Orienteering Australia

Official results for ACT Runners Shop Twilight Series #3A: Mt Ainslie North

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #3A: Mt Ainslie North
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 4 November 2020

Classes: Show all | Mod1: MOpen | Mod1: MJunior | Mod1: MMaster | Mod1: WOpen | Mod1: WJunior | Mod1: WMaster | Mod1: Team | Mod2: MOpen | Mod2: MJunior | Mod2: MMaster | Mod2: WOpen | Mod2: WJunior | Mod2: WMaster | Mod2: Team | Easy: MOpen | Easy: MJunior | Easy: MMaster | Easy: WOpen | Easy: WJunior | Easy: WMaster | Easy: Team | VEasy: MOpen | VEasy: MJunior | VEasy: MMaster | VEasy: WOpen | VEasy: WJunior | VEasy: WMaster | VEasy: Team | Mod1: Training | Mod2: Training

BS A

48 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Patrick MillerMod1: MJunior (8)32:286:07
1Toby LangMod1: Training (5)40:527:42
1Paul de JonghMod1: MOpen (4)32:306:07
1Felicity ZamboMod1: WOpen (1)1:00:3011:24
1Greg WilsonMod2: Training (3)34:3510:48
1Julian WilliamsonVEasy: MJunior (5)15:397:06
1Genevieve CuddihyVEasy: WMaster (1)28:4613:04
1Elise PalethorpeMod1: WJunior (3)41:467:52
2Natalie MillerMod1: WJunior (3)53:22+11:3610:04
2Joseph WilsonMod1: Training (5)55:37+14:4510:29
2Jesse PiiroinenMod2: MOpen (5)30:39+7:239:34
2Ryan StocksMod1: MJunior (8)38:49+6:217:19
2Ken MansellMod2: MMaster (22)29:54+0:139:20
3Jacob MillerMod2: MJunior (9)31:20+2:359:47
3Carys ConnickMod1: WJunior (3)57:16+15:3010:48
3Kenji WalterMod2: MMaster (22)30:34+0:539:33
3Chris StocksMod2: WMaster (19)35:07+5:2610:58
4Owen GilchristEasy: MJunior (5)41:15+10:0215:16
4Sarah GoswellEasy: WJunior (7)40:32+18:1415:00
4Silke SpeierMod1: Training (5)1:02:22+21:3011:46
4Jane BarnettMod2: WMaster (19)37:38+7:5711:45
5Leah ShoebridgeEasy: WJunior (7)40:35+18:1715:01
6Sally KingslandMod2: WMaster (19)38:47+9:0612:07
6Chris AndersenMod2: MMaster (22)34:33+4:5210:47
6Toni BrownMod1: WMaster (8)52:42+4:519:56
6Harriet WilliamsonVEasy: WJunior (10)26:41+12:3712:07
7Carol HardingMod1: WMaster (8)1:03:09+15:1811:54
7Valerie BarkerMod2: WMaster (19)44:09+14:2813:47
8May CuddihyVEasy: WJunior (10)28:16+14:1212:50
9Vicky MansellMod2: WMaster (19)45:55+16:1414:20
9Alice CuddihyVEasy: WJunior (10)28:27+14:2312:55
10Tom de JonghMod2: MMaster (22)36:32+6:5111:25
12Matthew StocksMod1: MMaster (36)48:00+15:189:03
13Ross StewartMod1: MMaster (36)48:46+16:049:12
13Susan HallissyMod2: WMaster (19)52:57+23:1616:32
14Hannu ManneringMod2: MMaster (22)41:52+12:1113:05
14Ari PiiroinenMod1: MMaster (36)50:23+17:419:30
15Alan SargeantMod2: MMaster (22)41:57+12:1613:06
15Lynwen ConnickMod2: WMaster (19)1:01:23+31:4219:10
16Jason MacqueenMod2: MMaster (22)53:50+24:0916:49
17David PolandMod1: MMaster (36)57:03+24:2110:45
19Coral DowMod2: WMaster (19)1:14:18+44:3723:13
20Eino MeuronenMod2: MMaster (22)1:02:28+32:4719:31
22Pauli PiiroinenMod2: MMaster (22)1:20:33+50:5225:10
23Peter MillerMod1: MMaster (36)1:06:46+34:0412:35
26Greg TerrillMod1: MMaster (36)1:09:28+36:4613:06
29Peter AntcliffMod1: MMaster (36)1:31:32+58:5017:16
Brendan WilsonMod1: MJunior (8)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.