Liz AbbottParawanga Orienteersmispunched
Valerie BarkerBushflyersmispunched
Silke SpeierBushflyersmispunched
Sandra HoggParawanga Orienteersdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.