Orienteering Australia

Official results for Sprint Series #1 - Sydney University

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Series #1 - Sydney University
Organiser: Big Foot Orienteers
Date: Sunday 5 January 2014

Sprint

2 400 m, 98 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aidan DawsonGO17:567:28
2Adam PotterBOK18:33+0:377:43
3James McQuillanWH19:14+1:188:00
4Stephen MelhuishPO.A19:17+1:218:02
5Eoin RotheryBF.N19:24+1:288:05
6Duncan CurrieGO19:38+1:428:10
7Peter AnnettsGO20:02+2:068:20
8Daniele GuardiniBF.N20:31+2:358:32
9Paula ShinglerBF.N20:46+2:508:39
10Mark ShinglerBF.N20:49+2:538:40
11Lisa GrantGO21:07+3:118:47
11Andy SimpsonBF.N21:07+3:118:47
13Matt WestwoodNSW21:36+3:409:00
14Ian JonesUR.N22:04+4:089:11
15Nick MelhuishPO.A22:27+4:319:21
16Toce TorokOkänd22:35+4:399:24
17Istvan KerteszGO22:40+4:449:26
18Tara MelhuishPO.A22:50+4:549:30
18Paul MarshBF22:50+4:549:30
20Andy GrahamGO22:58+5:029:34
21Cath ChalmersBF.N23:24+5:289:45
22Alex KennedyGO23:26+5:309:45
23Darren SlatteryBN23:48+5:529:55
24Matt HackettWH.N23:51+5:559:56
25Rodney ParkinBN.N24:19+6:2310:07
26Anthony DarrBF.N24:20+6:2410:08
27Alice WestwoodNSW24:41+6:4510:17
28Darius CartwrightWH24:45+6:4910:18
29Georgia JonesUR.N24:47+6:5110:19
30Miles EllisBF.N24:57+7:0110:23
31Peter ChanGO.N25:01+7:0510:25
32James LithgowGO25:04+7:0810:26
33Jamie KennedyGO25:12+7:1610:30
34David McGheeBN.N25:53+7:5710:47
35Jim MackayUR25:59+8:0310:49
36Ted WoodleyGO.N26:02+8:0610:50
36Karin HefftnerGO26:02+8:0610:50
38Brett SewellBN26:40+8:4411:06
39Terry BluettBN26:51+8:5511:11
40Newton Okänd26:56+9:0011:13
41Warwick SelbyGO27:02+9:0611:15
42Rochelle CoxGO27:05+9:0911:17
43Lisa LinssenGO27:31+9:3511:27
44Alexa TroedsonBF.N27:35+9:3911:29
45Ana HercegPO.A27:36+9:4011:30
46Julian LedgerBN.N27:39+9:4311:31
47Paul PrudhoeCC27:55+9:5911:37
48Tania KennedyGO28:09+10:1311:43
49Ian MillerWH.N28:28+10:3211:51
50Colin CurrieGO28:53+10:5712:02
51Jim ForbesGO29:05+11:0912:07
52Ted MulherinWH29:12+11:1612:10
53Zoe MelhuishPO.A29:30+11:3412:17
54Chris AnnettsGO29:37+11:4112:20
55Ken JacobsonGO29:51+11:5512:26
56Ian FroudeIK30:01+12:0512:30
57Ewan ShinglerBF.N30:05+12:0912:32
58Brian ClelandUR.N30:49+12:5312:50
59Barbara DawsonGO30:53+12:5712:52
60Sophie JonesUR.N30:55+12:5912:52
61Stuart McWilliamGO31:03+13:0712:56
62Dick OgilvieUR31:35+13:3913:09
63Ron JunghansGO32:05+14:0913:22
64Melissa AnnettsGO32:15+14:1913:26
65Peter ThomasonBN32:22+14:2613:29
66Helen MurphyUR.N32:37+14:4113:35
67Malcolm GledhillGO.N33:25+15:2913:55
68Ellen CurrieGO33:31+15:3513:57
69Finn MackayUR33:40+15:4414:01
70Michael RoylanceBF.N33:55+15:5914:07
71Dave LottyNE34:23+16:2714:19
72Ian JessupGO34:28+16:3214:21
73Johnny PetersenGO.N35:15+17:1914:41
74Pauline EvansBF36:38+18:4215:15
75Lachlan HoweOkänd37:11+19:1515:29
76Tim PerryWH37:38+19:4215:40
77Margaret DuguidIK.N38:04+20:0815:51
78Ross DukerGO38:50+20:5416:10
79Mary Jane MahonyUR.N39:06+21:1016:17
80Ernest WindschuttelGO40:53+22:5717:02
81Dennis SparlingGO.N41:32+23:3617:18
82Peter MeyerSH44:05+26:0918:22
83Sue FroudeIK44:10+26:1418:24
84Nick Toby Milly RossGO48:10+30:1420:04
85Cheryl DaviesOkänd48:59+31:0320:24
86Maureen OgilvieUR50:46+32:5021:09
87Charlie BarrGO52:20+34:2421:48
88Cheryl BluettBN52:38+34:4221:55
Michele DawsonGOdisqualified
Sue ThomsonGO.Nmispunched
Phillips FamilyOkändmispunched
Gordon WilsonBNmispunched
Larry WeissGOmispunched
Margaret JonesUR.Nmispunched
Gwen SewellBNmispunched
Patrik GunnarssonBF.Nmispunched
Tracy MarshBFdid not finish
Barbara JunghansGOdid not finish
Michael BurtonBF.Ndid not start

Please report errors in the result list to the organiser.