Orienteering Australia

Official results for ACT Sprint Series #9: Karabar School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Sprint Series #9: Karabar School
Organiser: Orienteering ACT
Date: Sunday 7 March 2021

Classes: Show all | Men: Open | Men: Junior | Men: Masters | Women: Open | Women: Junior | Women: Masters

Men: Open

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tomas KrajcaRed Roos16:076:26
2Ian de JonghNo club membership26:36+10:2910:38
3Robert AllisonRed Roos36:06+19:5914:26
Paul de JonghBushflyersmispunched

Men: Junior

2 500 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksBushflyers14:535:57
2Elye DentRed Roos18:17+3:247:18
3Joseph WilsonBushflyers20:58+6:058:23
4Henry GotzingerNo club membership21:51+6:588:44
5Hayden DentRed Roos22:06+7:138:50
6Michael GuthrieParawanga Orienteers24:09+9:169:39
7Alex RicksRed Roos27:15+12:2210:54
8William LavertyGrammar Senior28:41+13:4811:28
9Zaf Bluett-JonesAbominable O-Men30:52+15:5912:20
10Oliver GotzingerGrammar Senior34:03+19:1013:37
11Peter AndersenBushflyers43:17+28:2417:18
Ewan ShinglerBig Foot Orienteersmispunched

Men: Masters

2 500 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin DentRed Roos14:185:43
2Andy HoggParawanga Orienteers16:44+2:266:41
3Eric MorrisBennelong Northside Orienteers17:05+2:476:50
4Jonathan RicksRed Roos17:32+3:147:00
5Andrew SlatteryRed Roos17:43+3:257:05
6Matthew PurcellGrammar Senior20:46+6:288:18
7Grant McDonaldAbominable O-Men21:26+7:088:34
8John Shelton AgarAbominable O-Men23:35+9:179:26
9Greg WilsonBushflyers25:54+11:3610:21
10Greg LaneParawanga Orienteers27:03+12:4510:49
11Chris AndersenBushflyers27:09+12:5110:51
12Maurice PattenRed Roos27:38+13:2011:03
13Peter AntcliffBushflyers28:08+13:5011:15
14Martin WehnerWeston Emus28:55+14:3711:34
15David JenkinsBushflyers29:13+14:5511:41
16Andrew Cumming ThomParawanga Orienteers29:30+15:1211:48
17Bill JonesRed Roos29:56+15:3811:58
18Keith FifieldRed Roos45:42+31:2418:16
19Bryant AllenParawanga Orienteers48:39+34:2119:27
20John HardingParawanga Orienteers49:07+34:4919:38
21Michael TedeschiRed Roos51:58+37:4020:47
Hermann WehnerWeston Emusmispunched
Grant BluettAbominable O-Menmispunched
Frank IngwersenParawanga Orienteersmispunched
Eric WainwrightRed Roosmispunched
Eoin RotheryRed Roosmispunched
Matthew StocksBushflyersmispunched

Women: Open

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jennifer WebbAbominable O-Men40:0016:00
Tara MelhuishParawanga Orienteersmispunched

Women: Junior

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elizabeth AndersenBushflyers38:1215:16

Women: Masters

2 500 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAbominable O-Men18:357:26
2Kathie DentRed Roos19:49+1:147:55
3Cath ChalmersRed Roos21:54+3:198:45
4Natalie SmithParawanga Orienteers23:27+4:529:22
5Ana HercegParawanga Orienteers23:29+4:549:23
6Edith GrayAbominable O-Men23:49+5:149:31
7Chris StocksBushflyers26:14+7:3910:29
8Jenna LinehanRed Roos27:30+8:5511:00
9Mary McDonaldAbominable O-Men28:06+9:3111:14
10Valerie BarkerBushflyers29:42+11:0711:52
11Kirsten WehnerWeston Emus32:57+14:2213:10
12Michelle CochraneParawanga Orienteers34:18+15:4313:43
13Sue GarrParawanga Orienteers35:37+17:0214:14
14Judy AllisonRed Roos38:03+19:2815:13
15Susan HallissyBushflyers38:38+20:0315:27
16Tanya FordAbominable O-Men39:59+21:2415:59
17Susan FordAbominable O-Men40:00+21:2516:00
18Sonya LoveBushflyers42:48+24:1317:07
19Carol HardingBushflyers43:08+24:3317:15
20Ann IngwersenParawanga Orienteers58:06+39:3123:14
Jane BarnettBushflyersmispunched
Susanne HarryssonBushflyersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.